Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Dijital pano beni çıldırtacak!!!

Konu, 'Okul Panosu' kısmında uyurgezer tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. uyurgezer

uyurgezer Seçkin Üye Seçkin Üye

tuhaf bir moda giriveriyorum, adamdan hiçbir korkum olmamasına karşın, aklım duruyor, hiç bir şey söyleyemiyorum :shock:

2. uyurgezer

aslına power pointte is görecek kadar bir şeyler tasarlamış durumdayım şuan pano için, yayına koymayayım, gelsin hesabını sorsun benden, ne soracaksa...

mcö bunu beğendi.
  3. endorfinnn

endorfinnn Seçkin Üye Seçkin Üye

4. 06Davut

06Davut Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam aranızı idare ile iyi yapamayacaksanız siz norm fazlası olmak için uğraşın ...

mesala ben bilgisayarlarla ilgili her sorunda yardım ediyorum ama birinden bi isteğimiz olsa onlarda en iyi şekilde yardım ediyorlar.

ama o neymiş Yüksek lisans ödevi vs kusura bakmayın o işi teklif ettirmek bile hoş değil hani idaredeki pc de sorun olur yavaşlar vs yaparsın
    okulda bilmiyorlardır yardım et ama diğeride saçma

meslektaşın olarak yap dijital panoyu bir hafta sonra boz de tamirci gelsin yapabilceğini bilsinler ama işin olmadığı için yapmayacağınıda bilsinler
    okul vardır aile ortamı gibi okul vardır disiplin soğuk arkadaşlıklar

hocam şu bilgisayarıma bi baksan bi bakabilirmisin sözü size tanıdık gelmiyorsa ne anlamı var o işin...

5. uyurgezer

okuldaki bilgisayarlarla ilgili her türlü problemde elimden geleni yapıyorum sorun yok, ama

sizin dediğiniz ''mesala ben bilgisayarlarla ilgili her sorunda yardım ediyorum ama birinden bi isteğimiz olsa onlarda en iyi şekilde yardım ediyorlar. '' durumun amadan sonraki kısmı benim için hiç geçerli olmadı böyle bir isteğimde yok, ama benim zamanım yok yüksek lisans ödevimi yaparmısın da da kusura bakmasın kimse, zamanın yoksa yapmayacaksın, herkes yüksek lisans yapacak diye bir zorunluluk yok

6. uyurgezer

okuldaki bilgisayarlarla ilgili her türlü problemde elimden geleni yapıyorum sorun yok, ama

sizin dediğiniz ''mesala ben bilgisayarlarla ilgili her sorunda yardım ediyorum ama birinden bi isteğimiz olsa onlarda en iyi şekilde yardım ediyorlar. '' durumun amadan sonraki kısmı benim için hiç geçerli olmadı böyle bir isteğimde yok, ama benim zamanım yok yüksek lisans ödevimi yaparmısın da da kusura bakmasın kimse, zamanın yoksa yapmayacaksın, herkes yüksek lisans yapacak diye bir zorunluluk yok

7. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

bilgisayarlarda ekan kartları nasıl? Çift çıkışlıysa "ekranı genişlet" kullanarak Power point vs çalıştırabilirsin. Birde iki tv arası fazla yoksa tek kasa yeter. ekrana giden kabloyu çoklarsın. tek kasa yeter.

Tez mez meselesi ise, zorla da osa bir kere yaparsan kaybedersin. Bırak tez yazıcıla kazansın, yada o dandik word bilen öğretmenin kıymetini anlasın.

