Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ders Programı Geliştirme Projesi

Konu, 'Programlama Dilleri' kısmında eribol tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. eribol

eribol Site Gezgini

Rust programlama dili ile yazdığım timetables hazırlama programı var. web sunucu üzerinde çalışıyor. Geliştirilmesi, düzeltilmesi gereken kısımlar mevcut.

Web tasarım veya programlama konusunda yardıma ihtiyacım var. Gönüllü olarak ilgilenmek isteyen varsa iletişime geçebilir.

ogrtmn63 ve svdemir bunu beğendi.
  2. svdemir

svdemir Aktif Üye

Boşver hocam zaten kimse kullanmayacak :) Bu arada rust hız için mi seçtiniz?

3. eribol

eribol Site Gezgini

Kimse kullanmasa da ben kullanırım. Çok da önemsemiyorum kullanılmamasını. Rust hem hızlı hem önü çok açık bir dil, o yüzden seçtim.

azil48 bunu beğendi.
  4. azil48

azil48 Site Gezgini

Eribol hocam boş eleştirileri boş verin. Test etme anlamında destek lazımsa test eserim. Programlama bilgim olsa yardım ederdim. Yazılım geliştiren üreten öğretmenlere ihtiyacı var bu ülkenin

5. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

Test konusunda bende yardımcı olurum

6. svdemir

svdemir Aktif Üye

Kolay gelsin. Rust web frameworklarinde türkçe kaynak bulmak çok zor. Kaldı ki uygulama web servis (api) mimari olmalı mobil uygulamalar ve diğer yenilikler için burada da frameworklar ile taklalar atmak gerekecek. Rust daha ziyade sistem programlama için önerilmekte. Biraz boş yorum yapayım dedim. Malum ülkemizde yazılım bilen öğretmenler hep el üstünde tutulduğu baş tacı edildiği için. :) :)

7. eribol

eribol Site Gezgini

Rust daha ziyade sistem programlama aracı değil, sistem programlama dili. Daha ziyadesi yok. Şu an için en iyi ve yenilikçi web framework araçları rust ve go ile yazılıyor. Bunların pek önemi yok zaten. Django ile yazdığım sistem içime sinmediği için rust diline geçtim, dili baştan çalıştım, araçları öğrendim ve deneme olarak 2 okulun ders programını da yaptım.

Ancak front end kısmında eksik çok fazla. Backend kısmını ben uğraşıp çözebilirim ama her ikisini birden, veritabanı gibi bir sürü ıvır zıvır işin içine girince tek başıma yapmam zorlaşıyor. Bu yüzden bu başlığı açtım zaten.

Son düzenleme: 6 Ekim 2019
    tenten ve neontester bunu beğendi.
  8. eribol

eribol Site Gezgini

Bu arada @svdemir hocam, servis mobil için de uygun. json al json ver zaten olay, onu da biraz fazla kod yazarak halletmek zor değil. İleride araçlar gelişir daha da basitleşir muhakkak.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal