Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü HİSAR PROJESİ

Konu, 'MEB Projeler Sistemler Seminer ve Uygulamalar' kısmında elitbote tarafından paylaşıldı.

1. elitbote

elitbote Seçkin Üye Seçkin Üye

İmam hatip okullarındaki öğretmenlere yönelik inovasyon, stem, robotik
    alanında eğitim vermek, öğretmenlerin mesleki gelişimini desteklemek; öğrencilere kodlama ve tasarım odaklı düşünme becerileri kazandırmak, yenilikçi fikirler geliştirme süreci ve disiplinler arası çalışmalar ile geleceğin mesleklerine hazırlamak, böylece topluma değer katan ve gelişen çağa uyum sağlayabilen bireyler yetiştirmek amacıyla HİSAR (İmam Hatip, İnovasyon, Stem, Atölye, Robotik) adlı projemizi hayata geçiriyoruz.

Her ilden öğretmenlerimizin katılımıyla 3 hafta sürecek eğitici eğitimleri ile projemizi başlatıyoruz.

Her öğretmen 5 gün ( 1 hafta) eğitim alacak.
    İmam Hatip Okullarında görev yapan 240 bilişim teknolojileri öğretmenine eğitim vererek, projemizi yaygınlaştıracağız.

Katılımcılar HİSAR projesi eğitici eğitimine başvuru için

http://meb.ai/ftMzr4

adresinden form doldurarak başvurabilir. Eğitim içeriği formda paylaşılmıştır.
    HİSAR (İmam Hatip, İnovasyon, Stem, Atölye, Robotik) Projesi ile
    Geleceğin HİSAR’larını İnşa Ediyoruz …

Eğitim yüz yüze , tek merkezde gerçekleşecek arkadaşlar,

Kovid 19 salgını dolayısıyla yarın bile ne olacağı belli olmadığı için net bir yer ve tarih paylaşımi yapamıyoruz , Konaklama ile ilgili sıkıntınız olmasın Kovid 19 salgınına göre hareket edilecek

Tarihler ile ilgili bu dönem bitmeden eğitimleri yapmayı planlıyoruz.

Sonrasında sizin yapacağınız eğitimler ile ilgili detayları aldığınız eğitim esnasında paylaşırız.

Bu tarz çalışmalarda katkıları olacak arkadaşlar form doldurup ülke geleceği için adım atılırsa ufak çıkar gözetmeksizin daha sağlıkli olur.

Umarım yuzbinlerce öğrencimiz için hayırlı olur.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 23 Nisan 2021
  2. karekedi

karekedi Seçkin Üye Seçkin Üye

Eğitimi alıp eğitici olan öğretmenler diğer öğretmenlere düzenledikleri eğitimlerden ücret alacaklar mi acaba o kısım açıklanmamış.

3. esra t

esra t Site Gezgini

Herkes kendi ilinde mi alacak eğitimi o da belli değil sanırım

4. schule_04

schule_04 Site Gezgini

Mdr dün bana atmış ,inceleyeyim dedim,ama ne tarihlerde ilgili ne de nerede yapilacagiyla ilgili bir bilgi bulamadım .pandemi surecinde yüz yüze 5 gün eğitim ve muhtemelen ol disinda olacak,karasız kaldım o yüzden .ayrıca il sisinda olacaksa konaklama vs nasıl olacak hiç bir bilgi yok.detayli bilgi alan olursa ,bilgilendirirse sevinirim

esra t bunu beğendi.
  5. elitbote

Açıklama kısmını duzenledim hocam

6. elitbote

Tek merkezde eğitim olacak , açıklama kısmını duzenledim

esra t bunu beğendi.
  7. schule_04

schule_04 Site Gezgini

Teşekkür ederim hocam cevabınız için.Ama yine mesela tedirgin eden konu ,ben merkeze bağlı bir ilçede değilim Antalya manavgattayim.egitimi aldıktan sonra eğitimi vereceğim kişiler kendi ilcemden mi olacak yoksa ilde mi vereceğim eğitimleri?Bir de vereceğimiz egitimler eğitim öğretim süreçlerinde mi yojsa yaz tatilinde mi olacak?aydınlatırsanız sevinirim.

8. ÇetinÖğretmen

ÇetinÖğretmen Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Bunun aynısı geçen sene de oldu. İyiymiş güzelmiş dedim başvurdum.. Sonra genel müdürlüğü aradım eğitim ne zaman nerede diye.. İlgili memur yok izine gitmiş, yok bilmem ne.. Yani farklı günlerde kaç kez aradım. Telefonu açan bayan artık beni tanımıştı. Sonuç? Başvuru öylece kaldı. Ses seda çıkmadı. İnsan bir açıklama yapar. Şimdi yeniden gündeme gelmiş.. Müdür mesaj attı dün. İncelerim dedim..

Son düzenleme: 24 Nisan 2021
  9. elitbote

Siz gene iyisiniz , idarecilik sınavını kazanmıştım , proje kapsamında atölye açacağız sizin okulda pilot olacak dediler , ben de idareciliği iptal ettim öğretmen olarak devam ettim . Ama süreçte hiç bir gelişme olmadı maalesef. Bakanlıktaki arkadaş çok ilgili ve destekçi idi ama sorun daha üstten sponsor olacak firma ve dernekle alakalı bir sıkıntı yaşanmış .

Şu an Din Öğretimi Genel Müdürlük olarak kararlı ve faaliyeti şartları zorlayarak gerçekleştirmek istiyor , süreçte yapıcı desteklerinizle yardımcı olabilirsiniz.

