ders anlatım için mikrofon önerisi..

Kodla Büyü

herohamster

Süper Üye
Süper Üye
merhaba arkadaşlar bende lab. yok yüksek sesle konuştuğumdan faranjit oluştu artık en ufak ses yükseltmem de sesim kısılıyor.bende sınıfta mikrofonla ders anlatmayı düşündüm..normal bi mikrofonu bilg bağlayarak ders anlatmayı denedim fakat ses iyi çıkmıyor..
önerebileceğiniz bilgisayara direk bağlayabileceğim bir ses sistemine gerek olmadan kullanabileceğim özellikle kablosuz bi mikrofon önerebilirmisiniz teşekürler..

hocam çok güzel bir fikir bende de aynı problem var bu sene defalarca sesim gitti, bu durumdan bıktım. cevapları dört gözle bekliyorum.

Arkadaşlar ben hiç araştırmadım ama okulda diğer öğretmen arkadaşlarım konuşurken duydum. bilgisayarla hiçbir bağlantısı olmadan normal küçük mikrofonlar varmış ve sesi yükseltip düşürebiliyormuşsun. Ama nedir ne değildir bilmiyorum sadece böyle duymuştum.

yedeklem' Alıntı:
Arkadaşlar ben hiç araştırmadım ama okulda diğer öğretmen arkadaşlarım konuşurken duydum. bilgisayarla hiçbir bağlantısı olmadan normal küçük mikrofonlar varmış ve sesi yükseltip düşürebiliyormuşsun. Ama nedir ne değildir bilmiyorum sadece böyle duymuştum.
sizden bir haber bekliyoruz o zaman...lab yok 2 dk serbest bırakınca gürültü kopuyor bir kızım diyorum ses kalmıyor..akşama bişeyler içiyorumki sesim düzelsin...sınıflarda hoparlör var bilg mikrofon bağladım ses iyi çıkmıyor...araştırıyorum bende..

aynenbadi' Alıntı:
geçen yıl araştırdım.
mikrofon+kanal+hoperlor şart
elektronikçiler çarsısına gidip anlatmıştım durumu 200-300 arası bi bütçeyle rahatlıkla hallediyorsun.
burda taziye evi kültürü var. ve tüm taziyeevlerinde küçük bir ses sistemi var çok net de duyuluyor. camideki gibi yani... 200-300 e iş tamam

günaydın...
Snopy SN-2012 5 in 1 Fm Destekli Kablosuz Mikrofonlu Kulaklık fena görünmedi daha portatif biraz kaba gibi yaka mikrofonu tarzında olsa daha ii olabilir...
OSAWA 800 Yaka Telsiz Mikrofon sürekli taşımak gerekiyor bu sistemi tenefüste sınıfta bırakılmaz gibi geliyor bana....çocuklar oynayabilir..
Samsung Bluetooth WEP410 iyi görünüyor bunu sevdim ama performansı nasıl bilemiyorum kullanan varmı özellikle sınıf ortamında...
takibe devam..teşekürler

1. Pc ye güçlü ses veren bir hoparlör veya ses sistemi bağlayarak, kablolu veya kablosuz microfon ile en ekonomik sonuca ulaşırsınız. (Tavsiye ederim.)
2. Küçük bir anfi bir veya iki adet konuşma için hoparlör (araç hoparlörleri verimli olmaz), kablolu veya kablosuz mikrofon ile yapabilirsiz.
3. http://www.osawa.com.tr/urundetay.php?uid=32053628151 (Tavsiye etmem.)
4. http://www.osawa.com.tr/urundetay.php?uid=42337400154 (Tavsiye etmem.)
5. (Tavsiye etmem.)
99660611_tn70_0.jpg

OSAWA 800 Yaka Telsiz Mikrofon : Bu sadece kablosuz mikrofon. Buun bir anfiye veya pc ye bağlanması gerekiyor.
Snopy SN-2012 5 in 1 Fm Destekli Kablosuz Mikrofonlu Kulaklık : fm ferkansı üzerinden ses iletimi verimli olmaz çok fazla haşırtı hışırtı olur.
Vhf yüksek frekansta çalışan ürünler verimli olur. Bluetooth ürünler de verimli olur.

Bende laba böyle bir sistem kurmayı planlıyordum. geçen hafta öğrencilerimede söyledim onlarında hoşuna gitti... Aslında güzel bir mikrofon ve kaliteli bir hoparlörle bu işin çok iyi olmasada çözüm sağlanabilir diye düşünüyorum...

en güzeli mikrofon değil megafon arkadaşlar. sürekli olmasada arada kullanıp susturmak için ideal :mrgreen:

faruk8542' Alıntı:
en güzeli mikrofon değil megafon arkadaşlar. sürekli olmasada arada kullanıp susturmak için ideal :mrgreen:
katılmıyor değilim bazen çıldırmamak elde değil ses yükseltincede biz mahvoluyoruz..araştırmaya devam

Ya süpersiniz. Bir ben mi dertliyim diyordum. Mesleği bırakma noktasına geldim, sesim için tedaviye başlıyorum kısa bi süre sonra,muhtemelen ameliyat da olacağım.Eşim söyleyip duruyor mikrofon diye.Saçma olmaz mı diyordum, hemen alayım bi tane...

Bizde sınıflarda bu tarz bir uygulama yapmak istiyoruz. Fatih projesi Etkileşimli tahtalarında bluetooth kulaklık (örneğin; Samsung WEP) kullanılabilir mi? Ya da farklı bir sistemi tahtalarda kullanan var mı?

aytduman' Alıntı:
ben de istiyorum mikrofon,boğazım çok fena,çözüm önerisi ne olabilir
sınıftaki ses sistemi için birşey diyemem ama boğazı düzeltmek için çörek otu yağı :+1: :D

Mikrofon olarak bir çok çözüm bulunabilir tabi ki. Benim size başka bir tavsiyem var. Dersleri evinizde kayda alarak anlatın. Sınıfta bu kaydı izlerken bir taraftan da sınıfta öğrencilerin kaydı takip etmesini sağlayın. Sınıfta 2 öğretmen varmış gibi bir etki oluşturursunuz. Dilerseniz yaptığınız kayıtları internette yayınlayarak bizim de yararlanmanızı sağlayabilirsiniz.

cep telefonu ile bluetooth hoparloru bağlama yöntemi var. sınıfta denemedim ama farklı bir odada siz konuşurken diğer odadakilere ses dinletmiştim. sınıfta da işe yarar gibi geldi denenebilir.

karaeko mikrafon iş görür. 50 liraya alın geçin. memnun kalmazsanız çocuk oynar

Geri