Din Öğretimi Genel Müdürlüğü HİSAR PROJESİ

Kodla Büyü
@elitbote kardeşim alanımızla ilgili çalışmalarını gıptayla takip ediyorum, bu projede de güzel işler ortaya çıkacağına inanıyorum.
Her kim alanımıza hizmet ediyorsa köstek değil fazlasıyla desteklemek lazım.

bu forumda bile imam hatiplerin dokunulmazlığı var hocam, o yüzden hükümete imam hatipler yüzünden bir gram söz söylemem burada artık, zaten pek de söylemiyordum da, arada taş fırlatıyorduk.

kesinlikle çok doğru bir tespit. bu proje spor liselerinde olsaydı ve eleştiri alsaydı aynı koruma mekanizması hayatta çalışmazdı.

Bir eğitimci olarak bu proje saçma ihl lerde olması gereksiz yanlış vs dersem neresi siyasi ve politik oluyor. aksini söyleyen de siyaset yapmış olamaz dediğimin.

şimdi ben güzel sanatlar liselerinde robotik kodlama projeleri yapılması saçma olur desem örneğin alanda çalışan bir kişi olarak siyaset yapmakla mı suçlancam ???

NOT : şahsi fikrinizini veya İHL lere karşı olumsuz veya olumlu görüşünüzü merak etmiyorum. Bu kurumlarda çalışan veya bilgisi olan bir meslektaşım İHL lerin varoluş amacı ile robotik kodlama gibi mevzuların nasıl birleştiğini anlatabilir mi ? lütfen mevzuyu yönetmelik, kanun, mevzuat dışında bir noktadan açıklamayın.

bu mesajı sakıncalı bulup silip politika, siyaset karışmasın demek abestir. açık net yazmışım ihl ve bu konu nasıl yanyana geldi. biri bana mevzuat yönetmelik ile açıklasın demişim, mesaj silinmiş.

forum kurallarına yazınız ihl ler ile ilgili eğitimci olarak bile herhangi bir sorgulamada bulunulamaz diye

Son düzenleme:
" Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacını "Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek." olarak açıkladığını ifade etti "

Sizi rahatsız eden kısmı anlamış değilim , 2023 eğitim vizyonu Bakanlık birimlerinin tümü içindir. Benim yaptığım çalışmaları incelerseniz , İmam hatiplerden çok daha fazla diğer okullar için olduğunu görürsünüz , konu etkinlik başlığında yazılıp sürekli amacı dışında konu açmak ayrı bir maharet sanırım . Burada imam hatipe ayrılan bütçenin farklı bir kurumdan çaldığı falan yok .

Spor lisesi de olsa desteklerdim meslek lisesini de desteklerim . Sadece oturduğunuz yerden saçma diye eleştirmek yerine yaptığınız (tabi varsa) örnek çalışmalar ile şöyle de olur demek ülkeye de fayda sağlamaz mı

Kaldı ki burada yapılacak çalışma ortaokul çocuklarına etki edecek , zahmet edip incelerseniz eğitim Bilişim teknolojileri öğretmenlerine verilecek , bu öğretmen tayini çıkıp bir meslek lisesinde katkı sağlayabilir . Burada ortaokulda öğrenen öğrenci kendini geliştirmek için (tabi varsa) sizin örnek çalışmalarınızın olduğu meslek lisesine gidebilir . Bu sizi neden rahatsız ediyor .

@elitbote kardeşim alanımızla ilgili çalışmalarını gıptayla takip ediyorum, bu projede de güzel işler ortaya çıkacağına inanıyorum.
Her kim alanımıza hizmet ediyorsa köstek değil fazlasıyla desteklemek lazım.

Eyvallah üstat, değişim sancılı süreç . Alana hizmet elimizden geldiğince her platformda her ortamda çok şükür oldu ve alan için hizmet etmeye devam edeceğiz değerli arkadaşım , şekle , isme takılan destekten çok köstek olan herkese rağmen .

Sizi neden rahatsız etmiyor, anlamış değilim? Siyasi sebeplerle ihl ortaokul ve liseleri parlatma muhabbeti siyasi. Çalışkan öğrencileri zorla ihl'ye çekmek için yapılan çalışmalar bunlar.

" Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacını "Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek." olarak açıkladığını ifade etti "

Sizi rahatsız eden kısmı anlamış değilim , 2023 eğitim vizyonu Bakanlık birimlerinin tümü içindir. Benim yaptığım çalışmaları incelerseniz , İmam hatiplerden çok daha fazla diğer okullar için olduğunu görürsünüz , konu etkinlik başlığında yazılıp sürekli amacı dışında konu açmak ayrı bir maharet sanırım . Burada imam hatipe ayrılan bütçenin farklı bir kurumdan çaldığı falan yok .

