Ders saati sayısına göre modül sayısı ve seçimi nasıl yapılı

Kodla Büyü

YusufULUCANLAR

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ders saati sayısına göre modül sayısı ve seçimi nasıl yapılır. Örnek olarak Sistem Bakım Onarım dersi bazı okullarda 8 saat işleniyor, Bazı okullarda ise 6 saat okutuluyor. Böyle durumlarda kaç modül ve hangi modüllerin işleneceğine nasıl karar veriliyor. Bilen arkadaş varsa yazarsa sevinirim.

hocam yanlış yönlendirmek istemem ama ben de modül seçilebilir diye biliyorum. hesaplaması da şöyle oluyor sanırım. yanlışım varsa düzeltin.

modüllerde süre yazan yerin sol tarafı maksimum sağ tarafı minimum; seçtiğin modüllerin maksimum sürelerini topluyoruz mesela 5 tane modül seçtik ve hepsi 40/32 olsun;

5 x 40 = 200 bunu yılllık haftaya böleriz : 200/36=5,55 ders saati yuvarlarsak en fazla 6 olur
5 x 32 = 160 bunu yılllık haftaya böleriz : 160/36=4,44 ders saati minumum 4 olur.

zümrenizde karar alırsınız, 4,5, veya 6 saat işlenir dersiiz. olay biter.

ama dediğim gibi istediğiniz modülü seçersiniz diye bilityorum

tüm modüllerin farklı dersler altında işlenmesi gerekir. Modül seçimi yapılırken dersin amaç ve hedeflerine uygun olması gereklidir.

modüller rasgele seçilmez. birbirleriyle bağlantılı konular tabiki koparılmamalı

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak;
bizim okulumuzda teknik servis dalı var.11. sınıfta Elektronik uygulamalar dersinde ki modülleri incelediğimizde minimum saatlere göre haftada 9 saat olması gerekiyor. ancak bu ders bilgi formlarında 8 saat olarak belirlenmiş, 8 saat olduğunda ise 2 modül plana sığmıyor.
geçen yıllarda bu fazla modülleri işletmede beceri eğitimi dersinde veriyorduk. ancak bu yıl öğrencileri işletmelere gönderdiğimiz için böyle bir ders yok.

aklıma gelen ihtimalleri şöyle açıklarsam;

1) 3 saatlik seçmeli internet programcılığı dersimizi iptal edip. kalan modülleri elektronik uygulamalar dersi olarak 12. sınıftada vermek
2) işletmelerde bu modüllerin gösterildiği şeklinde bir rapor hazırlayıp tekrar bu 2 modül için ders koymamak
3) 11. sınıftaki plana modül sürelerini dikkate almadan tüm modülleri yerleştirmek.

bana 2. seçenek daha uygun gibi geliyor. sizce nasıl bir yol izlemeliyiz? teşekkürler

arkadaşlar haftada 3 saat ağ sistemleri ve yönlendirme dersi için hangi modülleri seçmeliyim?

bilişim alanındaki her dalın zorunlu dersleri vardır.

eml'de bilişim-teknik servis dalı için sistem bakım onarım dersi mecburidir tüm modüllerinin mutlaka işlenmesi gerekir. süre hesaplaması yaparak ders saatini değiştirebilirsiniz. ama diğer bir dal için bu dersi seçmeli ders olarak seçtiyseniz istediğiniz modülü seçebilirsiniz.... süre hesabını yukarıda anlatmışlar zaten..

hocam aynı zamanda sistem bakım onarım dersi için 16 modül var ders bilgi formunda ve hazırlanma aşamasında çoğu peki bizim bu hafta teslim etmemiz gerekiyorsa planları ne yapabiliriz bu konuda

Geri