Alanım bilişim ve sürecin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için alanımız adına elimden geleni yapmaya çalışacağım sayın hocam , fakat farklı sıkıntılar olabilir , pandemi sorunları devam eder , süreç biraz uzasa bile bu eğitimleri yapmak için çaba sarf edilecek bilginize

10. elitbote

İllere gönderilen yazı ekinde şu ifade var : " Başvuruda bulunacak öğretmenlerimiz Müdürlüğümüz tarafından ilgili konuda düzenlenecek eğitim, konferans, seminer vb. her türlü çalışmada görev almayı kabul etmiş sayılacaktır."

Yaz tatili olacağını sanmıyorum , seminer vakti değerlendirilebilir. Eğitime kabul edilip katılırsanız orada netleşir her şey

11. schule_04

schule_04 Site Gezgini

Hocam bilgisayar bilimi dersimiz var seçmeli olarak,kur 1 de Python,kur 2de de robotik kodlama anlatacağım .bu sene ilk defa okulda seçildi bu ders,kadrom yeni geldi İmam Hatip lisesine .Tam da içerik olarak bizim bu dersimizi karşılayan bir eğitim .

12. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bilgisayar Bilimi dersi 2017 -2018 Eğitim-Öğretim yılından beri uygulamada. Neden ilk defa bu yıl seçmişler? Hangi sınıflara seçmişler? Ve hangi ders yerine seçmişler merak ettim açıkçası?

13. airturker

airturker Site Gezgini

sonuçta güzel bir proje, öğretmenimiz de özverili, bilişim öğretmenleri için birşeyler yapıyor. Her çocuğa da kodlama anlamında da ulaşmak lazım

... AMA meslek liselerindeki bilişim bölümlerine, imam hatiplere ayrılan maddi kaynak gelmiyor teknoloji anlamında. Nerdeyse teknoloji öğrenmek için, birkaç seçmeli ders için imam hatiplere gidecekler.

14. elitbote

Konu fazla dağılmadan , sizlerden ricam kişisel görüşlerinizi kendinize has konu ve başlık açarak paylaşırsanız, sevinirim. Ortada verilen emeğe saygı duyarsak daha sağlıklı olur düşüncesindeyim , konuyu farklı taraflara çekmeyelim lütfen . Etkinliğin amacını , hedef kitlesini ilk gönderide paylaştım . Değerli destekleri olan arkadaşlara teşekkür ediyorum

2018 Mart ayında gene Din Öğretimi genel müdürlüğü etkinliği ile "İmam Hatipler Kodluyor" a katıldım. O ana kadar kendi çalışmalarım vardı , ama benim için "milat" oldu

Kodlamanisa ekibinde Aslı ve Şeref hocalar ile tanıştım, neden Ankara'da büyük bir proje yapmayalım fikir o etkinlikte doğdu , sonra Aslı ve Şeref hocam müthiş destek oldular

ve Keçiören Kodluyor doğdu .. Tamamen gönüllü ve bir imam hatip öğretmeni olarak ilçemizde ve ilimizde belki onlarca eğitim , atölye , seminer , çalıştay verdik binlerce öğretmene vesile olduk.

Bunu da bakanlığı, derneği , yapılan çalışmaları klavye başında eleştirerek yapmadık . Elimizden gelen ne varsa düzeltmeye , bir adım öteye götürmeye çalıştık

Keçiören kodluyor adı altında yaptığım çalışmalar : https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/kecioren-kodluyor-projesi-basliyor.166837/

Maalesef orada yapılan bu başlıktaki Din Öğretimi ifadesi kadar gündem olmadı .

Ben alana destek olacak , okul isimlerine takılmayacak , sonrasında beraber çözüm üretebileceğim gönüllü arkadaşlar arıyorum ve onlara elimden geldiğince yardımcı olmaya , onlarla tecrübe paylaşmaya çalışacağım . Eğitim içeriği eksik olur , organizasyon sıkıntısı olur , hocam etkinlik şöyle olsa daha güzel olur tarzı , bu etkinlikle ilgili her türlü görüşünüzü ilgili mercilerle değerlendirmeye almaya çalışacağım değerli arkadaşlar

15. upburak

upburak Aktif Üye

umarım anlarsınız çünkü Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri der ve susarım.
    imam hatiplerde meslek okullarıdır. hangi genel müdürlüklere bağlı oldukları farketmez, öğrencinin sonra ne yapacağı beni ilgilendirmez.

16. netame

netame Süper Üye Süper Üye

Arkadaşımızın iyi niyetini dikkate alalım lütfen, konu temizlenir sahibinin arzu ettiği seyirde devam ederse seviniriz.

Son düzenleme: 24 Nisan 2021
  17. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

İmam Hatiplerin varoluş amacını vs başka bir başlıkta tartışabilirsiniz.
    @elitbote hocamızın emeği, amacına ulaşsın niyetiyle mesajları genel görünümden kaldırdım. İyi çalışmalar

elitbote bunu beğendi.
  18. schule_04

schule_04 Site Gezgini

Teşekkür ederim hoca bilgilendirmeniz için. Sizin sayenizde kafamda bir şey canlandı en azından.Hocam görüş olarak;bie verilen eğitimlerin ve vereceğimizeğitimlerin yaz tatiline denk gelmemesi konusunu gündeme getirirseniz sevinirim. Bir de beni düşündüren bir nokta da il merkezine 85 km bir ilçedeyim ,biz eğitimimizi tamamladıktan sonra, eğitim vereceğimiz zaman bu durumlar göz önüne alınarak görevlendirme yapılırsa daha sağlıklı olur.
    Kolay gelsin ...İyi çalışmalar

19. elitbote

Teşekkürler , forumdan oldukça faydalandım , umarım forumdaki arkadaşlara faydalı olur ve amacına ulaşır .

20. elitbote

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal