Diafon bağlantısından anlayan var mı?

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar önce özet geçeyim. Dubleks bir eve geçtim. Üst tarafta diafon için bir kablo bırakılmıştı ama diafon takılmamıştı. Aşağıda görüntülü diafon var ama üste hiç olmazsa sesi duyabilmek ve görüşme yapabilmek için basit bir diafon aldım (görüntülü değil) ama internetten bakıyorum
Diafon kablosunda bahsedilen renkler yok, bendeki kablolar ağ kablosundaki renkler gibi yani kırmızı, siyah gibi kablolar yok

Ama diafon girişinde de dt8 denen yani bu siyah kırmızı ile gösterilen giriş var.

Bendeki kabloya göre hangi rengi hangi renkli girişe bağlayacağım bilen var mı arkadaşlar?

Diyafon kablosu DT8 dir normalde. Oraya çekilen kablo Cat6 . ÇAlışırmı ..çalışır. Her iki taraftanda aynı renklere aynı kabloları getirerek kullanabilirsin. Yani Santral tarafında nasıl bağlıysa aynı şekilde bu bölümdede kullanırsan çalışır.

Evet dt8 kablo çekilmesi gerekir.
Normalde panel üzerindeki renk şemasına göre bağlandığınız da çalışması gerekir.

Bina girişinde santral vardır. Oraya bakarak belki fikir yürütülür.

alt kattaki görüntülü diafona bakarak yapmaya çalıştım ama çalışmadı çünkü orda bu cat kablosu yanında 2 tane daha (daha ince) kablo vardı ama üst katta bunlar yok
acaba elektrik o kablolardan geliyor da güç mü gelmiyor cihaza anlam veremedim.

Bir tane usta da BUS PLUS özelliği olmayan bir diafon aldığından olmamıştır dedi ama. Öyle kaldı diafon elimde :D

İlk
alt kattaki görüntülü diafona bakarak yapmaya çalıştım ama çalışmadı çünkü orda bu cat kablosu yanında 2 tane daha (daha ince) kablo vardı ama üst katta bunlar yok
acaba elektrik o kablolardan geliyor da güç mü gelmiyor cihaza anlam veremedim.

Bir tane usta da BUS PLUS özelliği olmayan bir diafon aldığından olmamıştır dedi ama. Öyle kaldı diafon elimde :D

Dt8+2 bağlantı olabilir.
Diafon model no söyleyebilirsiniz bağlantı şeması üzerinden yardımcı olabilirim

Geri