Destekleme ve yetiştirme kursuna idare dersi eklemeyi unutmuş ! Ne yapabiliriz?

Kodla Büyü
Hala hakkını savunamayan araştırmayan branştaşlarımı görünce üzülüyorum. Artık şunu söylemekten bir idareci olarak bıktım ama tekrar söylüyeyim. İdareciler için" Kurs açtırmak bir lüks değil bir zorunluluktur" O yüzden yok bizim ilçe açmıyor yok okul seçmemiş dersim eklenmemiş yok bu sene kurs açamıyormuşuz falan diye kendi zaafiyetini gösteren bir durumdan dolayı ortalıkta dolanmayın lütfen artık. Yönetmelik açık ve net, buna rağmen sen hakkını arıyamıyorsan buradakiler senin için hiç bir şey yapamaz.
Not: Başvurular 2 gün uzatıldı dersi seçtiremeyenler için bu bir fırsat

Hocam benim de geçen sene başıma geldi bu olay, müdür yardımcısı seçmeyi unutmuş. Müdür yardımcısı:"Hocam bazen ders eklememiz için geçici bir süreliğine sistemi açıyorlar" dedi, 2 gün sonra sistem kısa bir süreliğine açılmış ve bizim ders eklenmişti. Bu arada ben kendi okulumun labı müsait olmadığı için başka bir okulda açtım. Diğer okulun idaresi ile konuştum ve kursu açtım.
Hocam teşekkürler olayı anlayıp cevap verdiğiniz için bende bakanlığı aradım gene kısa süreliğine sistem açılacakmış rahatladim. Bilişim tek. ve Yazılım dersinden kurs açabiliyorsunuz benim idaremden kaynaklı öğretmen seçimine ders eklenmediği ve süre dolduğu için problem oluştu. Yoksa dersimizden kurs açılıyor eğer secim yapamıyorsanız ne ile nede ilçeye doğrudan kendi idarenizle iletişime geçiniz eklemesi gerektiğini ve klavuzu gösteriniz. Aksi halde sonuclarina katlanan siz olursunuz.

İl yada ilçe yöneticileri devreye girip kurslar üzerinden sanki tırnak içinde yolsuzluk yapıldığını düşünüyorlar. Esasında bu konuda çokta haksız değiller. Bizim ders gibi bazı derslerin öğretmenleri(bilişim, teta, müzik gibi) her okulda yok fakat ders açılıp kurusu veriliyor başka öğretmenler tarafından hatta ve hatta idareci tarafından. Bunun önüne geçmek için yöneticiler insiyatif alıyorlar(yasal olarak hakları var mı yok mu bilmiyorum açıkçası) ve kurunun yanında yaşta yanıyor bizler madur oluyoruz. Arkadaşlar özellikle bilişim sınıfınız varsa yada kursunuzu etkili bir şekilde işliyorsanız idareceniz kanalıyla ve de kendiniz il ve ilçe müdürlüklerine başvurmalıydınız. Bizde problem yok gayet güzel dersimiz işleniyor onay sorunu çıkartmayın demeliydiniz. Neden bu kadar işle uğraşalım diğer derslere hangi prosedür varsa bize de o uygulansın diyeceksiniz eyvallah haklısınız. Bir denetim varsa herkese olmalı sadece belli derslerle sınırlı tutulmamalı. Milli eğitimde durum malum kovalamassan kendi işini madur direkt sen oluyorsun. Buna rağmen kursu açmam ben diyen varsa il ya da ilçede, her türlü kavgayı ve hukuki yaptırımı hak etmiş demektir. Bizde durum böyle oldu ve ben de işimi şimdilik çözdüm son dakika gölü yemezsem eğer. Ve evet o malum yazı asparagas İzmit dışında da 2. bir örnek çıkmadı olsa o yazılarda dökülürdü nete. Kabul etmek gerekir yazı iyi etki yaratmış :)

Saygılar...

Perşembe ve Cuma günü sistem tekrar açılacakmış okul idarelerine. O tarihte okul müdürüne söylerseniz sistemden Bilişim Teknololileri ve Yazılım dersini ekler.

Hocam maraşta kaçıranlar için belirli bir süreliğine sistemin tekrar açılacağı yazısı geldi diğer illerde de belki böyle bir durum söz konusu olabilir.

İdarecimiz 7. sınıflarda neden kurs veremediğmizi şu cümleyle açıklıyor :"Olmayan dersin kursu olur mu?" Zorunlu olmadığından sistemdem seçemem ki demek istiyor. Resmi yazılarda ne yazdığı umrumda değil gerçekten idareci sisteme girdiğinde sadece zorunlu dersler mi görünüyor?
Bence ya siz yanlış anlamışsınız ya da idareciniz yanlış ifade etmiş. Konunun okul idarenizle alakası yok maalesef, bakanlık 7. ve 8. sınıflar için Bilişim dersini koymamış seçilebilecek dersler havuzuna. Dolayısıyla okul idareciniz açmak istese de bizim dersimiz yok maalesef listede.

Bence ya siz yanlış anlamışsınız ya da idareciniz yanlış ifade etmiş. Konunun okul idarenizle alakası yok maalesef, bakanlık 7. ve 8. sınıflar için Bilişim dersini koymamış seçilebilecek dersler havuzuna. Dolayısıyla okul idareciniz açmak istese de bizim dersimiz yok maalesef listede.
Anladım hocam teşekkürler.

Bu konu hakkında yorum yapan arkadaşlar genellikle ortaokulda çalışanlar. Liselerde çalışan arkadaşlar liselerde bu ders modül de ekli değil ben kendi okulumun kurs merkezi sayfasına girdim ve modülde bilgisayar bilimi dersini görmedim. Lise de çalışıp bilgisayar bilimi dersinden kurs açan varsa bu başlık altında bilgi verirse seviniriz. Çünkü liselerde bilgisayar bilimi dersi kurs açılacak derslerin eklendiği modülde yok.

Bu konu hakkında yorum yapan arkadaşlar genellikle ortaokulda çalışanlar. Liselerde çalışan arkadaşlar liselerde bu ders modül de ekli değil ben kendi okulumun kurs merkezi sayfasına girdim ve modülde bilgisayar bilimi dersini görmedim. Lise de çalışıp bilgisayar bilimi dersinden kurs açan varsa bu başlık altında bilgi verirse seviniriz. Çünkü liselerde bilgisayar bilimi dersi kurs açılacak derslerin eklendiği modülde yok.

Yok hocam maalesef hala eklenmedi.

Geri