Disk Yazma Korumalı Hatası

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Flash belleği biçimlendirmek isterken Dik Yazma Korumalı hatası alıyorum. bir çok yöntem denememe rağmen çözüm olmadı. var mı çözüm bulabilen bu duruma.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3.5 KB · Görüntüleme: 39
Cmd komutuyla flashı biçimlendirmeyi denediniz mi hocam? Belki çözüm olur. Rufus sonrası görünmeyen flash belleğimi çok yöntem denememe rağmen ancak o şekilde kurtarabilmiştim.

Hocam sandisk marka ise flash bellek kronik arıza inşallah çözümünü bulursunuz CMD ile farklı programlarla hatta linux yükleyerek ordan bile düzeltmeyi bizde denemiştik 6-7 ay önce düzelmemişti.

Hocam öncelikle flash belleği kırmayın veya çöpe atmayın çözümü var, fakat biraz araştırma gerektiriyor. Chip genius programı ile önce flash belleğin bilgilerini listelemeniz gerekiyor. Bu listedeki Controller Part-Number yazan değer ile internetten aratıp flash belleğe uygun yazılımı bulmanız gerekiyor. Sonrası kolay zaten. Ben flash belleğim bozulduktan 6 ay sonra düzeltmeyi başarabildim. Aşağıdaki bağlantıda yaptığım yorumda süreci uzun uzun anlattım :)
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/cozuldu-disk-yazmaya-karsi-korumali-hatasi.134190/page-12

Hocam bilgisayarıma gir. Sonra flaşın bulunduğu F ise; ara kısmına F:\ yaz, Sonra flaşın bulunduğu G ise; ara kısmına G:\ yaz, yani flaş hangi sürücüdeyse. Sonra hocam flaşın içindeki tüm dosya ve klasörler listeleniyor. Sakın flaşı atmayın hocam bu yöntem inşAllah işe yarar.

Geri