Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü HİSAR PROJESİ

Konu, 'MEB Projeler Sistemler Seminer ve Uygulamalar' kısmında elitbote tarafından paylaşıldı.

1. timesgreen

timesgreen Aktif Üye

Eğitimi alıp eğitici olan öğretmenler diğer öğretmenlere düzenledikleri eğitimlerden ücret alacaklar mi acaba o kısım açıklanmamış.

2. elitbote

elitbote Seçkin Üye Seçkin Üye

Sonrasında sizin yapacağınız eğitimler ile ilgili detayları aldığınız eğitim esnasında paylaşırız.

3. upburak

upburak Aktif Üye

Bu başlık altında bir yorumum daha vardı sanki? Saygıdeğer adminler moderatörler

Son düzenleme: 26 Nisan 2021
  4. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

Konunun dışına çıkmayalım. Çıkanları sildik.

5. elitbote

6. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

bu forumda bile imam hatiplerin dokunulmazlığı var hocam, o yüzden hükümete imam hatipler yüzünden bir gram söz söylemem burada artık, zaten pek de söylemiyordum da, arada taş fırlatıyorduk.

nosTRa, upburak ve buzdagi83 bunu beğendi.
  7. metafor

Forum sitemizde ucu siyasi, ideolojik tartışmaya uzanacak konulara tedbir almak dışında kimsenin avukatlığını yapmak gibi bir misyonumuz yok.

Konunun İmam Hatip ile ilgisi yok, konu bir etkinlik, lütfen dikkatle okuyalım.

Günün birinde eğer siyasi tartışmaların yaşanabileceği bir site kurar isek oraya hemen çağırırım :)

8. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Konunun imam hatiple ilgisi fazlasıyla var, meslek liselerine bu malzemeler gönderilmezken, niye imam hatiplere gönderiliyor demek elbette hakkımız. İmam hatipler bu ülkede zulüm gördüyse meslek liseleri de zulüm gördü. Yönetici olarak size sözüm yok, yaptığınız doğrudur ama biz de bu eleştiriyi getirmekte haklıyız. Meslek lisesinin döner sermayesi var para kazansın ve alsın diye düşünüyorsa bakanlık yanlış düşünüyor. Meslek lisesinin idarecisi tüccar değil, ama çoğu da çok iyi tüccarlık yapar, bizim derdimiz birilerinin mağduriyetini giderirken (imam hatipleri vatandaşın gözünde talep edilebilir hale getirmek için ekstradan projeler vs.) diğer mağduru da ilgili ve yetkililerin görmesi. Benim amacım siyaset yapmak da değil, amacım siyaset yapmak olsa imam hatipleri eleştirmek mevcut iktidarı eleştirmek diye düşünür, o konulara girmem bile. Benim amacım birini gören bakanlığın diğerini az görmesi, görüyor gibi yapması. Biz buna itiraz ediyoruz.

buzdagi83 ve upburak bunu beğendi.
  9. metafor

Hocam biz de diyoruz ki bunu başka bir başlıkta tartışın :)

10. elitbote

Öğretmen olan iyi niyetli arkadaşlar İmam hatiplerdeki bilişim teknolojileri dersinin ortaokulda olduğunu bilir , pek tabi meslek öğretmeni iyi çalışmalar yaparsa ögrenciler meslek lisesini tercih eder. Konunun oraya yatırım yapılıyor buraya yapılmıyor ile bir alakası yok . Bizim ilçedeki meslekteki arkadaşlar forumlarda şikayet etmeyip ajansa tubitaka projeye yazarak meslek liseleri öğrencilerine imkan sağlıyor. Size de tavsiye ederim .

Ayrıca bakanlığın meslek liselerine ait projeleri var .

Konuyu saptirmadan etkinlik başlığı altında devam etmesini tekrar talep ediyorum

11. bahar0147

bahar0147 Aktif Üye

Başvurumu yaptım hadi hayırlısı:)

12. volkantb

volkantb Seçkin Üye Seçkin Üye

@elitbote kardeşim alanımızla ilgili çalışmalarını gıptayla takip ediyorum, bu projede de güzel işler ortaya çıkacağına inanıyorum.
    Her kim alanımıza hizmet ediyorsa köstek değil fazlasıyla desteklemek lazım.

elitbote bunu beğendi.
  13. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

kesinlikle çok doğru bir tespit. bu proje spor liselerinde olsaydı ve eleştiri alsaydı aynı koruma mekanizması hayatta çalışmazdı.

Bir eğitimci olarak bu proje saçma ihl lerde olması gereksiz yanlış vs dersem neresi siyasi ve politik oluyor. aksini söyleyen de siyaset yapmış olamaz dediğimin.

şimdi ben güzel sanatlar liselerinde robotik kodlama projeleri yapılması saçma olur desem örneğin alanda çalışan bir kişi olarak siyaset yapmakla mı suçlancam ???

