Dijital Pano acil

Kodla Büyü

bravehard2010

Süper Üye
Süper Üye
Slm arkadaşlar.Okula Dijital Pano için TV aldık.Ancak meb hattından gelen kablo ile bağlanmayı denedik TV nete girmedi.Kabloyu da TV yi de farklı ortamlarda denedik sorun yok.Kablolu internete giriyor TV ve kabloda da sorun yok.Ancak meb hattından bir türlü TV İnternete bağlayamadım.Acaba meb hattı sertifika istiyor Televizyon ondan mı açmıyor diyorum.Ama google bile açılmıyorum.Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var.

Slm arkadaşlar.Okula Dijital Pano için TV aldık.Ancak meb hattından gelen kablo ile bağlanmayı denedik TV nete girmedi.Kabloyu da TV yi de farklı ortamlarda denedik sorun yok.Kablolu internete giriyor TV ve kabloda da sorun yok.Ancak meb hattından bir türlü TV İnternete bağlayamadım.Acaba meb hattı sertifika istiyor Televizyon ondan mı açmıyor diyorum.Ama google bile açılmıyorum.Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var.
Bundan bence hocam

Değerli hocam, Bence siz TV giden kabloya switch üzerinden çoğaltarak vermişsiniz. Swicth üzerinden değil de doğrudan, TV 'ye bağlantı sağlarsanız TV'de internet erişimi alacaksınız. Yada wifi ile bağlanmayı deneyeceksiniz. Kolay gelsin

Hocam switch üzerinden bağlıydı.Dediğiniz benimde aklima geldi ve kanaldan gelen kabloya taktik direk yine olmadi.

Son düzenleme:
Ebaya değil hiçbir siteye kablolu baglanmiyor internete baglanilamiyor diyor meb hattında.Aynı kablo normal bilgisayara internet veriyor.Aynı tv başka hatta kablolu internete giriyor.Çozemedik

Biz kablosuz usb cihazı ile sorunsuz bir şekilde giriyoruz fatih ağı üzerinden

Hocam ip alma ayari var onuda deneyelim bizim okulda kablosuz ag var ancak şifreyi girdiğimiz halde baglanamiyoruz o ayrı sorun tabi.

Tek ve net cevabi veriyorum. Okulda 3 tane farkli ag yapisi var.
1. Siniflar
2. Idare
3. Bt sinifi

Hrpsinin ip ve ag gecitleri farkli.
Siz bt sinifindaki bir uctan verirsen calisacaktir
Kamera veya tv ye baglantiyi bt sinifindaki uclardan vetmelisin yada switchle kabinden bi ara baglanti yapmalisiniz.

Takildiginiz yer olursa yazarsiniz hocam

Geri