Dersleri BT Sınıfında işliyormusunuz ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malum pandemi sebebiyle yüzyüze eğitim yeni açıldı. Sizler derslerinizi BT labında işliyormusunuz ? Öğrencilerin herhangi birinde virüs çıktığı zaman sorun olmaz mı ? Bu riski göze alabildiniz mi ? Sınıfta akıllı tahtayla işlemekte zor olacak gibi görünüyor. Nasıl işliyorsunuz öğrenmek istedim.

Öğrencilerden uzak dur, onlar da birbirinden uzak dursun hocam. Maske açan olursa hemen uyar.
Tam doz aşınizi olmuşsaniz sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle hocam

Son düzenleme:
Ben şimdilik işlemiyorum. Okulumuzda 11 adet bilgisayar, 30'dan fazla öğrenci var. Her masaya 3 kişi oturacak. Pandemi şartlarında pek mantıklı değil. Zümre kararına da yazdım. Bilgisayar sayısı 2 öğrenciye 1 bilgisayar düşecek şekilde olduğu zaman bilişim sınıfını kullanmaya başlayacağım diye. Şimdilik akıllı tahtayla idare edeceğiz.

hocam daha ilk hafta hemen uygulama mı yapacaksınız? tabi ki meslek lisesi haricinde konuşuyorum, 3-4 hafta belki de kasıma kadar laba almayı düşünmüyorum öğrencileri.

Ben uygulamalı etkinliklere geçtiğimde BT sınıfına alacağım. Bu hafta, öğrencileri sınıfa alarak uyulması gereken kuralları açıkladım, yerleşim planı yaptım. Sınıfı sürekli havalandırıp maske konusunda öğrencilerin dikkat etmesi istenir ve gözlemlenirse bir sorun olmayacaktır. 13 bilgisayarımız var ve her masaya mecburen 2 öğrenci düşüyor. Mevcut sınıflarda zaten metrekare olarak BT sınıfı ile aynı. Öğrenciler yanyana otursa da gerekli uyarıları yapıp önceden gerekli önlemlerle BT sınıfında ders işelenebilir düşüncesindeyim.

• Beğen
Tepkiler: omd
Ben kasım ortalarına kadar bilgisayar kullanmalarını gerektirecek bir konu görmüyorum. O yüzden bilgisayar sınıfında ders işlemiyorum.

malesef yıllar
dır lab yok başta yine iyi kötü vardı son 4 yıldır lab yok Snıftayz

images.jpeg

1 bilgisayara 2 öğrenci oturması gerekeceğinden dolayı tabi ki sınıfta işliyorum.

BT sınıfı yok ki işleyelim var ama 20 yıllık bilgisayarlar var çoğu kapanıp duruyor sonra çok lakayt bir ortam oluşuyor. Hiç indirmemeyi tercih ederim

Ben de şimdilik sınıfta işliyorum. Uygulamalı konulara geçtiğimde bt sınıfına geçmeyi düşünüyorum ancak bir bilgisayara iki kişi oturacak. O yüzden sizler gibi endişeliyim.

Arkadaşlar bir sıraya da iki kişi oturuyorlar, handikap orada değil handikap 2 saate bir masaya oturan öğrencilerin değişmesi, ben iki sınıf arasına bir saat boşluk yaparak ders programını ayarladım biraz belki faydası olur, bu hafta girmedim ama haftaya girerim diye düşünüyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

Ben kasım ortalarına kadar bilgisayar kullanmalarını gerektirecek bir konu görmüyorum. O yüzden bilgisayar sınıfında ders işlemiyorum.
Katılıyorum. 5 ve 6. Sınıf müfredatlarında ara tatile kadar uygulama gerektirecek içerik yok. O yüzden şimdilik sınıfta devam.

Benim öğrencilerim dezavantajlı bir bölgede oldukları için bilgisayarın b sini bilen çok az sayıda öğrencim var. Ben kavram anlatmaktansa bilişim sınıfında(15 Pc, ortalama sınıf mevcudu 26) bilgisayarı açma kapamadan başlayarak uygulamalı olarak anlatıyorum.

Bende 2-3 ay sınıfta işleyeceğim . Uygulamalı etkinliklere geçtiğimiz zaman laba geçmeyi düşünüyorum . Ama şuanlık sınıftayız.

5. sınıflara uygulamalı etkinlikler gelinceye kadar sınıfta işleyeceğim. Ancak 6. sınıflara direk klavyenin tuşlarından başladım. Geçen sene sürekli uzaktan eğitim ile geçti. Bu yüzden 6.sınıflar geçen seneki derslerden mahrum kaldılar. Bu senenin uygulamalarına geçmeden önce geçen senenin uygulamalı konuları anlatmak istiyorum. Yıllık plana göre gitmiyorum.

Arkadaşlar bir sorunum var. Her yıl uygulamalı konulara gelince bt sınıfında ders işliyorum. Bu yıl biraz gecikmeli de olsa haftaya dersleri bt sınıfında işlemek niyetindeyim. 12 sınıfım var. Sınıf mevcutlarım 30 civarı ve bilgisayar sayım 20. Tek oturmaya yetmiyor. Çift oturtmayı istemiyorum masa aralıkları bile az. Sınıfı ikiye bölsem kalan yarıyı kendi sınıfında ne yaptırmalıyım ? Kafam çok karıştı. Sizler neler yapıyorsunuz? Fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Benimde 12 sınıfım var hocam. 25 - 30 arası mevcutlar. Sene başından beri BT sınıfında ders işliyoruz. 2şer oturuyor çocuklar. Şimdiye kadar bir sorun olmadı. Okulumuzda genel olarak vaka sayısı yok denecek kadar az. Bundan sonraki güneşsiz ve soğuk günlerde de sorun olmaz umarım.

Benimde 12 sınıfım var hocam. 25 - 30 arası mevcutlar. Sene başından beri BT sınıfında ders işliyoruz. 2şer oturuyor çocuklar. Şimdiye kadar bir sorun olmadı. Okulumuzda genel olarak vaka sayısı yok denecek kadar az. Bundan sonraki güneşsiz ve soğuk günlerde de sorun olmaz umarım.
Hocam sınıfların ders çıkışında dezenfekte etmek gibi bi uygulama yapıyor musunuz? Günlük 2/3 farklı sınıfa dersim var. Ortak kullanılan malzemeler olunca baştan tedbirli ve düzenli gitmek istiyorum.

15 tane kullanabileceğim pc var ama sınıfta işliyorum. Mevcut 36 sınıflarda. Bakan kütüphane yapacağına bt sınıflarını yenilese daha mantıklı gibi. Uzun zamandır kütüphaneler işlevli kullanılmıyor gibi cep telefonundan dolayı. Ama nerde :)

Geri