Ders seçimi

Kodla Büyü
Evet bizde 11. Sınıfta iki ders seçmeyi düşünüyoruz. 12+10. e okul kabul ederse böylesi daha makul. Bakanimizda ders sayısının fazlalığından şikayet ederken ne gerek var üç derse.

Siz nasıl uygun görürseniz öyle uygulayın hocam. Sıkıntı yok zaten. Ben olması gerekeni söylüyorum. Gerisi size kalmış. Kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.
Hocalarım sizinkine yanlış diyen olmadı sadece kendi doğrunuzdan, başkasının doğrusunu kabul etmiyorsunuz. Sakın idareci falan olmayın farklı doğrulara açık olmayacaksınız illa benim dediğim olacak diyeceksiniz. Birde patlayan arkadaş ister patla ister çatla. Karşında öğrenci yok vesselam. Kendi dogrunuz size kalsın artis
Hocam üstteki cevaptan "benim Dediğim dogru. Seninkini kabul etmiyorum" anlamını nasıl çıkardınız çözemedim. Güzel bir eğitim öğretim yılı geçirmek dileğiyle başarılar dilerim.

Megep anasayfada ders saatleri belirlenirken dikkat edilecek hususlar duyuru olarak eklenmiş. Megep ana sayfadaki ilk sıradaki duyuruya göre ders saatlerinde değişiklik yapılmadan ders bilgi formundaki sürelere uyulacak ve dal derslerinin tamamı seçilecek diyor.

Megep anasayfada ders saatleri belirlenirken dikkat edilecek hususlar duyuru olarak eklenmiş. Megep ana sayfadaki ilk sıradaki duyuruya göre ders saatlerinde değişiklik yapılmadan ders bilgi formundaki sürelere uyulacak ve dal derslerinin tamamı seçilecek diyor.

Şu yaptiklari olayı çerçeve programa baştan koysalar hiç bir karışıklık olmayacak. Dönem başlamadan bilgilendirmeniz iyi oldu ona göre programları tekrar günceller arkadaşlar.

Peki arkadaşlar 11.sınıflar için 4 saat seçmeli olarak veri tabanı seçebilirmiyiz

Arkadaşlar veri tabanı 8 saat olarak gözüküyor önerilen. Nasıl 4 saat seçtiniz ki? Artık son duyuruyla değişmiş olsa bile nasıl seçmiştiniz anlatır mısınız lütfen?
Bir de bir konuda yardıma ihtiyacım var nolur birisi yardım etsin. 28 saat dersim var diye formatörlüğe başvurmadım hocalarım. 10 saat de şefliğim var. Formatörlükle uğraşmayayım dedim. Okulum ÇPL ve çok küçük bir okul. Sadece 11. sınıf öğrencilerim var. Her neyse... 11. Sınıf derslerim 12 web, 8 grafik ve 2 açık kaynak olmak üzere 22 saat zorunlu, diğer 6 saati de veri tabanı olarak seçmiştim. Son durumda ne yapabilirim? Bilgisayar destekli uygulamalar dersi var 2 saatlik sadece o dersi alabiliyorum çünkü o ders 11. sınıf dersi teknik servis dalının ancak başka seçebileceğim seçmeli ders yok. Kısacası bana 6 saatlik seçmeli ders lazım. Veri tabanı ya da her ne olursa olsun fark etmez. 4 saat veri tabanını seçen nasıl seçtiniz? Son durum nedir ve bana bu 6 saat konusunda yardımcı olur musunuz lütfen arkadaşlar

:)Megep Anasayfada yayınlanan ibare (ki son dakika gibi gözükse de)Temmuz ayında enrty yapılmış ancak verdikleri haber link aktif değildi ..geç kalındı sanki birazcık!ayrıca artık haftalık ders çizelgesi bence gereksiz gibi.. direk ders bilgi formlarını uygulayacaksak :)

Arkadaşlar veri tabanı 8 saat olarak gözüküyor önerilen. Nasıl 4 saat seçtiniz ki? Artık son duyuruyla değişmiş olsa bile nasıl seçmiştiniz anlatır mısınız lütfen?
Bir de bir konuda yardıma ihtiyacım var nolur birisi yardım etsin. 28 saat dersim var diye formatörlüğe başvurmadım hocalarım. 10 saat de şefliğim var. Formatörlükle uğraşmayayım dedim. Okulum ÇPL ve çok küçük bir okul. Sadece 11. sınıf öğrencilerim var. Her neyse... 11. Sınıf derslerim 12 web, 8 grafik ve 2 açık kaynak olmak üzere 22 saat zorunlu, diğer 6 saati de veri tabanı olarak seçmiştim. Son durumda ne yapabilirim? Bilgisayar destekli uygulamalar dersi var 2 saatlik sadece o dersi alabiliyorum çünkü o ders 11. sınıf dersi teknik servis dalının ancak başka seçebileceğim seçmeli ders yok. Kısacası bana 6 saatlik seçmeli ders lazım. Veri tabanı ya da her ne olursa olsun fark etmez. 4 saat veri tabanını seçen nasıl seçtiniz? Son durum nedir ve bana bu 6 saat konusunda yardımcı olur musunuz lütfen arkadaşlar
Hocam zorunlu dersleri doğru seçtikten sonra seçmeli derste sorun olacağını sanmıyorum. Çünkü seçmeli dersin kendi süresi kadar seçilmesi yıldızlı dersler için gerekliydi. Dersler e Okula işlenirken 6 saat veri tabanı seçmeli dersinde sorun çıkmayabilir. Çıkarsa ona göre 2 saat teknik servis dalı dersi + 4 saat endüstriyel otomasyon alanı bilgisayar kontrol dersi seçebilirsiniz. Dersin içeriği görsel programlama.

Hocam Bilişim Teknolojileri alanının 11. sınıfında 22 saat dal dersi var:
Nesne Tabanlı programlama: 12 saat
Veri Tabanı: 8 saat
Açık Kaynak İşletim Sistemi: 2 saat
buraya kadar bir sıkıntı yok galiba
2020-2021 öğretim yılında ise 12. sınıfta Mobil uygulamalar( 4 saat) + Meslekî Yabanı Dil( 2 saat) olacak.
11. sınıf haftalık ders çizelgesinde
Kültür dersleri : 15 saat
Meslek dersleri : 22 saat
Seçmeli dersler : 6 saat
bu seçmeli ders seçiminde ister kültür dersleri isterse bilgisayar teknolojileri alanın istediğiniz dalından veyahut diğer alanların istediğiniz dalından ders seçebilirsiniz. Tek kıstas
seçtiğiniz dersin süresine müdahale etmeyeceksiniz. Veri tabanı dersi süresi 8 saat olarak belirlenmiş bu süreye değiştirmeden uygulayacaksınız.
Megepte yayınlanan duyuruda bu husus Seçmeli olarak okutulacak meslek dersleri alanın diğer dallarından veya diğer alan/dallardan seçilen derslerin süreleri değiştirilmeden uygulanacaktır. şeklinde ifade edilmiş.

şimdi biz bu sene web 10 saat grafik 6 saat 4 saat ntp 2 saat akis 2 saat vto yaptik 12.sınıftada 2 saat int prg 2 saat seçmeli vto yanlışmı oluyormu böyle

Hocam yapacağınız gayet basit: ders bilgi formlarından dalı seçip, hangi dersin hangi sınıfta verileceği yazılı buna göre hareket edin.

şimdi biz bu sene web 10 saat grafik 6 saat 4 saat ntp 2 saat akis 2 saat vto yaptik 12.sınıftada 2 saat int prg 2 saat seçmeli vto yanlışmı oluyormu böyle
Hocam dersler ve saatleri artık sabit. Kademeli geçişten bu seneki 11ler de etkileniyor. Buna göre web prog. dalı için 12 web, 8 grafik, 2 akis şeklinde vermelisiniz

Yok mu baska yardim edecek, yok gosterecek bi arkadas? Dk dersim dusmedsn yani 6 saati kulturculere vermeden nasil kendim alabilirim lutfen yardimci olur musunuz?

Yok mu baska yardim edecek, yok gosterecek bi arkadas? Dk dersim dusmedsn yani 6 saati kulturculere vermeden nasil kendim alabilirim lutfen yardimci olur musunuz?

6 saatlik sececek ders yok hocam. Bizde secmeli ders icin normalde 8 saat yazan grafik dersini 6 saat olarak yazmistik ama megep duyurusundan sonra yapacak birsey gorunmuyor. Kulturculere devredilecek 6 saatlik secmeli ders mecburen..

