DENEYAP Atölyelerine Kesin Kayıt İşlemleri

Kodla Büyü
Benim oğlanın edevletten öğrenci belgesi çıkmıyor. 22 haziranda almıştım şu an kızım için belge alabiliyorum ama oğlum için belge görünmüyor. Veli bilgilendirme sisteminde ikisi de görünüyor ama öğrenci belgesi istediğimde sadece kızım için belge çıkıyor. Nasıl düzelir bilgisi olan var mı?

Oğlunuz ve kızınız aynı sınıf seviyesinde mi?
İkisi de bir önceki yıl ile aynı okullarına devam ediyorlar mı?

Hayır. Okulları ve sınıfları farklı. Okulu aradık halloldu şükür. Bakanlık onayı verilmemiştir dedi müdür. Halletti.

Son düzenleme:
Merhaba benim kızım 5.sınıf öğrencisi... 6.sınıf için okul değişikliği yapacağız fakat nakiller eylül ayında başlıyor. Deneyap başvurusu 18 ağustosta bitiyor. Böyle bir durumda eski okulundaki öğrenci belgesi ile başvursak sonra okul bilgisini güncelletsek sorun olur mu? Kızım 5. yedek sıra gelir mi onu da bilmiyorum ama sormak istedim yine de..

Merhaba benim kızım 5.sınıf öğrencisi... 6.sınıf için okul değişikliği yapacağız fakat nakiller eylül ayında başlıyor. Deneyap başvurusu 18 ağustosta bitiyor. Böyle bir durumda eski okulundaki öğrenci belgesi ile başvursak sonra okul bilgisini güncelletsek sorun olur mu? Kızım 5. yedek sıra gelir mi onu da bilmiyorum ama sormak istedim yine de..
Sıkıntı olacağını sanmıyorum nakil isteyince.

Hayır. Okulları ve sınıfları farklı. Okulu aradık halloldu şükür. Bakanlık onayı verilmemiştir dedi müdür. Halletti.
Edevletten öğrenci belgesi almada bende sorun yaşadım.
Çocukların eokullarına erişebiliyorum, ancak öğrenci belgesi almak istediğimde hata mesajı veriyor.

Tarafınıza veya velisi olduğunuz kişilere ait öğrencilik bilgisi bulunamamıştır.

Tam olarak okul hangi işlemi yaptı, Bakanlık onayı nedir, anladım. Daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Edevletten öğrenci belgesi almada bende sorun yaşadım.
Çocukların eokullarına erişebiliyorum, ancak öğrenci belgesi almak istediğimde hata mesajı veriyor.

Tarafınıza veya velisi olduğunuz kişilere ait öğrencilik bilgisi bulunamamıştır.

Tam olarak okul hangi işlemi yaptı, Bakanlık onayı nedir, anladım. Daha fazla bilgi verebilir misiniz?
Okula gidip durumu anlatınca eokuldan hallediyorlar. Bakanlık onayı vs nedir bilmiyorum ama ben okula gidecektim eşimin çalıştığı yerde idareyi tanıyan arkadaşı varmış. Aramış, anlatmışlar. 5 dakikaya dönerim size, bakanlık onayındadır gibi birşey demiş müdür. Birkaç dakika sonra eşim aradı şimdi görünüyor diye. Bende görünmüyordu hala. Neyse sen pdf al bana gönder, ben sonra okula gider hallederim, kaydı bitireyim dedim. Eve geri geldim. Baktım bende de görünüyor.

Edevletin çağrı merkezini aramıştım orada da önce okulla görüşürün hallolmazsa il yada ilçe milli eğitim hallediyor demişti.

Son düzenleme:
Teşekkürler, @acipinarli hocam,
Okulda memurla görüşüp öğrenci belgesi istemiştik, o da bu sene 4. sınıfı bitirdiği için farklı bir yazı yazıp (mezun olmuştur gibi) o belgeyi verebiliriz demişti.

Teşekkürler, @acipinarli hocam,
Okulda memurla görüşüp öğrenci belgesi istemiştik, o da bu sene 4. sınıfı bitirdiği için farklı bir yazı yazıp (mezun olmuştur gibi) o belgeyi verebiliriz demişti.
4'ü bitirdiyse yeni okula kaydı düşmüştür. O okula gidip oradan da ıslak imzalı öğrenci belgesi alabilirsiniz. Eğer çözüm süreci uzasaydı okuldan ıslak imzalı belge alıp onu yükleyecektim.

Mezun oldu kağıdı kabul olmayabilir.

Okullardan Öğrenci Belgesi alamıyorlar ise dahi idare tarafından E-Okul Raporlama Sistemi üzerinden IOG020090 kapsamında Öğrenim Belgesi (EK1) (Geçmiş Dönemler) alabilirler.

İlgili belgenin alt kısmında Müdür Yardımcısı ıslak imzası ve Okul Müdürü ıslak imzası ve resmi mührü gerekmektedir.

Sözleşme imzalayıp teslim etmeyi unutmayın.
"
Öğrenci kayıtları 24.07.2024 - 18.08.2024 tarihleri arasında OBS (obs.deneyap.org) üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Öğrencilerimizin OBS hesap bilgileri T3KYS sistemine kayıtlı e-posta adresine gönderilmiştir. Kayıt süreci ile ilgili bilgilendirmeleri takip etmek öğrenci sorumluluğundadır.

OBS üzerinden kaydını gerçekleştiren asil durumunda olan öğrencilerimiz, kayıt işlemlerinin onaylanması için “Veli – Öğrenci Sözleşmesi”ni, belirtilen tarihler aralığında kazandığı DENEYAP Teknoloji Atölyesi’ne teslim etmesi gerekmektedir.

Farklı il için nakil talebinde bulunan öğrencilerimiz; Öğrenci-Veli Sözleşmesini, nakil işlemleri tamamlandığında atölyesine teslim edebilir.

Yedek durumunda olan öğrencilerimizin itiraz ve yerleşme sonuçları ile ilgili tüm detaylar Bilgilendirme Kılavuzunda bulunmaktadır.

Aşağıda yer alan kılavuzları detaylı bir şekilde okumanızı rica ederiz.

Bilgilendirme Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
OBS Kayıt Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
Öğrenci- Veli Sözleşmesini görüntülemek için tıklayınız.

Kayıt olmak için tıklayınız. "

Geri