Dernek İçin Logo

Kodla Büyü

dream81

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Fikirlerinize ihtiyacım var.Bir yardım derneği için bir logo istendi.valla hiç bir fikrimde yok.yardım derneklerin logolarına biraz baktım.genelde buğday başakları ve ortada dünya simgesi.fikirlerinizi bekliyorum.ayrıca ihh'nın logosuna baktım başarılı bir logo çalışması bence,logodaki her mesaj net.buna benzer bir şey mi yapsam? ihh logosu

Ekli dosyalar

• ihh.jpg
    ihh.jpg
    183.8 KB · Görüntüleme: 1,175
valla derneğin ismi ve manası "kardeşlik" manasında bir şey.şimdi kardeşliği simgeleyen bir şey mi olsa daha iyi olurdu?

Bir birlerine bakan iki insan profili olsun biri abi, diğeri kardeş gibi. Doğal olarak profillerden biri biraz daha küçük olacak. Etrafına yukardakiler gibi başaklar koyabilirsin.

illustrator basit düzeyde biliyorum.Logo için hasari hocam sizin dediğinize benzer logoyu hangi program ile yapmak daha kolay.

dream81' Alıntı:
illustrator basit düzeyde biliyorum.Logo için hasari hocam sizin dediğinize benzer logoyu hangi program ile yapmak daha kolay.
Ben coreldraw' ı tavsiye ederim.

hasari' Alıntı:
dream81' Alıntı:
Ben coreldraw' ı tavsiye ederim.
hazır buğday başaklarını mı kulanmak lazım veya çizmek mi? elinizde varsa buna uygun buğday başakları varsa paylaşsanız.

Rekabet kurumu logo yarışması için hazırlamıştım ama bu dosyalarımı kaybettim. Olsa gönderirdim.

Ekli dosyalar

• s_6cc0e4175bfca7b55cbee_45dafca946d2d55357.png
    s_6cc0e4175bfca7b55cbee_45dafca946d2d55357.png
    74.7 KB · Görüntüleme: 1,111
senin için şimdi corelde bir çizim yaptım sen kendine göre düzenle.

Ekli dosyalar

• basak.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 33
  • basak.png
    basak.png
    91.2 KB · Görüntüleme: 1,095
hasari hocam yatmadan bir soru da ben sorayım.Gördüğüm kadarıyla grafik işlerini seviyorsun.
Matbaa değil de bu reklamcılıkla uğraşan üst seviye firmalar macıntosh kullanıyor özel bir sebebi mi var?
Bir de sen olsan adobe'den tut 3d smax maya filan programlarla çalışmak için nasıl bir bilgisayarın olmasını isterdin.Grafikerler ekran kartı olarak çok özel grafik hızlandırıcı render kartları kullanıyorlarmış.

Buzkırıcı' Alıntı:
hasari hocam yatmadan bir soru da ben sorayım.Gördüğüm kadarıyla grafik işlerini seviyorsun.
Matbaa değil de bu reklamcılıkla uğraşan üst seviye firmalar macıntosh kullanıyor özel bir sebebi mi var?
Bir de sen olsan adobe'den tut 3d smax maya filan programlarla çalışmak için nasıl bir bilgisayarın olmasını isterdin.Grafikerler ekran kartı olarak çok özel grafik hızlandırıcı render kartları kullanıyorlarmış.
ee işte severim.
Sizin düşündüğünüz kadar bir bilgiye sahip değilim ama kendi görüşlerimi yazayım.
Grafikle uğraşan kişiler eninde sonunda bir tablete geçmek zorundalar neden mi? Çünkü mouse ile istediğiniz çizimleri yapamazsınız mouse çizim hatları yumuşak değil genelde kalas gibi sert olur. Eğer grafiklerde yumuşak hatlar ve ince ve karışık çizimler görüyorsanız bu çalışma mutlaka tablet ve kalem ile çizilmiştir. Tabletlerle en uyumlu çalışan işletim sistemi de Macintosh tur. Donanım ile tam uyumlu olduğundan sistem kaynakları en iyi bu işletim sistemi kullanır. Bu sebeple bu işletim sistemi tercih edilir şahsen bu işletim sistemini kullanma fırsatım olmadı ama bir kullanırsanız vazgeçemiyormuşsunuz. 3D Max ve Maya üç boyutlu moddelleme programlarıdır. Bu programlarıda kullanabilmek için sağlam donanımlı bir bilgisayara sahip olmak gerekiyor. Normal bilgisayarlarda photoshop, flash, swishmax ...da projeler geliştirirken katmanların sayısı artıkça bakıyorsun projeyi açmak kapamak işkenceye dönüşüyor. Birde 3D max ve Mayayı düşünün ne kadar kasar. Daha projeye başlamadan sistem kaynaklarınız projeyi bırakmanıza sebep olabilir. Şuan için bir sistem önerisinde bulunamayacağım ama eğer grafikle uğraşacaksan sağlam bir sistem al.

Mac kullanılmasının sebebi şuydu; eskiden adobe almadan önce macromedia şirketinin idi bu programlar ve bu programların sadece Mac sürümü vardı PC sürümü yoktu.

Geri