Deneme sınavlarından kazanım analizi yapmak istiyorum

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba.Okulumuzda yapılan deneme sınavlarının ölçme değerlendirme tarafını ben yapıyorum ve hepsini bir veritabanında bir program sayesinde saklıyorum.Şimdi de kazanım analizi yaprak öğrencilerimizin hangi konuda eksiği olduğunu tespit edip sınıf şube rehber öğretmeni ,branş öğretmenine bilgi vererek o konular hakkında bilgi vermek istiyorum.

Okulumuzda yapılan yayınevlerinin deneme sınavlarının bazıları maalesef bu kazanım değerlendirme analizini yapmıyor.

Yapılan deneme sınavlarını önce benim tarayıp analiz etmemi sağlayacak bir program var mı acaba.Nette yaptığım araştırmada hep formu bizim oluşturduğumuz optik tarayıcılar ile karşılaşıyorum.Acaba yayınevlerinin bize verdiği o formu tanıyıp analiz yapacak bir optik okuma programı var mı .

Hocam yayın evi size hangi sorunun hangi kazanıma ait olduğunu vermezse çok zor bir işlem. Okuldaki branş öğretmenlerinin oturup kitapçığı inceleyip kazanım belirmesi ve soruyla eşleştirmesi gerekir.

Hocam yayın evi size hangi sorunun hangi kazanıma ait olduğunu vermezse çok zor bir işlem. Okuldaki branş öğretmenlerinin oturup kitapçığı inceleyip kazanım belirmesi ve soruyla eşleştirmesi gerekir.
haklısınız hocam zor bir işlem olacak. bazı yayınevleri veriyor .Vermeyen yayınevlerinin cevap anahtaarını kazanım seviyesinde değilde belki konu şeklinde arkadaşlardan alır ve hangi öğrencinin hangi konuda eksiği olduğunu tespit etmeye çalışırım diye düşündüm.

Geri