dinçer şimdi de kanal 24'de

Kodla Büyü

ibrahim_hoca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
aynı sorular aynı cevaplar olacağı muhakkak.içimizi acıtacak cevaplar vereceği de kesin ama izlemeye azda olsa mazoşist olanlar katlanabilir:)

:scared: :scared: :scared:
Türk ekran tarihinin bıktıran yüzleri , şaban serisi ve dinçer serisi offf yani

Bakanımız Allah razı olsun kendinden , geldi geleli öğretmenlerin özlük haklarında en küçük bir iyileştirme yapmadı. Elimizdeki ufak tefek özlük haklarımızı da aldı.
Kusura bakmasın ama ne kadar değişiklik yaparsa yapsın, öğretmenlerin gönlünü almadığı sürece hepsi kağıt üstünde kalacaktır ve gittiği zamanda kendisinden nefret eden 700.000 kişi ve öğretmenleri aşağılama haberleri, elinde patlayan okulllar hayat bulsun projesi, tablet ve genelge çöplüğüne dönmüşla bir MEB kalacaktır.

Bakan bombayı patlattı. Ders saatini dolduramayan öğretmenler kalacak Okullar Hayat Bulsun Projesinde dedi. Bu da biz oluyoruz. hayırlı olsun.

Ne kadar Televizyona çıkmayı seven bir insanmış...İşini gücünü bırakıp kendini ünlü yapmayı istiyor galiba ya da yine öğretmenlere bombamdırman yapacak. :D

Konuşmanın şu ana kadarki özeti;
En çok kaynak bizde,bütçeden en fazla payı biz alıyoruz.Ama okul yaptırmak için milletten ve hayırseverlerden destek bekliyoruz.(Bu ne perhiz bu ne lahana)

Eşi bankacı olan öğretmenler;
Bunlar en çok 150-300 hadi olsun 3000
678000 öğretmen içinde bunlarla mı uğraşacam diyor

Fatih projesi ve bilşim teknolojileri öğretmenleri;
Öğrenciler tabletleri iki saat içinde çözdü.Zaten bilgisayarı öğrenip geliyorlar.
Öğretmenler kendini geliştirsin(Yetersizsiniz demeye getiriyor,yani bakanın gözünde öğrenci ve öğretmen aynı düzeyde bilgisayarı biliyor ve kullanıyor.)
Ders mers yok aynen devam

Atanamayan öğretmenler;
Ben öğretmenler için uğraşıyorum.Bunun için varım.
Bu sorun bitmez.
İlla devlette iş bulacaklar diye birşey yok.

Adamın bütün derdi öğretmenler... Sürekli bütün eğitim öğretim metotlarının başka ülkelerde nasıl uygulandığından bahsediyor. Peki öğretmenin aldığı maaşın avrupa gibi (sözde) gelişmiş ülkelerde nasıl olduğuna bakıyor mu? Ben anladım ki bu hükümet iktidarında ya polis ya da imam olacaksın. Sesini yükselten oldu mu polisle hemen içeri atacaksın, cuma hutbelerinde de kitlelere istediğin gibi yön vereceksin. Geçenlerde bulunduğu bölgede sözü geçen insanlardan sözleşmeli molla alınacaktı. Sessiz sedasız almışlardır mutlaka. Ondan sonra da bu partiye oy verin bu partiye oy vermeyin. İleri demokrasiye adım adım...

bilgisayar başına oturup gugıl a kral oyun yazmaktan ibaret nesil... çok acınacak durumdayız çok.

ya şaka maka bizimle ilgili fatih projesinden hiç söz etmiyor bu ne iştir sanırımda ciddi bu adam yani şimdi biz bu projede yer almıyacakmıyız peki okul yani mikro bazda nasıl götürecekler bu ne biçim iş anlamadım

herhalde fransa da idi o bahsettiği habercinin okula gitmeden diploma alması. orayı övüyor beğeniyor ya sayın bakan. o milletin müfredatına baksın bakalım o zaman. yanlış bilmiyorsam fransada, 4-5 zorunlu ders var birisi de bilgisayar.

eğitim sistemi sadece öğretmenlerin sözde düzeltilmesi ile düzelemez. ilk başta öğretmenden önemli olan milli eğitim politikası, ülkenin eğitime bakışı, ailelerin eğitime ilgisi, ailelerin ve çocuğun hazırbulunuşluğu, müfredat, fiziki imkanlar, öğretmen, anlatım-metotları, öğrenci profili.... diye gider. öğretmenin yeri belki sistem içerisinde 7.-8. sıradadır. adamlar öğretmeni düzeltince diğerleri de otomatik düzelir sanıyor. fakat şunu öğretmemişler. öğretmenlerin %95'i zaten çok iyi ve donanımlı, cefakar.... şu da ayrı bir husus sonumuz vahim.

şimdi şöyle bir durumda var
fatih projesi henüz yeni
pilot okullar güzel
hele bir genele yaysınlar sorunlar aksaklıklar çıkmaya başlasın
o zaman görücez bakalım kim gereksizmiş
öğrenciler pc biliyorlarmıymış

hepsi dört gözle tablet bekliyor
ana ne için
facebook msn için(bunlar tabletlerde yok biliyorum tabi şimdilik)

Çok alakasız ama yazacağım ; eş durumundan tayinlerde bir eşi 90 km uzağa verilebliceğii efsanesine inanan bir öğretmen zümresine bu adam çok bile :)

Öğrencilerimin sorduğu ilk soru tabletlerle internete bağlanabilecek miyiz hocam dı? Bir tableti ders kitabı ders aracı olarak algılamaları çok kolay değil bence, 2 saate çözdüler ama neyi çözeceklerini zamanla görecez...

Çok kolay olsa öğrenci bu bilinçte olsa yönlendirmeler gerekmese öğretmene gerek olurmuydu.

İçerik hazırlayıcılar olurdu, öğrenci elindeki teknolojiyi öğrenme için kullanacağını bilirdi ve öğrenme gerçekleşirdi.

oyungezer' Alıntı:
Bakan bombayı patlattı. Ders saatini dolduramayan öğretmenler kalacak Okullar Hayat Bulsun Projesinde dedi. Bu da biz oluyoruz. hayırlı olsun.

nasıl sen oluyorsun alper , bizim kadar okulda kalan mı var ? ...davalık olur o iş

"öğrencinin eline futbol topu verdiğinde de hemen futbolu çözer. ama o oyunun hangi kurallarla hangi etik değerlerle, nasıl oynanacağını ancak öğretmen gösterir."
işte bizim dersimizin gerekliliğide burada ortaya çıkıyor bence. dersimizin içeriği daha çok uygulama ile değiştirerek, ders saati artırılmalıdır. bunu birilerinin bakana anlatması lazım...!!!

ben artık izlemiyorum bıktım şu öğretmenlik hayatımda en akıllı iş memelekete tayin istemek ve bu fırsatı değerlendirmek olmuş.Benim için öğretmenlik %10
özel işlerim artık %90

şov yapma şov yapma şov yapma anladık seni
aynı şov hep aynı hep aynı hülyalaaaaaaaaaaaaaarrr
hadi bakalım koolay gelsin
bir acayip ince iş......

Geri