Devlete 100 bin bilişim uzmanı alınacak!

Kodla Büyü

pigacu

Aktif Üye
Haberin azda olsa gerçeklik payı varsa, kurumlar arası geçişle bu pozisyonlara bizleri alabilirler. Neden olmasın!! Bu şekilde Milli Eğitim Bakanlığıda bizim yükümüzden kurtulmuş olur. Haftalardır bir yönetmeliğimiz çıkmıyor, çıkacağıda mechul. Okul müdürleride rahat eder, adamlar bizle uğraşmaktan uykusuz kalıyor. Herkes mutlu olur.

Buyrun bi dal alırmıyız?!!

http://www.hurriyet.com.tr/devlete-100- ... tion=click

100.000 bilişim uzmanı mı :)

Toplam 525.000 nüfusu ile Çorum ili 20-35 yaş arası (tahmini 100.000 kişi) gençler olarak bu işe talibiz.

Neden Çorum, Neden Biz;

1- Ankara'ya yakınız. (Acil durumlarda ulaşım veya iletişim kopukluğu yaşanmaz.)
2- Bir sanayi kenti(ticaretten-güvenlikten-leblebiden ve kodlamadan anlarız)
3- Çorum Dünyanın merkezi
4- Türkiyenin teknoloji üssü olmaya uygun
5- Coğrafi yapısı gereği oldukça korunaklı Çorum'un kurtuluşu diye bir şey duydunuz mu? Tabi ki Duymadınız, çünkü kimse buraya saldıramamamış yada lüzum görmemiş:)
6- Saat kulesi adeta bir gözlem kulesi şehre hakim bir noktada
7- Şehrin tarihi ve mistik bir havası var, teknoloji de buna katılırsa aman Allahım!
8- En zorlu koşullarda bile çalışabilecek yapıdayız (Osmancık Pirinci ve Leblebi tozu ile hayatımızı idame ettirebiliriz)
9- Esprili ve sıcak kanlı insanlarız, kimi zaman truva olup içlerine sızarız kimi zaman arkadaş ayağına format atarız.
10- Çorumlu gençler olarak vatan sevgisini damarlarımızda hissediyor ve slikon vadisi gizil genlerimizi açığa çıkarmak istiyoruz.

Haydi omuz ver, Çorum'u bu ülkenin teknoloji üssü yapalım.

:D

SeA_' Alıntı:
100.000 bilişim uzmanı mı :)

Toplam 525.000 nüfusu ile Çorum ili 20-35 yaş arası (tahmini 100.000 kişi) gençler olarak bu işe talibiz.

Neden Çorum, Neden Biz;

1- Ankara'ya yakınız. (Acil durumlarda ulaşım veya iletişim kopukluğu yaşanmaz.)
2- Bir sanayi kenti(ticaretten-güvenlikten-leblebiden ve kodlamadan anlarız)
3- Çorum Dünyanın merkezi
4- Türkiyenin teknoloji üssü olmaya uygun
5- Coğrafi yapısı gereği oldukça korunaklı Çorum'un kurtuluşu diye bir şey duydunuz mu? Tabi ki Duymadınız, çünkü kimse buraya saldıramamamış yada lüzum görmemiş:)
6- Saat kulesi adeta bir gözlem kulesi şehre hakim bir noktada
7- Şehrin tarihi ve mistik bir havası var, teknoloji de buna katılırsa aman Allahım!
8- En zorlu koşullarda bile çalışabilecek yapıdayız (Osmancık Pirinci ve Leblebi tozu ile hayatımızı idame ettirebiliriz)
9- Esprili ve sıcak kanlı insanlarız, kimi zaman truva olup içlerine sızarız kimi zaman arkadaş ayağına format atarız.
10- Çorumlu gençler olarak vatan sevgisini damarlarımızda hissediyor ve slikon vadisi gizil genlerimizi açığa çıkarmak istiyoruz.

Haydi omuz ver, Çorum'u bu ülkenin teknoloji üssü yapalım.

:D
Bir Trabzon'lu olarak güzide şehrimiz Çorum'u bu girişiminde destekliyorum. Yanındayız.