6 saatlik sececek ders yok hocam. Bizde secmeli ders icin normalde 8 saat yazan grafik dersini 6 saat olarak yazmistik ama megep duyurusundan sonra yapacak birsey gorunmuyor. Kulturculere devredilecek 6 saatlik secmeli ders mecburen..
Seçmelide sorun olmayacağını düşünüyorum. Ama yine de sorun olursa yani Veri tabanında sorun olursa 4 saat endüstriyel otomasyonun bilgisayar kontrol dersini + 2 saat teknik servis dalının 2 saatlik bir dersi var o dersi seçersiniz en kötü ihtimal.
Bilgisayar kontrol dersi içeriği gorsel programlama. Megep ten incelersiniz.

Seçmelide sorun olmayacağını düşünüyorum. Ama yine de sorun olursa yani Veri tabanında sorun olursa 4 saat endüstriyel otomasyonun bilgisayar kontrol dersini + 2 saat teknik servis dalının 2 saatlik bir dersi var o dersi seçersiniz en kötü ihtimal.
Bilgisayar kontrol dersi içeriği gorsel programlama. Megep ten incelersiniz.
Sayın hocam öncelikle ilginiz için teşekkürler. BT Alanı Web Dalında endüstriyel otomasyon alanının bilgisayar kontrol dersini seçmemiz uygun olur mu? Dayanağımız olabilecek yönetmelik maddesi var mı ya da dayanağımız nedir seçebilirsiniz diyen bir durum var mıdır acaba ? Seçebilirsek sorunu çözmüş olacağız hocam. Hadi inşallah

Sayın hocam öncelikle ilginiz için teşekkürler. BT Alanı Web Dalında endüstriyel otomasyon alanının bilgisayar kontrol dersini seçmemiz uygun olur mu? Dayanağımız olabilecek yönetmelik maddesi var mı ya da dayanağımız nedir seçebilirsiniz diyen bir durum var mıdır acaba ? Seçebilirsek sorunu çözmüş olacağız hocam. Hadi inşallah
Hocam duyuru metnini okursanız orada yazıyor zaten aşağıdaki gibi.
alanın diğer dallarından veya diğer alan/dallardan seçilen derslerin süreleri değiştirilmeden uygulanacaktır

Hocam veri tabanı org. Dersi yeni çizelgede kaldırıldı. 10 ve 11 ler yeni sisteme tabi. 11 lerin çizelgesini indirirseniz orada böyle bir dersin olmadığını göreceksiniz.
12 ler eski sistem olduğu için son kez vto olur. 11 lerde olmaz.

Hocam duyuru metnini okursanız orada yazıyor zaten aşağıdaki gibi.
alanın diğer dallarından veya diğer alan/dallardan seçilen derslerin süreleri değiştirilmeden uygulanacaktır

okulda endüstriyel otomasyon bolumu yoksa da ders secilebilirmi acaba, yani ders seciminde e okulda tum meslek lise bolumlerinin dersleri cikiyormu bilemiyorum, idareci arkadaslar daha iyi bilir bu durumu?

okulda endüstriyel otomasyon bolumu yoksa da ders secilebilirmi acaba, yani ders seciminde e okulda tum meslek lise bolumlerinin dersleri cikiyormu bilemiyorum, idareci arkadaslar daha iyi bilir bu durumu?
E okulla ilgili sorun yok hocam her ders cikar ve ders saatlerini idarecilerin el ilr girmesine imkan tanir.

Seçilebilir fakat iki hususa dikkat etmek gerekiyor:
1. Seçilecek ders Anadolu Meslek Programının 11. sınıfından bir ders mi?
2. Seçilecek ders saatinde bir değişiklik yapılmadığı dikkate alınırsa seçmeli ders saatine uyuyor mu?

Hocam ben veri tabanını seçmeyi düşündüğümde bu duyuru henüz yayınlanmamıştı yada ben görmemiştim. Bu duyuruya göre ders Bilgi formlarını tekrar inceledim 4 saat seçmeli ne seçeceğim o zaman 11.sınıflar için? Mobil uygulamalar için 12.sınıf dersi diyor, internet programcılığı için 12.sınıf dersi diyor, 2 saat bdu seçsem 2 saat mesleki yabancı dil olabiliyor ama mesleki yabancı dilde 12.sınıf diyor. O zaman 4 saat 11.sınıflar için seçmeli ders ne seçeceğiz?

Geri