8. uyurgezer

çift çıkışlı değil hocam, televizyonları bilgisayarlarla bağlantısı yapıldı, iki kasa kullanılacak mecburen.. powerpointteiş görecek bir şeyler hazır durumda şuan, bu gün müdür hazretlerine bildircem

9. oromurat

oromurat Site Gezgini

burda herkes atıp tutmuş hocam mizacın nasılsa ona göre davranırsın anlık bir olaydır. yok bilmeme ağzını burnunu kırarım diyenler kesin müdürlerinin doktorasını bile hazırlamışlardır. burdan atıp tutması değil adam sizden bişe istemiş sizde yok şuraya şikayet et yok buraya şikayet et yok bilmem sizin gibiler yüzünden bilmem zümre şey olmuş hadin gidin ordan. soruyu soran arkadaş sen bakma onlara şartlar ne gerektiriyorsa onu yaparsın salla diğer denilenleri. ahkam kesenler şu anda belkide müdür yardımcılarının tezlerini yazdılar şimdide çocuklarının ev ödevlerini yapıyordur.

mcö bunu beğendi.
  10. uyurgezer

teşekkür ederim sayın hocam, herkes kendisinden sorumludur, hekesin yaptığı işte zümreleri adına içi rahatsa sorun yok. ben söylenenleri üzerime almadım zaten.

11. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam içerikle ilgili değil ama şöyle söyleyeyim Bizim okulda 4 LCD panel var 32" hepsi ben onları tek PC üzerinden VGA çoklayıcısı ile kullanmaktayım. Çift Çıkışlı bir ekran kartı kullanmanız yeterli 2 il ekran çıkışını çoklayıcıya gönderdiğinizde ana ekranda yapıtıklarınız hem gözükmez. 2. il ekranda da ne var ne yoksa Tvlere yansır.
    Web tabanlı bir sistemimiz var Browserde o açık duruyor İsterseniz siz kendiniz küçük bir web sitesi gibi birşeyler hazırlayııp içeriklerinizi sayfalara gömebilirsiniz.
    xibo kullanmadım nasıldır bilmiyorum ama bu sistemi Browser üzerinde açık tutarak bu arayüz üzerinden işlemler yapıyoruz. Duyurular Öğretmen Öğrenci giriş çıkış saatleri Super zil programıda bu pc üzerinde kurulu öyle olunca tüm ekranlarda aynı görüntü oluyor..

http://www.hepsiburada.com/liste/digitu ... #Gorseller

12. uyurgezer

teşekkür ederim, hocam şimdilik powerpoint üzerinden bir sunumla halletttim işi idareten, ilerleyen zamanlarda belki sizin tavsiye ettiğiniz gibi web tabanlı bir şeyler da tasarlarım, forumdan BaRBaNYaN hocam da aynı şeyi tavsiye etmişti, çoklayıcı ile tek kasadan halledersiniz diye ama pek sayın müdürümüzle konuşmama rağmen, her televizyona bir bilgisayar monte edilecek şekilde yaptırdı tv pc kablolama işini, her şeyi ben bilirim moduyla hareket ettiği için pek bir şeyde anlatamıyorsunuz, kendisi karar verip uyguluyor. neyse. şimdilik yetcek kadar bir panoları oldu. biraz acemi işi oldu ama, zaman neler gösterir bilinmez

13. bilisgen

bilisgen Aktif Üye

Ben olsam hayatta yapmam kendi yapsın ne korkuyorsun kır kafasını.

14. gizemkar

Hocam Rica ederim ne demek incelemek isterseniz adresi: http://atal.k12.tr/ataltv/ web tabanlıdır internet bağlantısı varsa heryerde kullanılabilir.
    Tabi önemli olan pratik çözümler üretmek.. İşi zorlaştırmamak gerekli ben fikir vermesi açısından yazdım. İllaki benzer işlemlerle uğraşan arkadaşlar olacaktır.
    Program takvimi gibi şey oluşturduk zamanlanmış görev gibi bir mantık olarak hangi saatte/dakikada ne yayınlamak istersek program zamanı küçük aralıklarla kontrol ederek takvimden ilgili içeriğin bulunduğu sayfayı getiriyor.. Çok komplex değil ama burda önemli olan

Çift Ekran Kartı çıkışlı bir pC olması
    İçeriklerin web tabanlı olduğu için sunucudan alınabilmesi için İnternet Bağlantısının olması (Kablosuz adaptörü takabilirsiniz) yada local sunucu kurmanız..
    Uzaktan Kontrol etmek için Teamviewer kurulu olması
    Uzun VGA kabloları 10- 20- 30 m- Pc ye uzaklık neyse artık..

Sistemimiz amfi yanında ve üzerine süper zil kurulu olduğu için bu işlemler pc üzerinden yapılmakta..
    Fikir alış verişinde bulunabiliriz..

15. hgencer03

hgencer03 Aktif Üye

16. uyurgezer

aslında tavsiyeniz çok mantıklı ama bahsettiğim gibi işin alt yapı kısmı her tv ye bir pc şeklinde ayarlandı, ama yinede web tabanlı bir sistem oluşturmak çok mantıklı, kullanışlılık açısından...her iki bilgisyardada internet bağlantısı var zaten, iş web tabanlı içeriği oluşturmak ve zamanlamak, şimdilik bu şekilde kalsın, arka planda dediğiniz bir sistem oluşturmak için uğraşayım

NOt: sisteminizda bakım olduğu için tam olarak inceleyemedim, ama adresi not ettim, sağolun hocam

17. gizemkar

Hocam takvimde şimdilik çok birşey yok belirli aralıklarla;

-Haftanın nöbetçi öğretmenlerini
    -Okulda görevli öğretmenlerimizi
    -Zil giriş çıkışlarında yazılı uyarı ekranlarda..
    -İstenilen duyuruların yapılması..
    -İstenilen Foto albümlerinin ya da etkinlikerin gösterilmesi..
    -Öğle aralarında kral pop yada benzeri müzik kanallarının görüntülenmesi(online tv izle gibi sistemlerin tv kodlarını sisteme gömerek) Şuan bu devre dışı kendi yayın ve iletişim kulübü öğrencilerimiz müzik yayını yapmaktalar..
    -Ders yoklamalarının ekrana yansıması..(**Bu online yoklama sistemi kullanmaktayız onla paraleldir) vb..

18. erkete2011

erkete2011 Üye

Xibo konusunda yardıma hazırım

19. jamesbond79

jamesbond79 Üye

bir sorum var xibo rasbery pi tarzı bir makinaya nasıl kurarım windows veya linux işletim sistemi kurup çalıştırmak istiyorum ve bu mini bilgisayarı televizyona bağlayıp okulda görüntüyü server aktarmam lazım bu konuda fazla tecrübem yok yardımcı olursanız sevinirim..

20. g.cetin.66

g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

baloğlu yazılım dıye forumda ucretsız dıjıtal pano var kurmak ayarlamak verılerı gırmek totalde 1 saat.
    dene ve kurtul.ben gayet memnunum bızımkılerde memnun yapandan Allah razı olsun.
    Ha bu arada ne görüşecekmiş merak ettim oda ayrı konu bişeyler yazardımda yeri müsait değil

21. s_kajmeran

s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

22. Btrgs

Btrgs Site Gezgini

hocam eğer joomladan çok az birşey anlıyorsan sana kendi yaptığım kimsede olmayan bana göre mükemmel bir dijital pano göndereyim de afedersin şu hödük idarecinin ağzının payını ver. nasıl insanlar bunlar ya. bir öğretmenle nasıl konuşulacağını bile bilmeyen ama idareci olmuş işte...

23. pisagorean

pisagorean Süper Üye Süper Üye

Müdürler kendini işveren gibi görmeye başladı. Yakında sözleşme usulüne dönülecek. Müdür istediği öğretmenin sözleşmesini feshedebilecek. Bu tarz olaylar aslında bunun habercisi arkadaşlar. Hayırlısı olsun. Allah kötü niyetli insanlara fırsat vermesin diye dua etmekten başka yapılabilecek bişey de pek yok.

24. klebsiella

klebsiella Süper Üye Süper Üye

25. gulumse_kaderine

gulumse_kaderine Üye

Joomla ile yapılmış dijital pano uygulaması.. Kulağa çok güzel geliyor..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal