Derece almışız ama maaşa yansımamış...

Kodla Büyü

yetikali

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 7/3 ünden 6/3 üne terfi etmeme ve bu terfinin kbs maaş sistemine işlenmesine rağmen ocak ayı ile şubat ayı maaşım aynı. Eş çalışmıyor 0-6 yaş 1 çocuk, sendika var maaş:2837 geçen ay ile bu ay aynı. Ama özkansoft mahep ve memurlar.net maaş hesaplamada ise 2863 olarak gösteriyor...Sizlerde de var mı böyle bir durum?

Şubat maaşını göremedim ama Ocak maaşı dediğiniz şekildeydi. Milli eğitimden ilgili memur arkadaşa sordum. Şubat ayındaki maaşa yansıyacak dedi.

Hocam geçen ayki bordro ile şimdiki bordroyu karşılaştırdım aynı. Derece kbs ye işlenmiş. En azından 1 lira bile yansımaz mı ya :D

hocam ben de durum aynı 4/1 den 3/1e... hatta 1 lira azalmış gösterge 1100 den 1600e çıkmasına rağmen... ilk aynı maaş artışları emekli sandığına kesilecek diye duydum ama net olarak bilen var mı?

şubat ayı e-bodro da yok. ben 5/2 den 4/2 ine indim. bakalım fark olursa yazarım buraya. bu arada ocak maaşında 66 tl sendika aidatı vardı bu şubatta yok unutmayın.

Hocam bu sabah haberlerde dinledim. 15 Şubatta yansıyacakmış maaşlara.

yali19' Alıntı:
Hocam geçen ayki bordro ile şimdiki bordroyu karşılaştırdım aynı. Derece kbs ye işlenmiş. En azından 1 lira bile yansımaz mı ya :D

Göreve başlama tarihiniz veya size verilen terfi tarihi ayın 14 ü ve öncesiyle o ayın 15 inde hak almış olursunuz.;
ancak 15 i ve sornası bir tarih ies diğer ayın 15inde hak edersiniz

mcclane' Alıntı:
hocam ben de durum aynı 4/1 den 3/1e... hatta 1 lira azalmış gösterge 1100 den 1600e çıkmasına rağmen... ilk aynı maaş artışları emekli sandığına kesilecek diye duydum ama net olarak bilen var mı?
sendika aidatını hesaba katmadan mı değerlendirdiniz?

Hayır hocam ocak ayında sendika primi ile birlikte 2904 almıştım 66 çıktığımızda 2837,9 yapıyor. Şubat ayında derece kbs ye işlenmesine rağmen maaşım yine 2837,9 çıkıyor....Bir problem olduğu kesin...

sendikadan dolayı ocak ayı maaşınız diğer aylara göre fazla yatar (tam değerini bilmemekle birlikte 50-60tl arası).
bu durumu hesaba kattığınız zaman fiyat farkı nasıl oluyor peki.

Ben de şimdi gördüm çok şaşırdım. Ocak'a göre maaşım 66,21 TL azalmış. Tam sendika parası. Kademeden 1 lira bile gelmemiş çok ilginç. 7-3'den 6-3'e indim. 23 lira artış bekliyordum..

masterkartall hocam bir kesinti var ama anlayamadım...oysaki dediğiniz gibi 23 lira civarında artış olması lazım...

4 de düşüene kadar fark olmadığını duymuştum doğru mu bilmem.

Hocam ben 5-3 den 4-3 ne indim kbsy de işlemişler ama maaşlar asıldı ock ayı ile aynı. Memura sordum mart ayında farkedersin dedi. Bu ay maaşa yansımış ama ilk ay girdi-çoktı şeklinde oluyormuş. emekli keseneğine kesiliyormuş fazladan. bu sebeple geçen ay ile aynı dedi. sonraki ay maaşta artı olarak görünecekmiş. Tabi bu arada maliye bakanı reklamını yaptı şubat maaşı zamlı diye!! Zam onlara kalıyor bu ay..

Benim maaşım da ocak ayı ile aynı (sendika parası 66 tl çıktığınız zaman aynı oluyor.) Arkadaş kbs ye işledim demişti. Ancak işgüzar ilçe mem koskoca okuldan 3-4 arkadaşı mebbise işlemeyi GÖZDEN KAÇIRDIĞI için geç işlemişlerdi. Ki bazı arkadaşların maaşlarına da yansıdığını kendim gördüm. Büyük ihtimal geç sisteme işlendiği için Mart'a kaldı bizim artışlar. Bu arada 6/1 den 5/1 e düştüm. 5/1 olan arkadaş varsa acaba ne kadar artış aldı yazabilir mi? Bereketli helalinden kazançlar...

Benim maaş ocak dada şubattada ozkansoft a göre 50 tl eksik. Nerden kaynaklanıyor bulamadim

tarih eski ama kademeler arası maaş farkları buyrun.

Ekli dosyalar

• ogretmenmaas1[1].rar
    942.9 KB · Görüntüleme: 75
Hocam derece artışı ilçeden liste olarak okula gönderilir sonra okul bütçeye yazar ve maaşa yansır... MArt ayında 2 aylık fark alınır...

e devlette ebordroya bakinca orda hangi derece kademeye gore maasinizin hesap edildigi yaziyor. excel formatindakine bakin orda var

Şubat ayında derece farkı yansıması lazım. Yansımayanlar nedeni araştırabilir. İlçe mem de ya da başka bir sebepten dolayı hata olmuş olabilir.

geçen ay 3013 tl yattı maaşım.
Özkansoft bugüne kadar virgülüne kadar doğru hesapladı. özkan softa göre 3114tl olması gereken maaşım 3096tl yatmış.
Eksikliğin sebebi ne bilen varmı?

masterkartall' Alıntı:
Ben de şimdi gördüm çok şaşırdım. Ocak'a göre maaşım 66,21 TL azalmış. Tam sendika parası. Kademeden 1 lira bile gelmemiş çok ilginç. 7-3'den 6-3'e indim. 23 lira artış bekliyordum..
bordroda ek göstergeyi kontrol ettiniz mi hocam doğrumu

Arkadaşlar, olay çözüldü, alınan derecenin ilk artışı belirli oranda emekli sandığına kesiliyormuş...Mart ayında artış maaşlara yansıyacakmış...

yali19' Alıntı:
Arkadaşlar, olay çözüldü, alınan derecenin ilk artışı belirli oranda emekli sandığına kesiliyormuş...Mart ayında artış maaşlara yansıyacakmış...

TAMAM DA ONUN İÇİN OCAKTA ALMADIK YA ZATEN. ŞUBATA NOLUYOR
BENİ DAHA MEBBİS DE BİLE ARTIRMAMIŞLAR

Geri