Dinamik IP mi? Statik IP mi?

Kodla Büyü

osman demirel

Site Gezgini
Arkadaşlar laboratuarlara net support kuracağım. Pc lere dinamik IP versem mi iyi olur, yoksa statik IP versem mi iyi olur. Her hangi birinde sıkıntı yaşayan oldu mu?

hocam sorun yaşamamak için bir tane ağ tablosu oluştur tüm idarenin kim neyi kullanıyor çalışma gurubu ne, ip si mac bilgileri tümünü çizelgeye geçir
rahat edersin sorun tespitinde kolay olur.

Hocam zaten müfettişler ve bakanlık bt lablarında statik ip kullanmanızı öneriyor. Statik ip verip bunları sicil kartına işlemelisiniz. Statik ip verince netop daha sorunsuz çalışıyor. Şahsen denedim gördüm :)

Statik ip verme işini bilmiyorum. Modem smartnet sanırsam. Ya da herhangi bir modem farrketmez. Bunun için ne yapmalıyız. Statiğe geçmek istiyorum. Yardımcı olunuz.

En iyisi dinamik. Statik ip özellikle gerekli değilse çözüm değil, problemdir. Eğer dinamik ip almada bir problem varsa, el ile bir değil on tane ip versen bile o bilgisayar nete yine bağlanmaz. Ha, yerel ağ ile ilgili bir sorunu çözeceğim diyorsanız o başka. Özellikle statik ip gerektiren bir uygulama kullanmıyorsanız, mesela ip cam, web yayını vs. hiç statik ip ile uğraşmayın derim. Ağınızda bir sorun yoksa, ZATEN otomatik ip veren aygıt, ip'yi verir, alan da alır.

Geri