DERECE FARKINI AZIMSAMAYIN DÜŞÜN PEŞİNE

Kodla Büyü

delphe01

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ekonomik olarak aşağıda özelliğini vereceğim bazı arkadaşları aydınlatmak için bunu yazıyorum.Başıma gelen olay
2013 te farklı nedenlerden dolayı(sözleşmeliliği hesaba saydırmam ve farklı kurumdan hizmet birleştirmelerim) 2012 mart itibariyle 8/3 üne düştüğümü mebbiste gördüm.9. derece ile 8.derece arasında ek gösterge nedeniyle yaklaşık 30 tl fark oluşuyor maaşta.bende 2013 te geriye dönük olarak bu farkı nasıl alırım dedim(derecem 2013 başından itibaren 8'e düşseydi ve ben bunu aralık 2013 te mutemete bildirseydim 11-12 aylık fark maaşa yatardı)Çünkü 2012 farklı bir mali yıl ben 2013'teydim.mutemet 2012 yılının mart ayından itibaren bordrolarımı ve derece farkından oluşan 2012 yılındaki farkı almak istediğimi bildirir dilekçemi istedi ve sonuç 250 liraya yakın ttoplu para aldım.

sizdende mebbis ile e bordro daki derece farkı olanlar varsa 2014 ya da daha önceki yıllara ait farkı alabilirsiniz. Biraz karışık bir konu ama durumu benzeyen varsa özelden msj atın bilgilendireyim.şu ek ödemeyi hissedemedikya belki yukardaki duruma durumu uyan varsa farkı kapatırsınız. :roll:

benim 5/3 den 4/1 ine düşmem gerekirken bunu yapmadıklarını iki ay sonra farkettim, bir iki kere aradık söyledik, uğradım söyledim derken ilerleyen aylardan birinde ilçe mem'e bir kez daha gidip bu sefer bizzat ilgilendim. 10 yada 11 aylık fark 800 tl civarı bir para aldım geçen yıl.
bence de ihmal etmeyin,biriksin sonra alırım diyorsanız ayrı :mrgreen:

Ben de 5-6 aylık gecikmeden dolayı 560 TL almıştım. Mutlaka kendi bilgilerinizi düzenli olarak takip edin arkadaşlar...

yukardaki iki arkadaş eğer bu gecikmeden kaynaklı farklı 1 yıl sonra almak isteselerdi.Bir önceki mali yılınki olduğu için sıkıntı yaşayabilirlerdi.paylaşımım bu mağduriyeti meslektaşlarımın yaşamaması için.saygılar

Geri