Spor lisesi de olsa desteklerdim meslek lisesini de desteklerim . Sadece oturduğunuz yerden saçma diye eleştirmek yerine yaptığınız (tabi varsa) örnek çalışmalar ile şöyle de olur demek ülkeye de fayda sağlamaz mı

Kaldı ki burada yapılacak çalışma ortaokul çocuklarına etki edecek , zahmet edip incelerseniz eğitim Bilişim teknolojileri öğretmenlerine verilecek , bu öğretmen tayini çıkıp bir meslek lisesinde katkı sağlayabilir . Burada ortaokulda öğrenen öğrenci kendini geliştirmek için (tabi varsa) sizin örnek çalışmalarınızın olduğu meslek lisesine gidebilir . Bu sizi neden rahatsız ediyor .

Sadece bu mesajınız içinde neden mesleki ortaokul veya sportif ortaokul yok diye düşünmeniz yeterli bence. Aksi durumda oportünist olmamak çok zor

Sizi neden rahatsız etmiyor, anlamış değilim? Siyasi sebeplerle ihl ortaokul ve liseleri parlatma muhabbeti siyasi. Çalışkan öğrencileri zorla ihl'ye çekmek için yapılan çalışmalar bunlar.

Ben zorla hele de kodlama robotik yapılıyor diye İmam hatibe gideni görmedim .

Belirli bir kesim dediğiniz gibi parlatma yapabilir haklı olabilirsiniz ama buradaki çalışmada alanda iyi olan arkadaşlar Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimize yönelik eğitim verecek , tecrübe paylaşımı olacak

Gelen listede katılımcıların belki de tamamına yakını 3 boyutlu yazıcı ile çalışmamış , bu arkadaşların yazıcı ile tanışmasının ne zararı var?

Aynı şekilde derslerinde kodlama çalışması yapmayan form dolduranların neredeyse yarısı..

Biz elimizde olanı duzeltebilirsek ideolojik gelen coçuga bile sorgulamayı , analiz etmeyi , tasarım odaklı düşünmeyi kazandırirsak adı ne olursa olsun beni niye rahatsız etsin.

Bilişim ile Üretim projesi BT sınıfı olan her okulda yaygınlaşacak

Buradaki çalışma Bilişim ile Üretim e , Tasarım Beceri Atölyeleri ne , Future Classrom lab çalışmalarına Dijital kanatlar projesine destek olacak , hazırlık olacak bu beni niye rahatsız etsin?

Ben zorla hele de kodlama robotik yapılıyor diye İmam hatibe gideni görmedim .

Belirli bir kesim dediğiniz gibi parlatma yapabilir haklı olabilirsiniz ama buradaki çalışmada alanda iyi olan arkadaşlar Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimize yönelik eğitim verecek , tecrübe paylaşımı olacak

Gelen listede katılımcıların belki de tamamına yakını 3 boyutlu yazıcı ile çalışmamış , bu arkadaşların yazıcı ile tanışmasının ne zararı var?

Aynı şekilde derslerinde kodlama çalışması yapmayan form dolduranların neredeyse yarısı..

Biz elimizde olanı duzeltebilirsek ideolojik gelen coçuga bile sorgulamayı , analiz etmeyi , tasarım odaklı düşünmeyi kazandırirsak adı ne olursa olsun beni niye rahatsız etsin.

Bilişim ile Üretim projesi BT sınıfı olan her okulda yaygınlaşacak

Buradaki çalışma Bilişim ile Üretim e , Tasarım Beceri Atölyeleri ne , Future Classrom lab çalışmalarına Dijital kanatlar projesine destek olacak , hazırlık olacak bu beni niye rahatsız etsin?

İçinde "ama" olan cümleleri çok seviyorum öncesi realite sonrası gereksiz geliyor bana.

Hocam sizin emeğinizi kıymetli buluyorum. Bunda bir eleştiri yok, bt öğretmenleri için de faydalı olur ama ben bir öğretmen olarak, sadece belli bir kitleye yönelik böyle göze hoş gelen işler yapılmasını olumlayamıyorum zira, birini parlatmak isteyen, diğerlerini de gözden çıkarmış olur. Şöyle ki; imam hatiplere yatırım yaparsanız, diğer okullara yapılacak yatırımları kesmeniz gerekir. Burada da maalesef ben bunu görüyorum.

Yine de siz işin içindesiniz diye önerimi sunayım hocam; eğer imam hatip ile kısıtlayacaklarsa bu proje başarıya ulaşmaz. Diğer okulları projeye dahil etmeden, sadece iş olsun gibi yapılmış başka bir göz boyama projesinden öteye geçemez. Bütün okullar hedef olmalı.

Konu fazla dağılmadan , sizlerden ricam kişisel görüşlerinizi kendinize has konu ve başlık açarak paylaşırsanız, sevinirim. Ortada verilen emeğe saygı duyarsak daha sağlıklı olur düşüncesindeyim , konuyu farklı taraflara çekmeyelim lütfen . Etkinliğin amacını , hedef kitlesini ilk gönderide paylaştım . Değerli destekleri olan arkadaşlara teşekkür ediyorum

2018 Mart ayında gene Din Öğretimi genel müdürlüğü etkinliği ile "İmam Hatipler Kodluyor" a katıldım. O ana kadar kendi çalışmalarım vardı , ama benim için "milat" oldu

Kodlamanisa ekibinde Aslı ve Şeref hocalar ile tanıştım, neden Ankara'da büyük bir proje yapmayalım fikir o etkinlikte doğdu , sonra Aslı ve Şeref hocam müthiş destek oldular

ve Keçiören Kodluyor doğdu .. Tamamen gönüllü ve bir imam hatip öğretmeni olarak ilçemizde ve ilimizde belki onlarca eğitim , atölye , seminer , çalıştay verdik binlerce öğretmene vesile olduk.