Unuttuğunuz bir nokta var. Bilişim için Ankara şart değil, artık heryer ve her zaamn bilişim

Çorumlu hemşerim seni destekliyorum :D Bu sayede çorumdan adam da çıkmaz çorumda kalır :))

destekleriniz için teşekkürler arkadaşlar

Bir yola çıktık, Allah utandırmasın :)

Ankara'ya yakın olmak her zaman iyidir hocam :)

bir sıfır daha rica edebilir miyiz?
100.000 bilişim personeli. ne yapacaklar her kuruma, her binaya bir bilişim personeli atayıp, açık kalan kasaları mı kapatacak, yazıcılara kağıt mı ekleyecek? bi de uzmanı ha, düz bilişimci değil :) te allam. 2017 bilişim yılı olacak diye başlık açılmış :) ona istinaden sanırım yüsbin kişilik ilan.

Çorum un Yozgat gibi büyük bir rakibi var bu arada
Çorum la saat kulesine kadar aynı özelliklere sahip
Şehirde inernet kafe hariç bir mekan bile yok
Artı değer olarak Dünya savaşı çıksa uzaylılar gelse, yer yarılsa
Kimsenin aklına Yozgat gelmez, şehre taş bile düşmez
Testi Vadisi olarak ben Yozgat ı öneriyorum
Tek eksi tarafı yüz bin nüfus var mı onu bilmiyorum.

Bizim aprtmana da geçenlerde kamera taktırdık onunda başına bir bilişimci verseler iyi olur :mrgreen:
Şaka bir yana ekk kararlarında devlet 2017 tasarruf yılı olacak dedi. Bırakın bilişimi alacağı tüm memur sayısı 10 bini zor bulur.

Olurda başkanlık referandumu olursa işte o zaman tüm taşeron vs kadroya geçirilir. Sağlamda alım olur :idea:

BİLİŞİM UZMANI NE GÖREV YAPAR?

- Hedeflere ulaşmak için kısa ve uzun dönemli planlar oluşturur,
- Yönetim bilişim sistemleri birimlerinde sistemin alt yapısını planlar,
- Sistem için gerekli donanım, yazılım ve personeli belirler ve bunların teminine çalışır,
- PC bilgisayar sistemini ve gerektiğinde Network ağ sistemini kurar,
- Sistemlerin çalışması sırasında karşılaşılan sorunları ve eksiklikleri saptayarak, çözüm yolları bulur,
- Teknolojideki gelişmeleri izleyerek donanım ve yazılımları güncelleştirir,
- İşletmelerin veriminin artırılması konularında bilimsel çalışma yapar.

Hepsini yapıyorum da gözlerimden ateş çıkaramıyorum :

bizim memlekette bilişim deyince akla gelen tek aktivite internet kesme yada filtreleme. Bunun icin de turk telekom un vanasının başına bir eleman alacaksin vanayı aç deyince açacak kapat deyince kapatacak al sana tüm bilişim sistemleri kontrol altında demektir.

Palo Altodan yazıyorum San Francisco Köprüsünün ordan girişiminizi destekliyorum.CMMI yazılım yetenek olgunluk modeli hakkında bir örnek istiyorum acilen cevaplarınızı bekliyorum.

aak' Alıntı:
bizim memlekette bilişim deyince akla gelen tek aktivite internet kesme yada filtreleme. Bunun icin de turk telekom un vanasının başına bir eleman alacaksin vanayı aç deyince açacak kapat deyince kapatacak al sana tüm bilişim sistemleri kontrol altında demektir.
:mrgreen: :puhaha:

Sizi gidi (bende dahil) BÖTE ciler sizi :D gözlerinizde dolar işaretleri görüyorum. Pardon TL :D :D

Hocam ya bu bilgisayar yazdırmıyor, niye yazdırmıyor bi bak denecek 100 bin eleman alınacak sanırım. Ne kadar kalifiye olursak olalım bi yerden sonra iş buna dönüyor :)

Ayrıca dün Sn. Başbakan dedi ki bu yıl tam anlamıyla bir tasarruf yılı olacak. Zorunlu alanlar hariç eleman alınmayacak dedi. 100 bin bilişim uzmanı yerine 100 tane bile zor görünüyor.

Entarisi dım dım yar
Keşke gerçek olsa iyi olurdu bir sürü boşta gezen tonla puan alıp atanamayn özelde düşük ücretle çalışan bilişimci var

Geri