Ders saati?

Kodla Büyü
bizim müdür 7. sınıfların listesinde bilgisayarı koymamış unutmuş,ders saatim 20 ye düştü.siz ne yaptınız şikayet mi ettiniz.sadece dilekçemi verdiniz.yan derslerden koymak istiyor.

cahraz' Alıntı:
bizim müdür 7. sınıfların listesinde bilgisayarı koymamış unutmuş,ders saatim 20 ye düştü.siz ne yaptınız şikayet mi ettiniz.sadece dilekçemi verdiniz.yan derslerden koymak istiyor.

öğrenciler kendileri seçti ... sıkıntı yok bende

karinca_52' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

bana zaten seçmezlerdi evde bilgisayarları var dedi.dilekçemi vermek daha iyi 20 saati tamamlamak mı ..

cahraz' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

bana zaten seçmezlerdi evde bilgisayarları var dedi.dilekçemi vermek daha iyi 20 saati tamamlamak mı ..

btr olacaksan sıkıntı yok ama olmayacaksan dilekçe verirsin... kendi istediği dersleri seçtiremez müdür

karinca_52' Alıntı:
btr olacaksan sıkıntı yok ama olmayacaksan dilekçe verirsin... kendi istediği dersleri seçtiremez müdür

Allah aşkına seçmelileri kendi seçmeyen müdür mü var? Zaten işin doğasında aykırılık var... Şubat ayında ders kitaplarının girilmesini isteyeceksin, temmuzda seçmeli ders seçtireceksin, garip...
Biz okulda şubat ayında hangi seçmelilerin olacağına karar verdik nolcak :D ona göre kitap isteyeceksin demi yani

20 saate btr olabilirmiym ki? norma fazlası olmuyorum 18 i geçiyorum.sonra red yemeyim zaten 2 ayda açıklanıyor.umarım bu sene daha hızlı molur.

cahraz' Alıntı:
20 saate btr olabilirmiym ki? norma fazlası olmuyorum 18 i geçiyorum.sonra red yemeyim zaten 2 ayda açıklanıyor.umarım bu sene daha hızlı molur.

sayın hocam sıkıntı yok btr istiyosanız, 8 saat dersim var btr oluyorum. Ayrıca btr olup ta derse girmek isteyen öğretmeni anlamıyorum, biri mantıken anlatabilir mi?

Muzilla' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

sayın hocam sıkıntı yok btr istiyosanız, 8 saat dersim var btr oluyorum. Ayrıca btr olup ta derse girmek isteyen öğretmeni anlamıyorum, biri mantıken anlatabilir mi?

Norm fazlası olup resen atanmamak için hocam

Re: Ynt: Ders saati?

hgx2' Alıntı:

Hüseyincim 20 saat ile norma düşermiyim endişesi yaşıyor hocam, mümkunmü norm fazlasi olmasi? hem norm fazlasi olsak kendi okulumuzdan daha kotü bir yere mi gönderecek, ki resen atama bu zamana kadar hiç yapilmamisken

Sizin mudurunuz sadece bilisim degil bu sne 7 lerde olabilecek dersleride es gecmis.siz derse sahip cikmazsaniz dersi onemsiz gorurler

Muzilla' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

hocam neden btr oluyoruz 20 saate,müdür din derslerini alırsın hocam 30'e tamamlarız diyor.ders programı allak bullak,okulda işlerde eklenince,en iyisi ben müdüre diyecem 8. sınıfları seçme ben btr olim.benim btr olmakla sıkıntım yok.sadece müdürle bu kadar içli dışlı olmak kötü,ders saatimiz belli olsun gidip gelelim çok kaypak müdür var kişilik olarak katlanamıyorum bazılarına

cahraz' Alıntı:
Muzilla' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

hocam neden btr oluyoruz 20 saate,müdür din derslerini alırsın hocam 30'e tamamlarız diyor.ders programı allak bullak,okulda işlerde eklenince,en iyisi ben müdüre diyecem 8. sınıfları seçme ben btr olim.benim btr olmakla sıkıntım yok.sadece müdürle bu kadar içli dışlı olmak kötü,ders saatimiz belli olsun gidip gelelim çok kaypak müdür var kişilik olarak katlanamıyorum bazılarına

Hocam, Allah bizi kaypak idarecilerden korusun :lol:

Muzilla' Alıntı:
hgx2' Alıntı:

Hüseyincim 20 saat ile norma düşermiyim endişesi yaşıyor hocam, mümkunmü norm fazlasi olmasi? hem norm fazlasi olsak kendi okulumuzdan daha kotü bir yere mi gönderecek, ki resen atama bu zamana kadar hiç yapilmamisken

norm fazlası durumunu genel olarak yazdım hocam.
resen atama tabi ki var hocam, norm fazlası olup resen atanan arkadaşlarda var aramızda. istersen forumda arat.
bende neredeyse göreve başladığım günden itibaren hep norm fazlasıydım bugüne kadar pek problem olmadı ama dersimizin zorunlu olmasıyla okulların ders saatleri arttı. kuytu köşede bi okula resen atanmamak veya bigün o okul, bi gün bu okul gezmemek için okul değiştirdim. tercihlerimin hepside 21 saat üzerinde bt dersi olanlardı.

