Ders Saati Hk. Bir Haber...

Kodla Büyü
5 ve 6'larda 4 saat olursa çok iyi olur, bol bol uygulama yaptırırız. 1 saatlik uygulama yeterli olmuyor malum.

şaka yapmışlar hocam...

40bin atamanın 20 bini bt olursa ve bir o kadar daha ekstra bt sınıfı kurulursa inanılır ancak ama inşallahhh diyelim.

Önce BT sınıfın düzgün bir şekilde hayata geçirsinler sonra yok ders saatlerini düzenlemeler yapsınlar...

Kitabı olmayan ve seneye de olmayacak bir ders, bt sınıf zaten yok oldu, fatih önemli diyorlar ama ders varken kim rehberlik edecek? Aman ne yapıyorlar anlamıyorum artık, kaderime razıyım diyorum...

Önce 4 saat yaparlar. 2 sene sonra 1 saate düşürler. Sonra yine herkes norm fazlası olur. bla bla bla..

Şimdi bana gülebilirsiniz ama geçen sene ders saatleri değişmeden bikaç ay önce bir abimle konuşmuştum bakanlıktan. demiştiki bakanlık 2 derse çok önem verecek ilerleyen yıllarda.
1. yabancı dil
2. bilişim
Bakanlığın böyle bir şey yapmasını çok anlamlı buluyorum. zira bu dersleri öğrenmek, hayatımızın bir parçası oldu. hayatımızda olmazsa olmazlardan. mesela bir fizik konularını hayatında aktif kullanan varmı. bir coğrafya, geometri. Neden çocuklarımızı soyut dersler üzerinden sınava tabi tutuyoruz ki zaten. Bence geç kalınmış olsa da çok isabetli olcaktır bu ülke için.

Çok gerekli ama dersin içeriğinin doldurulması. Ve de biz bilişimcilerin dersin hakkını vermesi. Gerekmektedir.

Biz doldururuz dersin içeriğini bi çalışma yaparız. O sıkıntı değil yeterki ders sayımızı artırsınlar. Derslerimizin zorunlu ve 2 saat olması bile hem diğer öğretmenlerin hemde öğrencilerin gözünde biiz farklı kıldı. Böyle bişey olursa çok daha iyi olur

Bence 4 saat az. Yeteneği olan öğrenciler için bizlere haftada en az 10 saat verilmeli. :)

derslerin zorunlu ve 2 saat olması konumumuzu tamamen farklı bir noktaya taşımıştı.
bunun üzerine 4 saat olursa ; millet diyecektir neler oluyor. BT dersinde vardır bir keramet.
öğrencilerin, velilerin, diğer öğretmenlerin ve özellikle idarenin bakışı değişecektir.

İnşallah gerçekleşir de hem atanamayan arkadaşlarımız atanır hem norm sorunu tamamen çözülür hem de değerimiz anlaşılır.

Gerçek olmasını isterim ama kaynak site bir kaç saz arkadaşı ile birlikte geçen yıllardan sabıkalı. Hiçbir haberlerine inanasım yok.

2 saat yetersiz 3 e razıyım. inşallah olur. sitedeki yorum bölümüne "çocuklar bilgisayarla ilgili herşeyi biliyor" yazan adam neyin kafasında bilemedim. Malum kişinin mi.

bt sınıfları yenilenmeden hatta iki katına çıkarılmadan böyle birşey yapılması gereksiz hatta başağrıtıcı
yoksa dersimiz 4 değil keşke 6 saat olsa ama nerde

labaratuar olmadan bir anlamı yok bence .Benim öğrenciler çoğu şeyi biliyor.Benim onlara pek katkım olduğunu düşünmüyorum. labaratuar olsa biraz uygulama yaparlardı.Scrath ,programlama denerlerdi.

arkadaşlar 4 saat olsun ve lisede zorunlu olsun varsın kitap olmasın sıkıntı yok :)

ya arkadaşlar kitap tabii ki de önemli ama olmazsa olmaz şudur ki
1.LAB OLMAYAN OKULLAR DONATILACAK
2.VAROLAN LABLAR DONANIM OLARAK GÜNCELLENECEK.
3.BTR KADROSU VERİLECEK.
4.isteyen dersine girecek isteyen de BTR OLACAK

Azalttınız
Formatör yaptınız
Norm Fazlasını yaptınız vsvsvs.

Allah aşkına kitabımız yok, lablar eski, herkes her işe koşturuyor zaten okullarda. Temel çürük üstüne bina yap?

Tepegöz
VCD-DVD-TV
Projeksiyon-Bilgisayar
Akıllı tahta
Tablet

eee sıradaki?

Sene olmuş 2014... evet başımızdakiler anca anladı bilişimin kıymetini :verymad:

Allah sonumuzu hayır etsin

bt labım yok ve projeksiyon ile ders anlatıyorum. Her hafta kablo uçları ile sorun yaşıyorum çnkü kullanan öğrenci ve öğretmenler özen göstermiyor. Bazı okullarda projeksiyon bile yok, seyyar bir tane bulup onla gezenleri biliyorum. Kısacası donanım olmadıkca ders saatinin artması sadece norm olayına yarar baska da bir seye yaramaz...

TEOG sınavlarında dersimizden soru çıkmadıkça böyle bir şey olması imkansız. Şuan bile diğer ders öğretmenleri konularını yetiştiremiyor hangi dersten alıp bize verecekler. Ne zaman ki TEOG gibi merkezi sınavlarda küçümser gibi söylemiyorum ama din kültüründen soru çıkıyorken bilişim çağında bizim dersimize de yer verirlerse o zaman olma ihtimali var derim. şuan için yok. keşke olsa..

Liselere zorunlu 2 saat kâfi.. Fazla bulandırıp yine 2 ileri 1 geriye dönmesin iş. Gerçi habere inanasım da yok o ayrı:)

öğrenilmiş çaresizliğimi yaşıyoruz arkadaşlar ???
biz bile inanmıyoruz bilişim dersinin önemine,
derslerde konu olarak sadece scratch anlatsak bilişim bilişim olmuştur bence...

Arkadaşlar lab.sız ders çok zor. Hele de kitapsız! 4 saat olması çok iyi olur, inşallah kitap da yayınlanır.

yasarcan' Alıntı:
öğrenilmiş çaresizliğimi yaşıyoruz arkadaşlar ???
biz bile inanmıyoruz bilişim dersinin önemine,
derslerde konu olarak sadece scratch anlatsak bilişim bilişim olmuştur bence...

Hakketen haklısın hocam.

8. senemi çalışıyorum inan dengem bozuldu. Bir işin bir planlaması ve dengesi olmaz mı ya, her sene ayrı terane :(

inanılması zor bir ders ama içerikler değişi ve ilkkez bu sene öğrencilerimin ve benim dersten çok fazla eğlenerek çıkığımız süreler oluyor. oyun oynayabilirmiyiz yada serbet kalacamıyız sorusunu bu sene 6 larda hiç duymadım gibi:) 4 sat olayı olmazda liselerde zorunlu olması çok iyi olur norm kadro açısından

Geri