Bunu da bakanlığı, derneği , yapılan çalışmaları klavye başında eleştirerek yapmadık . Elimizden gelen ne varsa düzeltmeye , bir adım öteye götürmeye çalıştık

Keçiören kodluyor adı altında yaptığım çalışmalar : https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/kecioren-kodluyor-projesi-basliyor.166837/

Maalesef orada yapılan bu başlıktaki Din Öğretimi ifadesi kadar gündem olmadı .

Ben alana destek olacak , okul isimlerine takılmayacak , sonrasında beraber çözüm üretebileceğim gönüllü arkadaşlar arıyorum ve onlara elimden geldiğince yardımcı olmaya , onlarla tecrübe paylaşmaya çalışacağım . Eğitim içeriği eksik olur , organizasyon sıkıntısı olur , hocam etkinlik şöyle olsa daha güzel olur tarzı , bu etkinlikle ilgili her türlü görüşünüzü ilgili mercilerle değerlendirmeye almaya çalışacağım değerli arkadaşlar

Burada böyle bir etkinlik sonucunda" somut " katkısını paylaştım arkadaslar.

Konu çerçevesinde devam edersek sevinirim

Bu projede eğitici eğitimi derken ne kaydediliyor, tam anlayamadım. Benim kadrom İHO da değil, kendi okulum da ders yükü çok. Başvuru yaptım ama iki okul çok zor olur. Bu eğitimi alanlar okuldaki derslere mi giriyor , öğretmenlere mi eğitim veriyor?

Bu projede eğitici eğitimi derken ne kaydediliyor, tam anlayamadım. Benim kadrom İHO da değil, kendi okulum da ders yükü çok. Başvuru yaptım ama iki okul çok zor olur. Bu eğitimi alanlar okuldaki derslere mi giriyor , öğretmenlere mi eğitim veriyor?

Başvuru formunda ve okula giden yazıda yazıyor. İlinizden öğretmenlerimize aldığınız eğitimi aktaracaksiniz. Detayları eğitime katılırsaniz öğreneceksiniz zaten

Ben eğitime maalesef katılamayacağım eğitim yaz tatilinde olur diyordum ama değilmiş. Görevlendirme idarecilik yaptığımdan katılım formuma katılamayacağım diye belirttim.

Hocam b
Hocam gelen maili paylaşabilir misiniz acaba? Kişisel Mail adreslerine mi yoksa kurum adreslerine mi Mail gelmiş acaba? Ben de başvuru yapmıştım . Fakat Mail göremedim de.

Hocam başvuru esnasında vermiş olduğunuz maile cevap geliyor. Ben şahsi mail adresimi vermiştim oraya geldi. Ayrıca kabul edilenler whatsapp grubuna da eklendi.

Gerekli bilgilendirmeler verilen telefon numaraları üzerinden ve mail adresinden yapıldı arkadaslar hayrlı olsun ,

katılacak arkadaşlar ile bilgilendirme toplantısı da yapıldı

Katılmayacak arkadaşların yerine önce başvurusu olanlar arasından seçim yapılıp eğitime çağrılacak

Yeni başvuru alınmayacak

https://www.instagram.com/p/COdRfjMjK4G/?igshid=1el2s8ikmzcys

Takip edebilirsiniz

Adamlar kendine Müslüman. Din - Diyanet işleri tamam kendi bina, çalışan ve çalışmaları bünyesinde ve kendi okul ve öğrencileri öncelikli olarak yapsın ama neden kısıtlıyor diğerleri ülkenin üvey evladı mı? Bu ülkede herkes vergi veriyor. Benim okulumun öğrencisi ve öğretmeni de azıcık yararlansın.

Bu yine iyi hali, okullara bilgisayar laboratuarı kurulmak için ön koşul "suriyeli öğrenci sayısı en az 40 olacak" da gördük.

eğitim içeriği olarak makey makey , deneyap kart ,ardunio, 3d yazıcı kullanımı scartch , tinkercat kullanımı gösteriliyor . İçerik dolu ve gayet güzel

kursa katılan biri olarak yeni şeyler öğrendim ve güzel bir organizasyondu diyebilirim.

hiç bilmeyenler için çok iyi bir kurstu.orta-iyi düzeyde bilenler için(illaki yeni şeyler öğrenildi) beklenilen bir eğitimdi.

deneyapkart, arduino(temel seviye), mblock, mbot, 3d, microbit, makey*2, tosbaa, scratch, mikropython, tinkercad vb..uygulama programlar robotlar gösterildi.

ayrıca arduino orta seviye set, deneyapkart, çanta, vb.. araçgereçler katılımcılara kalıcı olarak verildi.

hotel, yemekler, termal ve eğitim genel olarak iyiydi herşey.

Son düzenleme:
Geri