Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ders seçimi

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Uygulama ve Materyaller' kısmında webtiger tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. fatherboard

fatherboard Seçkin Üye Seçkin Üye

Yıldızlı derslerde oradaki saat zorunlu diğer dersler için zorunlu değil programın uygulamasına yönelik açıklamalarda madde 8 ve 9 da net olarak belirtilmiştir.İnsanları bilgilendirirken daha dikkatli olalım.

8. Alan ve dal dersleri içinde (*) ile belirtilen dersler, alan ve dalın başarılması zorunlu dersleridir. Bu dersler, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği uyarınca yıl sonu başarı puanı ile başarılı sayılamayacak derslerdir. Bu derslere ait modüllerin tamamı ders saati değiştirilmeden uygulanır.
    9. Anadolu meslek ve Anadolu teknik programında başarılması zorunlu dersler dışındaki diğer dal dersleri ve ders saati süreleri, çerçeve öğretim programında önerilen süreler dikkate alınarak Zümre Öğretmenler Kurulu tarafından belirlenir. Dal dersleri ve süreleri belirlenirken dalın tüm kazanımları dikkate alınır

2. logan666

logan666 Aktif Üye

Aynen işte doğru cevap

Ekli Dosyalar:

3. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Son cümlenizde "dalın tüm kazanımları dikkate alinir" diyor hocam. Dalın tüm yeterliliklerini dikkate alarak ders surelerini belirleyince derslerin süresi kaç saat çıkıyor bir bakın. Oradaki "Zümre tarafından belirlenir " ibaresi son cümle ile bağlı. Yani dalın tüm yeterliliklerini dikkate alarak belirleyin diyor.
    Ders bilgi formunun ekte paylaştığım ders süresini belirleyen sütunundaki sayıların toplamı 400/288 çıkıyor. Oradaki 288 dersin en az olması gereken süresidir. 288/36hafta ile dersin süresi belirlenir. 288/36=8 saat cikar ve bu da en az alınabilecek ders süresidir. Orada tum kazanimlar alinmistir. Kazanım çıkaramazsınız. Çünkü dediginiz 9.maddeye göre tüm kazanımlar alınmak zorunda. Bunu anlatmaya çalışmıştım.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 25 Ağustos 2019
  4. logan666

logan666 Aktif Üye

Eee tamam işte grafik dersini 5 saat isleyelim demiyoruz ki 10 saat isleyelim diyoruz 10 > 8 sıkıntı nerde. ime de 24 saate çıkacak açık kaynağı zümre kararı ile orda gösteririz

5. bilisimmeslek

Siz nasıl uygun görürseniz öyle uygulayın hocam. Sıkıntı yok zaten. Ben olması gerekeni söylüyorum. Gerisi size kalmış. Kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.

6. sacitugur

sacitugur Üye

Grafik için önerilen modül ders saatlerinin üst değerlerini topla sonra da 36 haftaya böl çıkan sonuca kadar haftalık gösterebilirsin o da önerilen yazdığı için hocam.
    Mesleki yabancı dil sadece anadolu teknik programlarında okutulabilir çerçeve programında dersin altına not düşmüş.
    Ben geçen sene 11. sınıflara veritabanı dersi göstermiştim bu sene de 12. sınıfta 26-24=2 kalan 2 saate açık kaynak göstermeyi düşünüyorum. Modüler sistemin esnekliği bu hocam. Madem açık kaynak dersine önem verilmeye başlandı 12. sınıfta dersi görmeden mezun olmasınlar.

katafalk bunu beğendi.
  7. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

İyi sabrettiniz, ben çok önceden patlamıştım :D

8. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

bosverin degmez patlayip catlamaya relax;)

9. bilisimmeslek

Aynen. Ben doğru olanı soyliyeyim de herkes kendi kararını versin. Önemli değil. Bir de sonradan haklı çıkmak var ya güzel oluyor. Relax

DaMieN bunu beğendi.
  10. logan666

logan666 Aktif Üye

Hocalarım sizinkine yanlış diyen olmadı sadece kendi doğrunuzdan, başkasının doğrusunu kabul etmiyorsunuz. Sakın idareci falan olmayın farklı doğrulara açık olmayacaksınız illa benim dediğim olacak diyeceksiniz. Birde patlayan arkadaş ister patla ister çatla. Karşında öğrenci yok vesselam. Kendi dogrunuz size kalsın artis

11. mkrkls

mkrkls Seçkin Üye Seçkin Üye

Evet bizde 11. Sınıfta iki ders seçmeyi düşünüyoruz. 12+10. e okul kabul ederse böylesi daha makul. Bakanimizda ders sayısının fazlalığından şikayet ederken ne gerek var üç derse.

12. bilisimmeslek

Hocam üstteki cevaptan "benim Dediğim dogru. Seninkini kabul etmiyorum" anlamını nasıl çıkardınız çözemedim. Güzel bir eğitim öğretim yılı geçirmek dileğiyle başarılar dilerim.

13. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

ne guzel forum herkes birbirini seviyor

14. shift_delete

shift_delete Aktif Üye

Peki arkadaşlar 11.sınıflar için 4 saat seçmeli olarak veri tabanı seçebilirmiyiz

15. bilisimmeslek

16. omegafi

omegafi Seçkin Üye Seçkin Üye

ben seçtim

17. shift_delete

shift_delete Aktif Üye

Sağolun arkadaşlar

18. big_way

big_way Seçkin Üye Seçkin Üye

teşekkürler

Son düzenleme: 3 Eylül 2019
  19. bilisimmeslek

Megep anasayfada ders saatleri belirlenirken dikkat edilecek hususlar duyuru olarak eklenmiş. Megep ana sayfadaki ilk sıradaki duyuruya göre ders saatlerinde değişiklik yapılmadan ders bilgi formundaki sürelere uyulacak ve dal derslerinin tamamı seçilecek diyor.

kendir_li bunu beğendi.
  20. kendir_li

kendir_li Seçkin Üye Seçkin Üye

Şu yaptiklari olayı çerçeve programa baştan koysalar hiç bir karışıklık olmayacak. Dönem başlamadan bilgilendirmeniz iyi oldu ona göre programları tekrar günceller arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal