dergi kapak denemesi

Kodla Büyü

banueren

Aktif Üye
arkadaşlar çok amatörce yaptığım dergi kapak çalılşması photoshop bilgim çok sınırlı şimdilik elimden bu kadar geldi. yorum ve desteklerinizi bekliyorum. nereleri değiştirebilir neler ekleyebilirim? yalnız resmi jpeg olarak kaydedince renkleri çok bozuldu. acaba cmyk olarak kaydettiğim için mi?

Ekli dosyalar

• kapak deneme yeni.jpg
    kapak deneme yeni.jpg
    166.4 KB · Görüntüleme: 1,326
seçtiğiniz okul resmi daha geniş açıdan çekilmiş olabilirdi. dikey olan okul yazısı görünmüyor sanki. bir de boş kalan bölüme konu başlıkları yazılabilir. bu arada benim de photoshop bilgim çok az yapabilir misin desen ben de yapamam kolay gelsin

Yazı tiplerini değiştir önce. Tasarımcıların kullandığı fontlar diye arattırırsan güzel fontlar bulursun. Genelde logolar dergi kapaklarında sol üst veya sağ üst köşede olur.

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim bunları dikkate alıcam. başka görüşü olan var mı?

Yeşil şeritler güzel olmuş - ta ben de kırmızı yazıyı çok beğenmedim - fontu ve rengi değişebilir ..
Bir de resmi biraz fazla uzatmışsınız - adam çok uzun boylu duruyor.. Öğrenciler bahçedeyken foto çekilse belki daha dinamik olur
Ama güzel olmuş genel itibariyle

teşekkürler biraz moralim düzeldi ben çok kötü olduğunu düşünüyodum demek ki biraz müdahale ile kurtarılabilir :oops:

hocam derin photoshop bilgisine gerek yok fotoğraf kullanmışsınız zaten... yeni efekt üretme durumu yok... kullanılan fotoğrafı kapağın tüm yüeinde arka plan olarak kullanmak yerine yeşil alanların arkasında kullanmayın... oralarda farklı renk seçerek arka kapağına da devam edebilirsiniz...daha bütün bir görüntü oluşur

teşekkür ederi yorumlarınız için bu yorumlar doğrultusunda değişiklik yapıyorum bitirince tekrar görüşlerinizi alıcam :) teşekkürler.

çalışmamın son hali. arkadaşların önerilerini dikkate almaya çalıştım. tekrar fikirlerinizi bekliyorum. bu arada jpeg olarak kaydedince ve boyutunu küçültünce renkler çok bozuluyor aslında renkler böyle değil.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    162.9 KB · Görüntüleme: 1,125
yok hocam niye kırılayım. ben de pek tasarım gücü yok zaten. sizlerin yorumlarınızla geliştirmek istiyorum. yorumunuz için teşekkür ederim. başka fikri olan var mı?

Hocam biraz renklerle oynasanız daha güzel olur kanımca,

mesela yeşilin üzerine beyaz zaten okunmuyor.

hocam bence kapağa bina resmi koyma. resim dersinde yapılmış çocukların çalışmalarından olabilir, soyut bir resim olabilir.
kapak olabildiğince sade olabilir ve pastel renkler kullanmak daha iyi olabilir.
tabi bütün bunlar benim fikrim...

sağ tarafta çok renkli olmuş, yazıların altına zemin rengi koymasanız da olur bence

Geri