Ders dağıtım programı yapıyoruz

Kodla Büyü

klmno

Süper Üye
Süper Üye
Ders dağıtım programı yapmak istiyoruz. Veri tabanı olarak aşağıdaki bilgileri çıkardık. Eklemeniz gereken bilgiler varsa yazarsanız sevinirim

Okul adı

Adres

Telefon

Öğretim yılı

Müdür adı

Okul Türü

İlkokul, Ortaokul, Lise

(Fen, Sağlık, Temel, Anadolu, Meslek, İhl, Açık Lise)

Öğretim Tipi

Tam Gün, Yarım Gün, Akşam, Hafta Sonu

Derslik Adı

Öğrenci sayısı

Akıllı tahta ip adresi

Akıllı tahta işletim sistemi

Derslik Tipi(Tm, Eşit Ağırlık, Sayısal, Lab)

Günler

Saatler

Ders adı

Kısa Adı

Haftalık ders saati

Yerleştirme biçimi

Bu dersi n.ci saatlere yerleştirme

Bu dersi n.ci saatten sonrasına yerleştirme

Sınıf adı

Bölüm adı

Öğrenci Sayısı

Sınıf Tipi(Alan adı, Dal adı)

Günlük ders sayıları

Öğretmen adı soyadı

Branşı

Sınıf Öğretmenliği

Kulüp Bilgisi

Carsaf listesiz olur mu hocam. Word excel aktarabileceksiniz. Baska neler olabilir arkadaslar

Dersin yerleştirme biçimi
Öğretmenler için ders saati/gün boşaltma
aynı türdeki dersleri aynı güne vermeme

kolay gelsin cok detayli bir is, bugune kadar gordugum tum programlarin arayuzleri berbatti. oyle ki insana lanet olsun ben elde ayarlarim programi dedirtiyordu. sizinki daha kullanici dostu olur umarim :)

Hocalarim arayuz olarak neler bekliyorsunuz. Basitlik mi sadelik mi profesyonellikmi

Kolay gelsin hocam, hangi algoritmayi kullanmayi düşünüyorsunuzd?
Aklima gelen istekler
* fiziki mekan kontrolü
* ders saatlerinin dagitilacagi bloklarin secimi
* öğle arasınin ders blogunu bölmesi ya da bolmemesi
* aynı gune gelmesi istenen ya da istenmeyen dersler
* bir öğretmenin aynı subeye farkli derslerinin aynı gune gelmemesi vb

- Program içerisinde planlama bakım onarım, koordinatörlük gibi ders dışı görevlerin de yazılabilmesi.
- Atölyelerin çakışmaması için grup ve dersin dikkate alınması.
- Kullanıcıların da bağımsız rapor oluşturabilmesi
Aklıma gelenler bunlar.

iki binada ya da ek binada derslikleri olan öğretmenlerin oradaki dersleri belli günlere vermesi

Listenen ve istenilenlerle birlikte maaşallah epeyce özellik olmuş, şimdiden başarılar. dersler arası boşluk verilsin mi verilirse kaç saat? bir de öğretmenlerin e postalarına programı gönderme

Hocam mümkünse herkese 1 boş gün verip aynı zamanda herkesin ilk 2 şer saatlerini de boşaltabilen bir program olsun :d

Sahadaki kullanıcılardan birisi olarak en çok karşılaştığım talep bu :d

*meslek liseleri de kullanabilsin diye haftalık 50 saat olmalı
*Nöbetler aylık ya da istenilen zamana göre otomatik belirlenmeli (boş güne ya da en az ders olduğu güne nöbet yazılır ile ilgili olarak yönetmeliğe uyan okul olduğunu sanmıyorum, o yüzden çok sıkıntılı bir durum maalesef)
aklıma başka şeyler gelirse yazarım

Program oturmadığında neden oturmadığını uyarı olarak verebilirmi acaba? :) Örneğin 21 derslik var 30 öğretmen var diyelim. 10 kişinin cuma son saatini kapattığımızda bekle dur artık otursun diye. Ne zaman farkedersen artık. İşte bunu direkt uyarı verse bize mükemmel olur.

Arkadas en son gecen sene nobet programi yapiyordu bir daha ses seda cikmadi. Sanirim bunun sonu da ayni olacak gibime geliyoro_O

Ben 15 sene önce bu girişimde bulunmuş ancak algoritmayı %100 dersleri dağıtacak şekilde tasarlayamamıştım ve öyle bıraktım programı

Yapacak arkadaşlara Kolay gelsin

Arkadaşlar, hemen neler olsun? Aşamasına geçmeyin, önce en küçük ortaokulda günlük ders saatinin 3 saat olduğundan hareketle küçük bir yazılım yaparak temelde bunun hatasız dağıtımını yapan kodlardan başlayın. Daha sonra bunun üzerine koyarak daha detaylı olarak devam edin derim.

Geri