Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzu:

Kodla Büyü
E Kurs modülüne idareci olarak baktım.
BT için 5,6,7,8.sınıflarda açılabiliyor.
Ders saati olarak 2-6 ders saati açılabiliyor.
Açabilmek için öğrenci bulmamız gerekiyor. Çünkü 5,6,7.sınıftaki bir öğrenci en fazla 3 dersten kurs alabiliyor.

goktuhanba' Alıntı:
Açabilmek için öğrenci bulmamız gerekiyor. Çünkü 5,6,7.sınıftaki bir öğrenci en fazla 3 dersten kurs alabiliyor.

Mesela herhangi bir sınıf seviyesinde 15 veya 20 kişilik öğrenci grubu bulsak, bu gruba günde 2 saatten 5 gün haftaiçi kurs açılabilir mi ?

başvuruyu modülden mi yapacak öğretmenler sadece idarecilere mi açık yoksa e kurs modülü

Effective61' Alıntı:
goktuhanba' Alıntı:

Mesela herhangi bir sınıf seviyesinde 15 veya 20 kişilik öğrenci grubu bulsak, bu gruba günde 2 saatten 5 gün haftaiçi kurs açılabilir mi ?

Bir gruba en fazla 6 saat ders acilabiliyor

ronn' Alıntı:
başvuruyu modülden mi yapacak öğretmenler sadece idarecilere mi açık yoksa e kurs modülü
Su anda sadece kurs merkezi müdürlerine açık.kurs merkezi müdürleri açılacak dersleri tanımlıyorlardı.öğretmenler tanımlanan derslere başvuruyu 14.09.2015 tarihinden itibaren başvuru yapacaklar.

Geçen yıl bu kursu açan arkadaşlardan şunu öğrenmek istiyorum. Okulumuz taşımalı okul o yüzden hafta sonu kurs verme imkanımız yok hafta içi 5. ve 6. sınıflara birer gün olarak bu kursu açabilir miyiz?

buyrun, açabiliyoruz resmi yazı..kalvuzda hangi kademede kaç saat kurs açılabileceği yazıyor.klavuzu okuyun.

Ekli dosyalar

• DESTEKLEME_VE_YETisTiRME_KURSLARI_Bakanlik_Yazisi%20(2)_Sayfa_1.jpg
    DESTEKLEME_VE_YETisTiRME_KURSLARI_Bakanlik_Yazisi%20(2)_Sayfa_1.jpg
    166.9 KB · Görüntüleme: 2,440
8.sınıflar için ısrarcı olmayalım teog a yönelsinler ama 5 6 ve 7.sınıflar için bastıralım arkadaşalr

Kurs için öğrenciler 3 ders seçebiliyor.fen,matematik,türkçe,sosyal bilgiler,din gibi teog branşlarının seçiminden bize sıra gelmesi zor.

Tanıtım Videosu bağlantısında kurumlar için giriş tanıtım videosu hazırlanmış. Bu videoda açılabilecek tüm dersler var Bilişim dahil. Açmak isteyenler okul idarelerine bildirsinler ki kurs merkezi ders başvuru alımı kılavuza göre 7-11 Eylül. Ben okuluma bildirdim inşallah bizim müdür ciddiye alır ve dersimizi ekler.

3 ders olayı kötü olmuş nasıl öğrenci bulacagız :!: illa engel olacaklar :!:

öğrenci buluruz da hocam öğrenci doğal olarak önceliği kredisi karnede yüksek teog branşlarına verir.

"1.19. Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile 9,10 ve 11. sınıflarındaki
öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise
en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıftaki öğrenciler ve
mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs
alabilirler."

Arkadaşlar kılavuzu okumadan yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen. 3 ders seçme olayı ortaokulda da var. Ancak 5-6-7 de 3 ders, 8. sınıflarda 6 ders şeklinde..

Dün Idareyle konuştuk bu konuyu onlarda yanlış bilîyolarmış en fazla üç ders seçilecekse işimiz zor

goktuhanba' Alıntı:
Effective61' Alıntı:
goktuhanba' Alıntı:

Bir gruba en fazla 6 saat ders acilabiliyor
6 saat nerede yazıyor hocam.kaynak olarak elimizzde kalsın

herkes başvurusunu yapsın, öğrencisini bulsun, zaten branşçılar genelde 8. ve 7. sınıflara kurs veriyorlar, bize sıra gelir.

Geri