Dijital Pano

Kodla Büyü

goodielife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dijital pano sistemi kurdum,

Müdür yardımcısının bilgisayarını server bilgisayar olarak ayarladım. (xampp ve mysql kurdum)
Panoyu flash ve php desteği ile hazırladım.
Resimlerde yönetim panelini ve pano görünümünü görebilirsiniz.
Okulda internete bağlı olan tüm bilgisayarlardan "192.168.1.150/pano" ip adresi ile ulaşılabiliyor.
Admin olarak müdür yardımcıları ve okul müdürünü belirledim.

80 ekran lcd tv yi okul girişinde uygun bir yere yerleştirdik.
şimdi elimizdeki akıllı telefonlarla, tablet veya internet ortamına bağlanabilen herşeyle sisteme bağlanıp duyuru yazabiliyoruz ve değişiklikler yapabiliyoruz.
Anında panoya yansıyor...

bir iki hafta deneyerek eksikleri giderdikten sonra paylaşacağım...

Ekli dosyalar

• resim.jpg
    resim.jpg
    405 KB · Görüntüleme: 4,348
  • resim2.jpg
    resim2.jpg
    234 KB · Görüntüleme: 4,346
ismailt' Alıntı:
eline sağlık hocam ama tüm bilgisayarlardan erişimi anlamadım.
internete bağlı olan her bilgisayardan bağlanıp duyuru veya değişiklik yapabiliyorsunuz, tabi girişte kullanıcı adı şifre ekranı çıkıyor...

Zil çalmaya başladığı anda resimdeki çan sağa sola sallanıyor.

Sizin de olsa iyi olur dediğiniz şeyler varsa geliştirmek için önerilerinizi bekliyorum...

Ekli dosyalar

• resim3.jpg
    resim3.jpg
    185.2 KB · Görüntüleme: 4,308
goodielife' Alıntı:
Dijital pano sistemi kurdum,

Müdür yardımcısının bilgisayarını server bilgisayar olarak ayarladım. (xampp ve mysql kurdum)
Okulda internete bağlı olan tüm bilgisayarlardan "192.168.1.150/pano" ip adresi ile ulaşılabiliyor.
Admin olarak müdür yardımcıları ve okul müdürünü belirledim.

80 ekran lcd tv yi okul girişinde uygun bir yere yerleştirdik.
şimdi elimizdeki akıllı telefonlarla, tablet veya internet ortamına bağlanabilen herşeyle sisteme bağlanıp duyuru yazabiliyoruz ve değişiklikler yapabiliyoruz.
Anında panoya yansıyor...

bir iki hafta deneyerek eksikleri giderdikten sonra paylaşacağım...
benimde sizinkisi gibi bir pano hazırlamam gerekiyor örtmenim,

''Müdür yardımcısının bilgisayarını server bilgisayar olarak ayarladım. (xampp ve mysql kurdum)
Admin olarak müdür yardımcıları ve okul müdürünü belirledim.''

tek sorum anlattıgınız adımları nasıl uyguladıgınızı bıraz daha acık anlatırmısınız?

birde hazırlıyor olduğunuz yazılımın video oynatma bolümüde olsa sizce de iyi olmaz mı?

Adımlar;
1) xampp-win32-1.6.6-installer paketini veya daha üst bir modelini kullanarak xampp kurun.
2) MySQL-Front_2.5_Setup paketini veya daha üst bir modelini kullanarak mysql kurun.
3) C içerisinde C:\xampp\htdocs yoluna rardan çıkardığınız pano isimli dosyayı kopyalayın.
4) http://localhost/phpmyadmin/ yolunu explorer'a yapıştırın ve enterleyin.
5) Bu ekranda pano adında bir veritabanı oluşturun. İçeri aktar komutu ile pano klasörü içindeki pano.sql dosyasını yükleyin.
6) kurulum tamamlanmıştır.
7) explorera http://localhost/phpmyadmin/ yazarak pano veritabanında users tablosunda kendinize bir kullanıcı oluşturun.
8) Duyuru eklemek için http://localhost/pano/anonsekle.html adresine gidip kullanıcı girişi yaptıktan sonra duyuru ekleyebilirsiniz.
9) Aynı sayfadan öğretmen ekleyebilir, nöbet çizelgesini girebilir, eski duyuruları silebilir veya edit edebilirsiniz.
10 Panoya bağlı bilgisayarı açılır açılmaz http://localhost/pano/ adresine gidecek şekilde ayarlayın. Bu sayfa panonun kendisidir.

Ekli dosyalar

• pano.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 588
Arkadaşlar, ben bu dijital panoyu kurdum. Aynen söylediğiniz gibi sql. dosyasını yükledim. Kullanıcı oluşturmaya kadar her şey tamam fakat kullanıcı oluşturuyorum şifre veriyorum ama anons ekle bölümünden girdiğimde kullanıcı adı- şifre istediğinde oluşturduğum kullanıcı adını ve şifreyi kabul etmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

kurduğunuz veritabanının (apache, wamp..) root kullanıcı şifresi varsa, bunu bağlan.php içine girmeniz gerekli elle.. bu şekilde kullanıcı ekledikten sonra giriş yapabiliyoruz..

Geri