DetayMaxinet Seo Hizmetleri Ponzi midir?

Kodla Büyü

Çolat_Palemdar

Aktif Üye
Ek gelir sağlayabilmek adına bir kaç gündür bir arayış içerisindeyim. Bugün bir hocamızın başka bir gönderi altına maxinet ile ilgili kazancından bahsetmesi üzerinde biraz araştırdım ve;

''Detay maxinet müşterilerine seo, ve dijital reklam pazarında faaliyet gösteren bir Türk firmasıdır. Müşterilerine, detay maxinet işine girmiş olan insanların çalıştırdığı bilgisayarlar aracılığı ile gerekli seo işlemlerini ve reklam işlerini hallediyor. Yatırımcılar da yani detay maxinet işine girmiş olan bilgisayarı günlük çalıştıran kişilerde bu işlemden günlük olarak para kazanıyor. Bu kazanç sisteme girmek için ödediğiniz paraya göre ve bilgisayarınızı günlük çalıştırma saatinize göre değişiyor. ''

Bu mantıkla çalışıyor ve giriş için 590$lık bir paket alıyorsunuz. Karşılığında şirket size 500 600 tl lik bir notebook gönderiyor ve bu notebook günlük 8 saat açık kaldığında(yüklü program çalıştırıldığında) günlük en az 4$ kazanıyorsunuz. (Deniliyor)

Tabii üye olmak için de belli bir referansınızın olması gerkiyor. Her yeni üye ekstra gelir. Bu işi yapan, parasını kaptıran, çok iyi gelir sağlayan, yeni başlayan, benim gibi araştıran arkadaşlar bu konu da ne diyorlar acaba.

Hocam 3 aydır üyeyim ben, 2017 yılı ocak ayından beri seo hizmeti veren bir şirket. açıldığı andan itibaren üye olan bir arkadaşımın aracılığı ile üye oldum iki paket kendime 4 paket te kayın biradere aldık. şuan için hiç bir problem yok paramızı zamanında alıyoruz. Programdan kaynaklı bir sorunda sisteme bağlanamama vs gibi durumlarda kayıplarımızı sisteme aktarıyorlar. İyice araştırdık gizli kapaklı bir iş yok şimdilik. hatta seo hizmeti veren sitelerine organik tıklama veren kişilere bile ulaştık, evet doğrudur böyle bir seo hizmeti aldık dediler. araştırın iyice kafanıza takılan bişey olursa özelden yazın yardımcı olurum size.

bir yazılımcı ve bilgi işlem uzmanı olarak söylüyorum.sistem kesinlikle ponzidir. Türkiyede bir çok örneklerini görebilirsiniz. sanal çiftlik,kairos, a kazancplus anadolu farm, mobilon vs...... satılan paketlerden ödemeler yapılıyor, gelen para gideni karşılamamaya başladığında oyun bozulacaktır. herhangi bir seo ve reklam sözkonusu değildir. Google gibi büyük firmalar arama algoritmasını detay maxinet gibi naylon firmalara asla kaptırmazlar, bunu düşünmek bile saçmadır. ayrıca para aldıklarını söylüyorlar dekontlarını gösteriyorlar tabiki azar azar para alacaklardır, bir kişi bile ödeme alamasın sistem durur. oyun birden bozulacak kimse ödeme alamayacak zaten bunun başlangıcını anlayacaksınız. sistem ödemelerini zamanla aksatmaya başlayacaktır ve ödeme yöntemlerini sürekli değiştirecektir(paysera,leupay,papara vs bir sürü ).. lütfen böyle dolandırıcı sistemlere itibar etmeyin, aldanmayın, paranıza yazık olacak. sistemde olanlar var ise başka paket almayıp paranızı kurtarmaya çalışın.. yemin ediyorum hayatımda onca sistem kurdum ( sanallaştırma platformlar, server storage, network yapılandırmalar vlans firewallar, AD,ADC child doöainler, exchange ler.) şöyle bir video çekemedim. lütfen bakın izleyin nekadar sahte olduğunu anlacaksınız. ayda 90.000$ kazanan kişinin sistemi ve vizyonu :)

Son düzenleme:
Yeteri kadar cukkayı cebellezi edince fişini çekip bir süreliğine ortadan kaybolması muhtemel bir başka oluşum daha bence.

Sazan oldukça balıkçılar eksik olmaz.....
madem direk giriş yapılıyor bilgisayar gibi bir masraf olmaması gerekir. Al bi sunucu böl ip'leri ata geç? Ha illaki çerez deniyorsa zaten kişilerin çerezlerini kontrol edemiyorsun ki çerez toplamak istesen internette milyonlarca site var arama yaparak çerez toplayabilirsin.Vlevki iddiaları doğruiGoogle bunu tesbit ettiğinde bazı gözünü para hırsı bürümüş şirketler bunlardan hizmet almaktan vazgeçecekler gelirleri azalacak sonra malum durum.

Ben gelen misafire wifi şifresi verirken tedirgin oluyorum. 14 saat kontrol edemediğim bilgisayarın benim üstüme kayıtlı IP den nereye girdiğine nasıl güveneyim...

Ponzidir lacivertidir. Daha ne diyim. İlk girenler kazanır ponzide her zaman. Onların sayesinde muthis reklam yapar sistem. Ondan sonra cort. Sonradan bı hevesle girenlerin parası uçar. Sisteme dahil olanlar bari kimseyi uye yapmayın Allah aşkına. Yazıktır günahtır.

Ponzi sürekli şekil değiştiriyor. Araba fabrikası güvenlik reklamdan para kazanma vs. Üyeden para aldıgı an ponzidir. Ve arkadaşların dediği gibi aşağıdan yeni üye yeni para kesildiği anda vınnnnnn. Yeni tombililer her zaman çıkacaktır . Aslında bu tür herşeyin ama herşeyin önüne bir KHK ile geçilebilir. Bu tür işler yasaklanmıştır. Dolandırsın dolandırmasın halktan para toplayan herkes 1-3 yıl ceza alır. İlk şikayette gümler sistemler. Ama çıkarmıyorlar Khk yi. Neden cıkarsınlar ki. Gündem 1 haftadır çiftlikbank. Gerçek gündemi değiştirmek icin daha güzel birşey olamazdı

bir yazılımcı ve bilgi işlem uzmanı olarak söylüyorum.sistem kesinlikle ponzidir. Türkiyede bir çok örneklerini görebilirsiniz. sanal çiftlik,kairos, a kazancplus anadolu farm, mobilon vs...... satılan paketlerden ödemeler yapılıyor, gelen para gideni karşılamamaya başladığında oyun bozulacaktır. herhangi bir seo ve reklam sözkonusu değildir. Google gibi büyük firmalar arama algoritmasını detay maxinet gibi naylon firmalara asla kaptırmazlar, bunu düşünmek bile saçmadır. ayrıca para aldıklarını söylüyorlar dekontlarını gösteriyorlar tabiki azar azar para alacaklardır, bir kişi bile ödeme alamasın sistem durur. oyun birden bozulacak kimse ödeme alamayacak zaten bunun başlangıcını anlayacaksınız. sistem ödemelerini zamanla aksatmaya başlayacaktır ve ödeme yöntemlerini sürekli değiştirecektir(paysera,leupay,papara vs bir sürü ).. lütfen böyle dolandırıcı sistemlere itibar etmeyin, aldanmayın, paranıza yazık olacak. sistemde olanlar var ise başka paket almayıp paranızı kurtarmaya çalışın.. yemin ediyorum hayatımda onca sistem kurdum ( sanallaştırma platformlar, server storage, network yapılandırmalar vlans firewallar, AD,ADC child doöainler, exchange ler.) şöyle bir video çekemedim. lütfen bakın izleyin nekadar sahte olduğunu anlacaksınız. ayda 90.000$ kazanan kişinin sistemi ve vizyonu :)
Hocam ne güzel bir açıklama yapmışsın. Beğendim. Keşke video linki ölü olmasaydı. Acayip merak ettim videoda ne anlatıyor :)

kairos'un laciverti..
inanmayın böyle sistemlere artık. daha kaç kere dolandırılmanız lazım anlamıyorum ki

Ülkede %13 üzerinde senelik kar veren her türlü sistem ponzidir, dolandırıcıdır. Adam sana neden %100 gibi kar versin. Gider kredi çeker makineleri doldurur bir güzel kazanır parasını. Aynı şey çiflik bank içinde geçerli işi kuranlar enayi mi kredi çekip büyüselerdi yüzde 13 maaliyetle neden millete para dağıtır gibi yüzde 200 kar versin. Şimdilik paranızı almanızdan doğal bir şey yok çünkü sisteöin büyümesi için para dağıtması gerekiyor. Aynı şey çiftlik bank içinde geçerliydi tesis açtılar meralar açtılar göstermelik 70-80 tane bayilik açtırdılar vatandaşa ki tanesinin maaliyeti 150 bini buldu. Daha bir hafta önce de çiftlik banktakiler ödemelerimizi alıyoruz diyordu.
Sonuç?

Bu sistemlere para yatıran saf, başkalarını da girmesine vesile olanlar dolandırıcıdır. Net.

Başlıktaki konu hakkında en ufak bir fikrim yok. Zaten onun için yazmıyorum.
Yeni üye kazandır ve sende kazan sistemine piramit model denilir. Böyle bir sisteme ponzi denilir. Ticari reel ürünlerin yüksek fiyata yeni üyelere satılması da ponzidir.

Son düzenleme:
Geri