Dijital Pano Programı Hakkında Fikir Alalım

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba, dijital pano ile ilgili bir proje hazırlamayı düşünüyorum.

Sizden bir konuda fikirleirnizi alacağım dijital pano uygulamasının online olarak uzaktan yönetilmesimi daha iyi olur yoksa lokalden öğretmenin şifre ile müdahale etmeismi ? bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.
Teşekkürler

modüller olsa biz o modülleri kafamıza göre değiştirsek

bilgisayar öğretmeni olmayanlarda kullanabilmeli . İçerisinde nöbetçi öğretmen ve öğrenciler, ders programı, boş geçen dersler, okuldan ve dünyadan haberler, duyurular, doğum günü olan öğrenci ve öğretmenler, ayın öğrencisi, haftanın öğrencisi, kitap kurdu, kitap tavsiye, yayın tavsiye vb olmalı bence tabii

Arkadaşların yazdıkları olabilecek istekler. Benim 5 yıldır kullandığım sistemdeki eksikleri sıralıyayım.

E-okul dan alınan excel belgesi ve kopyala - yapıştır seçeneği ile doğum günlerini kutlayabilmeli.
Doğum günleri hafta sonuna gelenleri cuma gününden kutlamalı.

Nöbetçi Öğretmen günleri haftanın günlerine göre olmalı bir hafta girildi mi her hafta aynı kişiler döner böylece. Tarihe göre oldumu sürekli tarihleri güncellemek gerekiyor.

Modüllü yapıda olursa herkes ihtiyacına göre modülleri görüntülüyebilir.
Programa entegre olarak Belirli saatte programı ve bilgisayarı kapatma seçeneği olabilir. (Ben ayrıca PC Kapat programı kullanıyorum bunun için)
Bir kaç tema seçeneği ile herkesin istediği renkleri kullanmasını sağlayabilir.
Responsive özellikli Web sitesi mantığıyla yazılırsa TV çözünürlükleri farklı olsada görüntülerde sorun olmaz.

Eğitim için çalışma yapmayı düşünenler ne yaparlarsa yapsınlar övgüyü hakkediyorlar. Kolay gelmesi dileğiyle...

Geri