NOT : şahsi fikrinizini veya İHL lere karşı olumsuz veya olumlu görüşünüzü merak etmiyorum. Bu kurumlarda çalışan veya bilgisi olan bir meslektaşım İHL lerin varoluş amacı ile robotik kodlama gibi mevzuların nasıl birleştiğini anlatabilir mi ? lütfen mevzuyu yönetmelik, kanun, mevzuat dışında bir noktadan açıklamayın.

bu mesajı sakıncalı bulup silip politika, siyaset karışmasın demek abestir. açık net yazmışım ihl ve bu konu nasıl yanyana geldi. biri bana mevzuat yönetmelik ile açıklasın demişim, mesaj silinmiş.

forum kurallarına yazınız ihl ler ile ilgili eğitimci olarak bile herhangi bir sorgulamada bulunulamaz diye

Son düzenleme: 28 Nisan 2021
    buzdagi83, upburak ve yuci81 bunu beğendi.
  14. elitbote

" Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacını "Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek." olarak açıkladığını ifade etti "

Sizi rahatsız eden kısmı anlamış değilim , 2023 eğitim vizyonu Bakanlık birimlerinin tümü içindir. Benim yaptığım çalışmaları incelerseniz , İmam hatiplerden çok daha fazla diğer okullar için olduğunu görürsünüz , konu etkinlik başlığında yazılıp sürekli amacı dışında konu açmak ayrı bir maharet sanırım . Burada imam hatipe ayrılan bütçenin farklı bir kurumdan çaldığı falan yok .

Spor lisesi de olsa desteklerdim meslek lisesini de desteklerim . Sadece oturduğunuz yerden saçma diye eleştirmek yerine yaptığınız (tabi varsa) örnek çalışmalar ile şöyle de olur demek ülkeye de fayda sağlamaz mı

Kaldı ki burada yapılacak çalışma ortaokul çocuklarına etki edecek , zahmet edip incelerseniz eğitim Bilişim teknolojileri öğretmenlerine verilecek , bu öğretmen tayini çıkıp bir meslek lisesinde katkı sağlayabilir . Burada ortaokulda öğrenen öğrenci kendini geliştirmek için (tabi varsa) sizin örnek çalışmalarınızın olduğu meslek lisesine gidebilir . Bu sizi neden rahatsız ediyor .

fatisah bunu beğendi.
  15. elitbote

Eyvallah üstat, değişim sancılı süreç . Alana hizmet elimizden geldiğince her platformda her ortamda çok şükür oldu ve alan için hizmet etmeye devam edeceğiz değerli arkadaşım , şekle , isme takılan destekten çok köstek olan herkese rağmen .

16. eribol

eribol Site Gezgini

Sizi neden rahatsız etmiyor, anlamış değilim? Siyasi sebeplerle ihl ortaokul ve liseleri parlatma muhabbeti siyasi. Çalışkan öğrencileri zorla ihl'ye çekmek için yapılan çalışmalar bunlar.

buzdagi83, upburak ve yuci81 bunu beğendi.
  17. nosTRa

Sadece bu mesajınız içinde neden mesleki ortaokul veya sportif ortaokul yok diye düşünmeniz yeterli bence. Aksi durumda oportünist olmamak çok zor

yuci81 bunu beğendi.
  18. elitbote

Ben zorla hele de kodlama robotik yapılıyor diye İmam hatibe gideni görmedim .

Belirli bir kesim dediğiniz gibi parlatma yapabilir haklı olabilirsiniz ama buradaki çalışmada alanda iyi olan arkadaşlar Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimize yönelik eğitim verecek , tecrübe paylaşımı olacak

Gelen listede katılımcıların belki de tamamına yakını 3 boyutlu yazıcı ile çalışmamış , bu arkadaşların yazıcı ile tanışmasının ne zararı var?

Aynı şekilde derslerinde kodlama çalışması yapmayan form dolduranların neredeyse yarısı..

Biz elimizde olanı duzeltebilirsek ideolojik gelen coçuga bile sorgulamayı , analiz etmeyi , tasarım odaklı düşünmeyi kazandırirsak adı ne olursa olsun beni niye rahatsız etsin.

Bilişim ile Üretim projesi BT sınıfı olan her okulda yaygınlaşacak

Buradaki çalışma Bilişim ile Üretim e , Tasarım Beceri Atölyeleri ne , Future Classrom lab çalışmalarına Dijital kanatlar projesine destek olacak , hazırlık olacak bu beni niye rahatsız etsin?

19. nosTRa

İçinde "ama" olan cümleleri çok seviyorum öncesi realite sonrası gereksiz geliyor bana.

buzdagi83 ve upburak bunu beğendi.
  20. elitbote

Sizin farklı konu başlığında yaptığınız paylaşımlar gibi

nosTRa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal