Destekleme YAZ Kursu 30 saat açabiliriz. Resmi Yazı.

Kodla Büyü
Re: Destekleme YAZ Kursu en fazla kaç saat açabiliriz?

aynenbadi' Alıntı:
gün de 2 saatten fazla açamazsın bir sınıfa ,buna dikkat et sorun olmaz hocam
ben günde 4 saat falan vermeyi düşünüyordum.

1.22. Örgün eğitim kurumlarında açılan kurslarda; hafta içi bir günde en fazla 2 farklı dersten toplam
4 saate kadar, hafta sonu bir günde ise en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs
verilebilir. Yaygın eğitim kurumlarınca yürütülen DYK’larda ise bu süreler halk eğitim
merkezi müdürlüklerince belirlenir.

burada en fazla 2 dersten toplam 4 saate kadar diyor tek dersten de 4 saat verilebilir o zaman

ek ders yönetmeliğine göre yarıyıl ve yaz tatillerinde bir öğretmen haftada en fazla 10 saat kurs açabilir.

dyk ya gore yazın günde 4 saat verebilir miyiz acaba neticede dyk nında ayrı yönetmeliği var

xxltc' Alıntı:
dyk ya gore yazın günde 4 saat verebilir miyiz acaba neticede dyk nında ayrı yönetmeliği var
Yönetmeliği yok. Yönergesi var. Bir sınıf seviyesinde (aynı öğrenci grubuna) aynı şubeye bir günde en fazla 2 saat.

Ayrıca haftada 30 saat kurs verebiliriz. Ve Tatil zamanı olduğu için. Maaş karşılığına bakılmaz.

ercinc98' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
Yönetmeliği yok. Yönergesi var. Bir sınıf seviyesinde (aynı öğrenci grubuna) aynı şubeye bir günde en fazla 2 saat.

Ayrıca haftada 30 saat kurs verebiliriz. Ve Tatil zamanı olduğu için. Maaş karşılığına bakılmaz.
hocam dyk kılavuzunda aşağıda ki ilgili maddeden ne anlıyorsunuz acaba ben mi yanlış anlıyorum. en fazla 2 farklı dersten toplam 4 saate kadar diyor. tek dersten de toplam 4 saat verilebilir o zaman

1.22. Örgün eğitim kurumlarında açılan kurslarda; hafta içi bir günde en fazla 2 farklı dersten toplam
4 saate kadar, hafta sonu bir günde ise en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs
verilebilir. Yaygın eğitim kurumlarınca yürütülen DYK’larda ise bu süreler halk eğitim
merkezi müdürlüklerince belirlenir

Hocam bu yönerge daha çok birinci ve ikinci dönem için , normal ders zamanları düşünülerek hazırlanmış..

Tatil zamanları ile ilgili olarak yeterli değil.

en fazla 2 dersten toplam dört saate kadar ifadesini kime sorduysam bir dersten iki saat olarak çevirdi.

okulumda toplantı yapılacağı vakit. bir öğrenciye günde en fazla 6 saat ders ayarlanması için uğraşacağım. ve her ders için 4 değil iki saat olması için, zira en fazla 5 dersten 12 saat dediğine göre, 3 dersten 12 saat olacağına 5 dersten 10 saat olması daha iyidir.

Haftada 40 saatten 3200 TL ekders almayı düşünüyor bazı arkadaşlar :puhaha: :puhaha:

big_way' Alıntı:
Haftada 40 saatten 3200 TL ekders almayı düşünüyor bazı arkadaşlar :puhaha: :puhaha:
Dediğiniz ek dersi ben 3-4 yıl önce aldım hocam. O zaman yetiştirme kursu bile yoktu. İş kur üzerinden halk eğitim kanalı ile açtım ve bir ders saatine 2 saat ek ders verdiler. 320 saat ek ders almıştım bi ayda. Ama bizim millet araştırmak yerine oturgaçının üzerinde dalga geçmeyi sever. 40 saat nasıl oluyor 30 saat normal kurs açabilirsiniz, 10 saate halk eğitimle ilişkilendirip açabilirsiniz. Toplam 40 saat eder ve derse girme zorlunluluğunuz olmadığı için yaz tatilinde girdiğiniz tüm derslerin ek dersini alırsınız.

peki okul kurs merkezi olarak başvuru yapmamışsa ne yapılabilir tarihi geçmiş

İstedigimiz ile basvurabiliyor muyuz yoksa calistigimiz bolgede mi sadecr

ark lar bilip bilmeden yorum yazmayalım. ölçme değerlendirmeyi aradım ki dyk ile onlar ilgileniyor 1 dersten max verilen ders saati kadar kurs açılabilir dedi. bugun okullariniza yazı gelir tereddüt edilen bazı hususlara cevap verdik dedi. 1 dersten 12 saat kurs alabilirmiyiz dedim evet dedi ilçe yok diyor dedim gorus sorsun dedi. günde kaç saat alabiliriz dedim hafta sonu kaç saat acabiliyorsaniz yazında öyle günde iki saat olan dönem içini kapsar hafta sonu yaz tatili gibi değerlendirilir dedi tabi bu konuda da gorus istenebilir. hafta sonunda 8 saate kadar kurs verilebileceği için benim kanaatimce hangi sınıf düzeyine max kaç saat ders verilebiliyor sa tek dersten de verilebilir ve yazın günde 8 saate kadar verilebilir. eğer okul veya ilçe aksini söylerse meb ölçme değerlendirme biriminden gorus isteyin iki konuda da

Hocalarım e-kursta bizim ders yok bunu idare mi ekleyecek.

idare ekleyecek hocam dersleri ama tarihi geçti 31 sondu galiba yinede bi sor istersen idareye

arkadaşlar yaz kursu için bir sınıfa enaz 5 farklı dersten açılmalı diye bir şey var mı?

Arkadaşlar destekleme kursuna sıcak bakmıyorlar. Peki halk eğitimden okullar hayat olsun kapsamında açabilir miyiz? Varsa elinizde belge paylaşırsanız. Öğrencilerin talepleri nasıl alınacak?

Arkadaşlar yazı çıkmış, hayırlı olsun.

30 saat

Ekli dosyalar

• destekleme kursu yaz toplam saat.rar
    277 KB · Görüntüleme: 628

arklar meslek öğretmenleri haftada 44 saat ortaokul öğrt 30 saat dyk acabiliyor. 1 öğretmen 1 dersten en fazla 14 saat kurs verebilir ölçme birimini aradık söyledikleri bu. yani siz 6. sınıflar en fazla 12 saat alabiliyorken günde 2 saatten 6 gün boyunca ders verip 12 saate kadar ders verebilirsiniz. 7 ler 8 olduğu için onlara 7 günde 14 saat verebilirsiniz. yaz in bile olsa hafta içi hafta sonu günde en fazla 2 saat bir dersten diye ısrarla belirttiler haberiniz olsun. okulunuz veya ilçeniz kursa izin vermezse. meb ölçme değerlendirme biriminden gorus isteyin

xxltc' Alıntı:
arklar meslek öğretmenleri haftada 44 saat ortaokul öğrt 30 saat dyk acabiliyor. 1 öğretmen 1 dersten en fazla 14 saat kurs verebilir ölçme birimini aradık söyledikleri bu. yani siz 6. sınıflar en fazla 12 saat alabiliyorken günde 2 saatten 6 gün boyunca ders verip 12 saate kadar ders verebilirsiniz. 7 ler 8 olduğu için onlara 7 günde 14 saat verebilirsiniz. yaz in bile olsa hafta içi hafta sonu günde en fazla 2 saat bir dersten diye ısrarla belirttiler haberiniz olsun. okulunuz veya ilçeniz kursa izin vermezse. meb ölçme değerlendirme biriminden gorus isteyin
Hocam o 12 saat tek dersten değil zaten.
Öğrenci 3 veya 4 dersten haftada 12 saat ders alabilir.

Belki meslek lisesinde bir dersten haftada 14 saat verirsiniz, ancak ortaokulda o olmaz.

Mesela okulumuzda haftada 3 gün ders olacak, Ve öğrenci günde en fazla 6 saat derse girecek. bazı öğrenciler sadece 2 gün gelecek ve 12 saat ders alacak.

Meslek lisesi bilgisayar bölümü bölüm derslerinden gerek sene içi gerek yaz döneminde DYK açabiliyor muyuz? Olumlu bir gelişme var mı?

Sene içinde listede bölüm dersleri yoktu.

ercinc98' Alıntı:
xxltc' Alıntı:

Belki meslek lisesinde bir dersten haftada 14 saat verirsiniz, ancak ortaokulda o olmaz.

Mesela okulumuzda haftada 3 gün ders olacak, Ve öğrenci günde en fazla 6 saat derse girecek. bazı öğrenciler sadece 2 gün gelecek ve 12 saat ders alacak.
hocam Allah aşkına bilip bilmeden ölçüp tartmadan yorum yapmayın. 5-6 lar en fazla 3 dersten toplam 12 saat diyor. en fazla ne demek 1 de olabilir 2 de 3 de bunu anlamayacak bisey yok. kaldiki be size bu işle uğraşan ölçme biriminin cevabını söylüyorum siz ısrarla yok veremeyiz diyorsunuz. siz vermeyin veren verir. yalnız sunu bilin böyle bir hakkımız var. isteyen arasın sorsun gorus istesin. kilavuzdaki cümleler belli ama yorumlar yanlış. bunlarda idareci işte. neyse 1 dersten 1 sınıf düzeyine günde 2 saatten genel olarak 30 saate kadar kurs verebilirsiniz. bu sure şuandaki 5-6-7 ye geçenler için max 12 saat 8 e geçenler için 7x2 14 saattir. ona gore kurs vermek isteyen bilisimden çekinmeden istesin. bu tip yorumlar yapılırsa meb ölçme birimini arayıp sorun gorus isteyin ilçeniz anlayacaktır

Öğretmenler haftada 30 saate kadar alabilecek bu kesinleşti ama Müdür Yardımcılarının durumu net değil kimi 10 saat diyor kimi ise zorunlu girebileceği bir ders yaz tatilinde olmadığı için ve haftalık çalışma süresi 40 saat olduğu için 12 saat daha girip ücretini alabileceğini söyleyende var.

Bu konuda kesin bir bilgi verebilecek olan var mı ?

İlce mem ısrarla sana kurs açtırmayız diyor :wink:

xxltc' Alıntı:
ercinc98' Alıntı:
xxltc' Alıntı:

hocam Allah aşkına bilip bilmeden ölçüp tartmadan yorum yapmayın. 5-6 lar en fazla 3 dersten toplam 12 saat diyor. en fazla ne demek 1 de olabilir 2 de 3 de bunu anlamayacak bisey yok. kaldiki be size bu işle uğraşan ölçme biriminin cevabını söylüyorum siz ısrarla yok veremeyiz diyorsunuz. siz vermeyin veren verir. yalnız sunu bilin böyle bir hakkımız var. isteyen arasın sorsun gorus istesin. kilavuzdaki cümleler belli ama yorumlar yanlış. bunlarda idareci işte. neyse 1 dersten 1 sınıf düzeyine günde 2 saatten genel olarak 30 saate kadar kurs verebilirsiniz. bu sure şuandaki 5-6-7 ye geçenler için max 12 saat 8 e geçenler için 7x2 14 saattir. ona gore kurs vermek isteyen bilisimden çekinmeden istesin. bu tip yorumlar yapılırsa meb ölçme birimini arayıp sorun gorus isteyin ilçeniz anlayacaktır
Bende onu diyorum zaten.

Meslek Lisesi'nde bir dersten haftada 12 saat ders isteyen 10 öğrenci bulursun . ancak ortaokulda bir kurs döneminde toplam 36 saatten az olmamak koşulu var. Yani en az 36 saate göre kurs planlaması yapılır.

İlçe Kurs merkezimiz bir önceki yazdığım şekilde planlama yapmamıza izin veriyor. Gerisi hikaye. Zirâ onlarda yazılara göre hareket ediyorlar.

ercinc98' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
ercinc98' Alıntı:
xxltc' Alıntı:

Bende onu diyorum zaten.

Meslek Lisesi'nde bir dersten haftada 12 saat ders isteyen 10 öğrenci bulursun . ancak ortaokulda bir kurs döneminde toplam 36 saatten az olmamak koşulu var. Yani en az 36 saate göre kurs planlaması yapılır.

İlçe Kurs merkezimiz bir önceki yazdığım şekilde planlama yapmamıza izin veriyor. Gerisi hikaye. Zirâ onlarda yazılara göre hareket ediyorlar.

hocam o dediğiniz yaz kurslarını kapsamıyor ve yönergede şöyle geçiyor.

MADDE 7– (1) Yaz döneminde açılan kurslar hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında açılacak kurslarda aynı dersten dönemlik açılan kursun süresi 16, aynı dersten yıllık açılan kursun süresi ise 32 ders saatinden az olamaz.

Elimdeki yönerge güncel değilmiş. Madde 7'de yaz kurslarına gönderme yapılmamış hali.

Günceli:
Kod:
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/orgundestek_1/orgundestek_1.html

Ekli dosyalar

• RGÜN VE YAYGIN EĞİTİMİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YÖNERGESİ.rar
    372.2 KB · Görüntüleme: 43
Ben tamgün tam yıl yönetmeliğinden bir guruba günde 10 saat 4 günde 40 saat kurs açıyorum. Desteklemede ise aynı guruba günde maksimum 2 saat ders verebilirim. Doğrumu?

hocam tam yıl tam gün kapsamında ders saati sınırı yok zira onlar halk eğitim şeklinde verilen kurslar. onlarin ek dersi normal odenir. dyk nin durumu farklı onda günde 2saat max. ama sınıf düzeyine yanı siz mesela 9-10-11 lere günde 2 saatten toplam 6 saat verebilirsiniz

Geri