Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Derin dondurucu

Konu, 'BBNET ALIŞVERİŞ FORUMU' kısmında theogus45 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. theogus45

theogus45 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar malum kurban bayramı geliyor derin dondurucu tavsiyeleriniz nelerdir ?

2. yumakli

yumakli Aktif Üye

Ne kadar buyukse o kadar iyidir.
    Bende beko 7 cekmeceli var. 1 yildir kullaniyoruz. Genel olarak memnunuz

3. acipinarli

acipinarli Aktif Üye

bende arçelik sandık tipi küçük olandan var memnunum ama çekmeceli dikey olan biri ile değiştirmeyi düşünüyorum. sandık tipi uzun süreli elektrik kesintilerinde daha uzun süre dayandığını duydum ama istifleme sıkıntısı var. o sebeple çekmeceli dikey olanla değiştirmeyi düşünüyorum ama onun da çok yaktığını söyleyenler var.
    bu konuda sizin düşünceniz nedir acaba? gerçekten çok mu yakıyor. kardeşimin bir arkadaşı aldık elektrik masrafına yetişemedik artık kullanmıyoruz demiş. bende o kadar değildir sanmam dedim. neticede elektrikli ısıtıcı değil.

kardeşime derin dondurucu alacaktık uğur alalım diye gittik ama dış duvarı çok kalın olduğundan dolayı iç hacmi az küçük geldi bize ve ona da arçelik almıştık. servis konusunda çevrenizi araştırın servisi olanları tercih edin. komşu ilden gelecek olurlarsa bir aksilik durumunda süreç uzayıp mağdur olma ihtimaliniz olabilir.

4. v.ofkeli

v.ofkeli Seçkin Üye Seçkin Üye

10 gün önce aldık altus sandık tipi 100 lt. Çok ideal görünüyor. Çekmeceli kullanan arkadaş sandık tipi daha çok ürün alıyor daha kullanışlı dedi aldık bunu.

5. theogus45

Sandık tipinin handikapı da en altta koyduğumuz bir şeyi almak için üstteki her şeyi boşaltmak gerekecek çekmeceli de bu sıkıntı neredeyse yok gibi..

Çekmeceli alacağım fakat hangi marka/model ona karar veremedim

6. YuLiaN

YuLiaN Seçkin Üye Seçkin Üye

1 hafta evvel anneme aldil. Bosch cekme eli 197 litre net. 1.775 TL nakit. Okadar da cok değil depolama alanı aslında. Normalde dolapta bile buzluk kısmı 110-120litre civari. Hani ekstra meyve suyu icin meyve yada kisilik sebze dondururum diyen varsa. 200litreden asagi tavsiye etmem. 1 defa alçaksınız sonucta yer varsa büyüğü daha iyi

7. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Uğur marka 5 çekmeceli aldım çok memnunum.

8. Trb05

Trb05 Üye

Alacağınız ürünün enerji tasarruflu (A++) olması önemli bir kriter. 2 hafta önce profilo 192 lt. 6 çekmeceli ürününü 1614 liraya aldık çok memnunuz. Yıllık 183 kw elektrik tüketiyor. Siemens Bosch ve Profilo derin dondurucularında aynı motorların kullanıldığını montaj için gelen servis personelinden öğrendik. Dolayısıyla fiyat/performans açısından siemens ve bosch marka ürünlere fazla para vermenize gerek olmadan aynı kalitede profilo marka derin dondurucuları tavsiye ederim.

metafor bunu beğendi.
  9. Kapadokya

Kapadokya Aktif Üye

Dondurucu alırken sandık tipi değil çekmeceli olanı ve kesinlikle no frost olanı seçmelisiniz, çünkü diğer tip derin dondurucular çok buz ile kaplanacağı için temizlemesi de ekstra güç ve zaman kaybına yol açıyor ayrıca dondurucuda ki malzemeleri de çıkarmanız gerek ki dondurucunun buz ile kaplanmış bölümü temizlenmiş olsun bu da dondurucu mantığına ters bir olay, dondurduğunuz ürünleri çıkar dondurucunun içindeki buzlar erisin tekrar doldur mantıklı bir olay değil, no frost alın sıfır buz ile dondurucu keyfini yaşayın, alırken mutlaka en az A+ özellikli bir no frost derin dondurucu almaya dikkat edin

10. theogus45

Mantıklı bir paylaşım teşekkürler nofrost olmalı ayrıca en az a+ olmalı ve a+ ile a++ arasında da bir uçurum yok gibi bir şey yani arada fiyat farkı çoksa illa a++ olsun diye uğraşmaya gerek yok nofrost olup a+ yeterli olacaktır

11. tenten

tenten Süper Üye Süper Üye

derin dondurucu kadar gereksiz bir eşya yok. sadece ve sadece elektrik faturasını kabartmaktan başka bir işe yaramıyor. bir de elektrikler kesilince dondurduğunuz tıkıştırdığınız onca kurban eti heba olup gidiyor. eğer kurban için alınıyorsa tavsiye etmiyorum

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal