Destekleme YAZ Kursu 30 saat açabiliriz. Resmi Yazı.

Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
Destekleme ve yetiştirme kursunda, YAZ dönemi Kursu, haftada en fazla kaç saat açabiliriz?

Mesela 5 - 6 - 7 . sınıflardan 4 adet oluşturabilirim. yani haftalık 4 saatten 4x4=16 saat . Bu mümkün mü?

SONUÇLANDI: Yaz için 30 saat.
Kod:
http://www.bilgisayarbilisim.net/download/file.php?id=52182

Re: Destekleme YAZ Kursu en fazla kaç saat açabiliriz?

Ne anlatmayı düşünüyorsun hocam yaz kursunda?

başvuru varmı ? onaylanıyor mu ki?

pasha16' Alıntı:
Ne anlatmayı düşünüyorsun hocam yaz kursunda?
Öğrenci talepleri ve müfredata uyumluluk konusunda istediklerini.

yaz kurslarında durum farklı olabilir habib hocanın yazdığı 1-2 dönem dyk kılavuzunda ki maddeler yaz kursları farklı olabilir. benim merak ettiğim konu mesela şuanda 7. sınıf olan öğrenciler için yazın kurs açacak olsak onlara aşağıdaki maddedeki 7. sınıfa göre 12 saat mi yoksa 8. sınıfa göre 18 saat mi kurs açabiliriz.

Soru 17 : DYK'da öğrenciler ne kadar ders alabilir?

Cevap:
Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler. (Kılavuz Genel Esaslar 1.19)

sınıf atlatmaların yapılmış olur ve bir üst sınıf muamelesi yapılır diye tahmin ediyorum

habib hoca bunada bi cevap verirse iyi olur net öğrenelim

xxltc' Alıntı:
habib hoca bunada bi cevap verirse iyi olur net öğrenelim
Hocam,

Buna net bir cevap vermek zor. Çünkü E-Okulda sınıf atlatmalar yapılmayacağı için öğrenciler hala 7. sınıf gözükecektir. Ancak çocuklar fiilen 8. sınıf öğrencisi olacaktır. Sistemsel sorun düzeltilirse 8. sınıf olarak kurs almaları gerekir kanaatindeyim.

17 haziran 2016 tarihinde 8.sınıfa geçen 7.sınıf öğrencilerimize yaz dönemi kursu açmayı düşünüyoruz. E-kurs ve ebakurs öğrenci bilgilerini e okuldan alıyor. E okulda 7.sınıf öğrencilerimiz eylül ayı içerisinde 8.sınıfa geçiriliyor. Bu durumda 6 dersten kurs açmamız mümkün görünmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirsiniz. diye sordum arkadaşlar e-kurs modülü üzerinden.
Tarafımıza "Sistemde yaz dönemi kursları için alt sınıftan üst sınıfa geçenlere yönelik ders sayılarının düzenlenmesiyle ilgili çalışmalarımız sürmektedir. İyi günler dileriz." diye cevap verildi

yazın haftada 40 saat açabilirsiniz ve 40 saatin ekdersini alırsınız yani 40x4=160 saat ayda ekders alabilirsiniz.

belli bir başvuru süresi var mı? veya başvuru süresi bitmiş mi? ödsgm de bi şey bulamadım

ercool' Alıntı:
yazın haftada 40 saat açabilirsiniz ve 40 saatin ekdersini alırsınız yani 40x4=160 saat ayda ekders alabilirsiniz.
haftada 40 saat demek 160*2 saat ayda ek ders demek :? :?

Düz mantık ;

Sonuçta tatillerde ders görevimiz olmadığına göre maaş karşılığı = 0 Sıfır ve bir öğretmen 40 saate kadar Destekleme Kursu açabiliriz.

Soru 46 : Okulunda haftalık 20 saat fiilen derse giren bir öğretmene, destekleme ve yetiştirme kurslarında haftada en fazla kaç saat ek ders görevi verilebilir?

Cevap:

Kararın 5 ve 6'ncı maddelerine göre genel bilgi ve meslek dersi öğretmenlerinin, aylık ve ek ders ücreti karşılığında haftada 30 saat, destekleme ve yetiştirme kurslarında ise aynı Kararın 8'inci maddesine göre haftada 10 saat daha olmak üzere haftada toplam 40 saat ders okutmaları mümkün bulunmaktadır.

Bu durumda, okulunda rutin müfredat kapsamında haftada 20 saat ders okutan bir öğretmenin, destekleme ve yetiştirme kurslarında haftada 20 saate kadar ders okutması mümkün bulunmaktadır.

ercinc98' Alıntı:
Düz mantık ;

Sonuçta tatillerde ders görevimiz olmadığına göre maaş karşılığı = 0 Sıfır ve bir öğretmen 40 saate kadar Destekleme Kursu açabiliriz.

Soru 46 : Okulunda haftalık 20 saat fiilen derse giren bir öğretmene, destekleme ve yetiştirme kurslarında haftada en fazla kaç saat ek ders görevi verilebilir?

Cevap:

Kararın 5 ve 6'ncı maddelerine göre genel bilgi ve meslek dersi öğretmenlerinin, aylık ve ek ders ücreti karşılığında haftada 30 saat, destekleme ve yetiştirme kurslarında ise aynı Kararın 8'inci maddesine göre haftada 10 saat daha olmak üzere haftada toplam 40 saat ders okutmaları mümkün bulunmaktadır.

Bu durumda, okulunda rutin müfredat kapsamında haftada 20 saat ders okutan bir öğretmenin, destekleme ve yetiştirme kurslarında haftada 20 saate kadar ders okutması mümkün bulunmaktadır.
Bunda problem yok Hocam. Düz mantık doğru bir mantık.

Yaz kursları ile ilgili mutlaka bir yazı gelecektir.

Sene içinde bilgisayardan kurs açtırmayan zihniyet yaza kim bilir ne der.

bu yaz kursları için idareden bize net bir açıklama hala yok ben 5 ve 6 lara kurs açmak istiyorum. haftada 6 şar saat açabilirmiyim varmı bilginiz 6 saat 5lere 6 saat 6'lara? toplamda 12 saat planlamayı da 3 gün 2şer saat yapmayı düşünüyorum yada 2 gün 6 şar saat. bu kursu haziran ağustos arasında açabilirmiyiz hafta bazında en az yada en çok kaç haftalık planlanıo belirli bir standardı varmı bilgisi olan varsa aydınlatsa bir zahmet. kurs planı varmı elinizde?

Ek ders alıcam küpleri musluk akarken doldurucam diye öğrenciyi yazın sıcağında gereksiz yere okul atmosferine almaya ne gerek var .
Bir an için yıllar önceyi hatırlayın yazın güzelliklerini yaşamak yerine size para peşinde koşan öğretmenleriniz tarafında yazın sıcağında okula müdür zoruyla getirilseniz ve ne isterseniz onu anlatayım diyen bir hocanız olsaydı şuan onun için ne hissederdiniz.
Vicdanınız rahatsa söylücek bir şey bulamıyorum.

berk0102' Alıntı:
Ek ders alıcam küpleri musluk akarken doldurucam diye öğrenciyi yazın sıcağında gereksiz yere okul atmosferine almaya ne gerek var .
Bir an için yıllar önceyi hatırlayın yazın güzelliklerini yaşamak yerine size para peşinde koşan öğretmenleriniz tarafında yazın sıcağında okula müdür zoruyla getirilseniz ve ne isterseniz onu anlatayım diyen bir hocanız olsaydı şuan onun için ne hissederdiniz.
Vicdanınız rahatsa söylücek bir şey bulamıyorum.
Sayın hocam kimseye zorla kulağından tutup kursa gelin denilmiyor. Gönüllü gelmek isteyen gelir kaydolur..bizzat 5.sınıf ve 6.sınıf öğrenciler benden rica ediyor hocam kurs açın diye..şimdi ben açsam paragöz mu olurum..

bende açmayı düşünüyorum, kaç saat açabiliyoruz fikri olan yok mu?

ramazan orucuda var ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz. Öğrenci de gelir mi?

arklar orada yazan 5-6-7 sınıflar en fazla 5 farklı dersten 12 saate kadar kurs açılabilir yazısına binaen ben şube müdüre 7. sınıflara 12 saat kurs açacam dedim o kadar açamazsın bir sınırı var dedi kursdaki maddeyi söyledim biliyorum ama belli sınırları var dedi. telefonda konuştuğumuz için nerede yazıyor diyemedim ama böyle bişey varmı çünkü duruma göre benim söylediğimin doğru olduğu konusunda ısrar edecem.

xxltc' Alıntı:
arklar orada yazan 5-6-7 sınıflar en fazla 5 farklı dersten 12 saate kadar kurs açılabilir yazısına binaen ben şube müdüre 7. sınıflara 12 saat kurs açacam dedim o kadar açamazsın bir sınırı var dedi kursdaki maddeyi söyledim biliyorum ama belli sınırları var dedi. telefonda konuştuğumuz için nerede yazıyor diyemedim ama böyle bişey varmı çünkü duruma göre benim söylediğimin doğru olduğu konusunda ısrar edecem.
sizden başka kurs açan yok ise açabilirsiniz, sınır falan yok saçmalamış

aynenbadi' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
sizden başka kurs açan yok ise açabilirsiniz, sınır falan yok saçmalamış
bende öyle düşündüm hocam tek ben açıyorum en fazla 5 ders den 12 saate kadar diyor açık ve net ama insan neyi anlamaz anlamıyorum. habib hocada bi cevap verse. bu kılavuzda ki ilgili madde dışında gösterecek olumlu veya olumsuz bir yazı varmı şube müdürünün dediği gibi

gün de 2 saatten fazla açamazsın bir sınıfa ,buna dikkat et sorun olmaz hocam

Geri