Ders Programı Sıkıntısı

Kodla Büyü

alley_upp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar merhabalar...

Esım bu yıl atandı ve okulunda 16 saat bılısım dersı var. Esımın okul muduru cok dagınık bır ders programı yapıyor. 16 saat derse bıle bos gunu yok. bununla ılgılı olarak yasal bır dayanak var mı ? nasıl ıtıraz edebılırız bu duruma? Esım stajyer ama stajyer olmasa da hakkımızı nasıl arayacagız bu konuda bılgılendırırsenız sevınırım.

Eğer müdürünüz diğer öğretmenlere boş gün bırakıp eşinize bırakmamışsa yazılı olarak hakkınızı arayın. Önce okula, cevap gelmezse milli eğitime ya da 147'ye başvurabilirsiniz. Ama okulda herkesin bu şekilde ise pek yapabileceğiniz bir şey olmaz hocam.

hocam bildiğim kadarıyla 1 günü boş bırakma veya tüm haftaya yayma diye bir durum yok. insiyatif ve insanlıkla ilgili, eskiden öğretmenin günü boş olmayacak diye birşeyler söyleniyordu ama baktım göremedim hiç bir yerde belki il veya ilçeye özgü bir uygulamaydı belki de öyle bir madde vardır.
Ancak bilgisayarcının okulda olması iyidir, müdür adam bilgisayar işlerini bu kadar boş vakti olan birine vermek istemiştir, tutanakları var, nöbet çizelgesi müdürün veya müdür yardımcısının işini azaltır mantığı var, bu gibilerine fırsat vermemek lazım. gidip söyledi mi merak ediyorum, gidip bir söylesin, eğer boş günü olan bir öğretmen varsa ve bunu keyfi olarak yaptıysa onu da örnek göstersin. iyi niyetle yaklaşıp alacağı cevaba göre kılıç kuşanmak daha iyi olur bence.

anladığım kadarıyla iş yaptırırm mantığı ile yapmış yani ücretsiz formatör.. ancak öncelikle eşiniz bir sorsun, niyeti belli olsun müdürünün.

patari' Alıntı:
hocam bildiğim kadarıyla 1 günü boş bırakma veya tüm haftaya yayma diye bir durum yok. insiyatif ve insanlıkla ilgili, eskiden öğretmenin günü boş olmayacak diye birşeyler söyleniyordu ama baktım göremedim hiç bir yerde belki il veya ilçeye özgü bir uygulamaydı belki de öyle bir madde vardır.
Ancak bilgisayarcının okulda olması iyidir, müdür adam bilgisayar işlerini bu kadar boş vakti olan birine vermek istemiştir, tutanakları var, nöbet çizelgesi müdürün veya müdür yardımcısının işini azaltır mantığı var, bu gibilerine fırsat vermemek lazım. gidip söyledi mi merak ediyorum, gidip bir söylesin, eğer boş günü olan bir öğretmen varsa ve bunu keyfi olarak yaptıysa onu da örnek göstersin. iyi niyetle yaklaşıp alacağı cevaba göre kılıç kuşanmak daha iyi olur bence.

anladığım kadarıyla iş yaptırırm mantığı ile yapmış yani ücretsiz formatör.. ancak öncelikle eşiniz bir sorsun, niyeti belli olsun müdürünün.

evet hocam ılk ıs gununde gıdıp konusacagız. ama esımın soyledıgı kadarıyla okulda genel olarak boyle bır problem var kımı ogretmenlerın 1 saat ders ıcın okula geldıgını soyluyor. bende merak ettım bunla ılgılı yasal bır duzenleme war mı dıye ben arastırdım pek bıey yok bunla ılgılı. bakalım hakkımızda hayırlısı...

alley_upp' Alıntı:
patari' Alıntı:

evet hocam ılk ıs gununde gıdıp konusacagız. ama esımın soyledıgı kadarıyla okulda genel olarak boyle bır problem var kımı ogretmenlerın 1 saat ders ıcın okula geldıgını soyluyor. bende merak ettım bunla ılgılı yasal bır duzenleme war mı dıye ben arastırdım pek bıey yok bunla ılgılı. bakalım hakkımızda hayırlısı...

benzer bir durum eşimin başındaydı, söyledi gün boş bırakma işi de değildi, pazartesi günü dersleri arasında çok boş vardı ne yapacağım bu saatlerde düzeltebilirmisiniz demiş, müdürü de bayramdan sonra yeni program yapacağını söylemiş, böyle bir kaç öğretmen olunca anlayış göstermiş.
galiba ben çok yorgunum, kendi yazdığımı bile anlamadım, ne imla var ne özne, yüklem,tümleç, zarf denilen şeyler başı boş kalmış gibi cümleler kurmuşum, yakışmadı bana, kusura bakmayın hocam. iyisimi biraz dinlenmek lazım. iyi günler, hayırlısı olsun hocam.

Geri