Yanlışın var kardeş, resen ayama hiç uygulanmamiştır. Ama şu yapıldı; norm fazlası öğretmenlere yer değiştirmek için fırsat verildi, isteyen gitti istemeyen okulunda norm fazlasi olarak devam etti. Bak sen 8 yıldır öğretmensin ve norm fazlası olarak uzun yıllar çaliştın sıkintı olmadı. Okul okil gezmek için BTR kaldırılması gerek ki bu simdilik mumkun değil...

hgx2' Alıntı:
Muzilla' Alıntı:
hgx2' Alıntı:

norm fazlası durumunu genel olarak yazdım hocam.
resen atama tabi ki var hocam, norm fazlası olup resen atanan arkadaşlarda var aramızda. istersen forumda arat.
bende neredeyse göreve başladığım günden itibaren hep norm fazlasıydım bugüne kadar pek problem olmadı ama dersimizin zorunlu olmasıyla okulların ders saatleri arttı. kuytu köşede bi okula resen atanmamak veya bigün o okul, bi gün bu okul gezmemek için okul değiştirdim. tercihlerimin hepside 21 saat üzerinde bt dersi olanlardı.
müdür dersi unuttuğu için 20 saat kaldı norm fazlası olmam diye düşünmüyordum ama 21 saat normlar heralde,ayrıca bir arkadaş ders ne kadar artarsa bölge normu o kadar yükselir,bazıları normumuz artar diyor müdürün yaptığı diğer arkadaşlarıda etkilemiş,benim düşündüğüm dilekçe verip işlerinini düzgüb yapmalarını sağlanması yada konuşarak hallettik dememeleri bir sonucu olmasa da pişkin pişkin başkalarını suçluyor.

Muzilla' Alıntı:
Yanlışın var kardeş, resen ayama hiç uygulanmamiştır. Ama şu yapıldı; norm fazlası öğretmenlere yer değiştirmek için fırsat verildi, isteyen gitti istemeyen okulunda norm fazlasi olarak devam etti. Bak sen 8 yıldır öğretmensin ve norm fazlası olarak uzun yıllar çaliştın sıkintı olmadı. Okul okil gezmek için BTR kaldırılması gerek ki bu simdilik mumkun değil...
hocam btr bi görevlendirmedir tayin işini bağlamaz, tayin çıkarsa btr iptal olur.
istese daha doğrusu çok ihtiyaç varsa il milli eğitim müdürlükleri çatır çatır yaparlar, bir okulda ders var öğretmen yoksa, diğer okulda öğretmen var ders yoksa bunu mutlaka değerlendirirler ama çok üstüne gitmiyorlar, dersler diğer branşlarla geçiştiriliyor.
aşağıda forumda arama özelliğini kullanarak çıkan bikaç örnek var hatta 3.örnekteki arkadaş btr iken atanmış.

meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/meslek-lisesine-resen-atandim-bote-liyim-t100248.html

ic-anadolu-bolgesi-illeri-f232/resen-atama-yapildi-ne-yapmam-gerekiyor-t126709.html

meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/resen-atanan-bilisim-rehber-ogretmeni-t103417.html

meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/balikesir-de-192-ogretmen-resen-atandi-t127238.html

karadeniz-bolgesi-illeri-f234/samsun-re-sen-atama-t123513.html

çalıştığınız bölgenin norma esas ders sayısı 21 dir hocam.
örnek verirsek böşgenizde 10 okul ve 10 bt öğretmeni var diyelim
5 okulda 24 er saat bt, 5*24=120 saat
5 okulda 14 er saat bt, 5*14=70 saat
toplam 190 saat
190/21=9
yani bölge normu 9 bt öğretmenidir, bölgede ders saati en düşük olan öğretmen norm fazlası olur. sizin 20 saatle norm fazlası olacağınızı düşünmüyorum.

ders saati sayınız 21 e ne kadar yakın olursa potaya girme ihtimaliniz o kadar düşük olur.

21 ve üzerindeyse problem olmaz.

21 sayısının diğer önemide görevlendirmeyle başka okula gitmede vardır. görevlendirmelerde 21 saate kadar zorunludur.
diyelim ders saatiniz 18 ve bölgede 6 derse girecek öğretmen ihtiyacı olan okul var. milli eğitim sizi görevlendirebilir. itiraz edebilirsiniz ama milli eğitimin gerçekten ihtiyacı varsa sizi 21-18=3 saat için tekrar görevlendirebilir.
btr dahi olsanız itiraz edemez, zorunlu olarak o okula 3 saat derse gidersiniz.

Geri