Dersimiz 7. ve 8. Sınıflara Kaydırıldı (İptal)

Kodla Büyü

Bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz

• Olumlu

• Olumsuz

• Fikrim Yok

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bilişim Teknolojiler Der(d)i 5 ve 6 dan kaldırılıp 7 ve 8. Sınıflara kaydırıldı.

Diğer bir ifadeyle Bilişim Teknolojileri dersi ile Teknoloji Tasarım dersleri yer değiştirdi.

Teknoloji çağında adında Teknoloji geçen dersler malesef ki bu durumda..

Öğrenciler Bilişim dersi ile çok geç tanışmak zorunda kalacaklar ve bu durumda yanlış öğrenmeleri düzeltmek çok daha zor olacaktır.

Müstakil ortaokullar ve imam hatip ortaokullarında öğlenci devrede çalışan bilişim öğretmenleri mecburen sabahçı devreye geçip devre değiştirmiş olacaklar.

Merkezi sınav baskısı ile Bilişim Dersine öğrenciler ve veliler önem vermeyecekler.

Güzel yanı yok mu, elbette var; Durumu sürekli değişen bir branş olarak Bilişim Öğretmenlerinin hiç canı sıkılmamış oluyor. Beyin canlı tutulduğu için Alzheimer hastalığına yakalanma riski diğer branş öğretmenlerine göre daha aza inmiş oluyor :)

5.Sınıfların hazırlık olması durumunda norm fazlası olunma riskli ortadan kalkmış oluyor.

Son düzenleme:
Garip olan ogrenciler hic bilisim dersi almadan teknoloji tasarim dersinde tasarim programlqri kullanmaya baslayacaklar.
Sonra da biz office programlarini isleyecez. Bu iste bi gariplik yok mu sizce de?

Yaa neden herkes üzülmüş anlamadım. Sadece 5. Sınıflardan kurtulmamız yeter. Bunun üstüne birde 5 lerin hazırlık olmasından da etkilenmeyeceğiz. Daha ne istediklerini anlayamadım arkadaşların. Heralde 1 den 12 ye kadar zorunlu 2 saat bekliyorlardı

Arkadaş bir tanemizin bile önceden haberi yok nasıl bir zümreyiz. Akşam yatıyorsun ders 5-6 da, sabah kalkıyorsun ders 7-8 de.

Yaa neden herkes üzülmüş anlamadım. Sadece 5. Sınıflardan kurtulmamız yeter. Bunun üstüne birde 5 lerin hazırlık olmasından da etkilenmeyeceğiz. Daha ne istediklerini anlayamadım arkadaşların. Heralde 1 den 12 ye kadar zorunlu 2 saat bekliyorlardı
BEN BEKLİYORUM ŞAHSEN BAKAN ÖYLE DEMİŞTİ ZAMANINDA.

Adında Teknoloji yazan dersleri yönlendiren liste daha manidar

Ekli dosyalar

• IMG-20180122-WA0047.jpg
    IMG-20180122-WA0047.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 424
Hocam bir beklentimiz olduğundan değil saçma sapan, tepeden inme ve hiç kimsenin haberi olmadan yapılan değişikliklerden sıkılmadın mı?

Tasarım dersi ile yer değiştirmiş.

Son düzenleme:
Hocalarım bu yerli yazılım, kodlama, eğitim kodlama dersi vs. konular Bilim Sanayi Bakanlığının ilgisi ve ısrarı ile olmuştu. Eğer olurda Bilim Sanayi bakanı değişirse bizim kodlama dersi de kadırılır zaten. Bu alanda MEB değil MSB takip edilmeli.

Bence ilerde Bilişim Teknolojileri Tasarımı diye bir ders çıkarıp ttasarimcilarla bizi ikişerli derse sokarlar demedi demeyin :)

yanliş yazmislardir arkadaslar yarin düzeltirler.teknoloji tasarimla bilisimi karistirdilar bence

Hazırlık sınıfı yaygınlaşırsa en çok bilişimcileri vuracaktı. Binlerce bilişimci norm fazlası olacaktı. Bu açıdan dersin 7 8 lere alınması çok iyi oldu bence. Sabahçı olacağım diye üzülen arkadaşlar seneye muhtemelen ikili öğretim kalkacak zaten. Seneye olmazsa en geç öbür sene...

Bu çok güzel bir haber ya, 5 ler hazırlık olunca bizim ders 5 lerden kalkacak ve birçoğumuz norm fazlası olacaktık. Peki bu program önümüzdeki yıldan itibaren mi uygulamaya geçer ?

Geri