Diyarbakır norm fazlası bilişimciler

Kodla Büyü

SİRE

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Başvuru işlemi bugün açılacak denmişti, henüz açılmadı. Hoş zaten başvurabileceğimiz yer yok nerdeyse, 10 okul var sadece. Kadromuzun olduğu okula yine başka bir rehber öğretmen görevlendirilecek biz gittiğimiz vakit. Bir şeyler yapmalı arkadaşlar, her sene norm fazlası olmaktan bıktık artık. Bilişimcilerin sesi yükselmeli.

Başvuru ekranı bugün açılacaktı sözde, neden açmadılar? Başvurmaya çok meraklı olduğumdan değil hani. Psikolojimiz allak bullak oldu, ben öğretmen olarak nasıl faydalı olabilirim ki :x

Hocam işin içine tüm ilçeler girince iyice canımız sıkılacak. Merkezdeki okulların tümünü nerdeyse boşaltıyorlar ve seneye tekrar dolduracaklar BTR ile.

ilçeden de açığa çıkanlar olacak bencce çoğunluk kendi yerinde kalacak gibi ama yinede belli olmaz

arkadaşlar okadar norm fazlası varken bukadar az açık varken çok yer değişimi olacağını sanmam resen atama yapmazlar gibime geliyo 4merkez ilçede 10 tane açık varsa ilçelerden toplasan en fazla 15 tane çıkar

arkadaşlar İlçeyle konustum dilekçeyle basvurun dediler.Hep beraber itiraz dilekçeleriyle basvuralım. Bu şekilde olacaksa gelecek sene formatörlüğe başvurmayalım. Geçen seneki formatör yönetmeliğinde demiyormu en fazla 15 saat, haliyle okullarda ona göre ders saati belirlediler. Şimdşde norm fazlası olduk yaknda vatandaşlıktan atmasalar iyidir

nası bi dilekçe yazacazki hocam benm 26 saat dersm vardı mdrün ders saatini grmemesnde dolayı norm fazlası oldum dün bende ilçeyle görüştüm şuan yapacak bişey yok bekliceksnz resen gnderirlerse dava açarsınız dediler

arkadaşlar bende tekrardan ille görüştüm dilekçenizi yazın dediler bu konuylailgili madur olan herkes dilekçesini yazsın arkadaşlar

fatih projesi kapsamında rehber öğretmen olarak görev aldığımızı Fatih projesine daha fazla zaman ayırmak için ders sayısnın az tutulduğunu yazalım. Bakanlık bu norm fazlalılarını direk ders saatini baz almış

hocam diyarbakırda okulların yüzde 99da fatih projesi yokki hocam hepsinde fatih projesi olsa haklısınız hocamda bence herkes mazeretni belirtsin yazsın ama herkes itiraz etsn hocam mesela ben dilekçemi yazdım okul yönetiminin hatasından dolayı norm fazlası oldum falan filan yazdım

ilçeye atanır deniyorda ilçedeki norm fazlaları ne olacak.sadece merkezde açık yokki bence bizim bölümde fazla yer değişikliği olmaz

İşin neresinden tutsak elimizde kalıyor. Aslında bizim ders çizelgemiz dolu, BTR yazmıyor mu :wink:

bencede hocam sadece merkez ilçelerde 45 norm fazlası var 10 okul var ama bunların 5i meslek 3ü normal lise 2tanesi ortaokul ilçelerdede en fazla 10 tane açık olur hocam onlarada tercih edenler gider resen atama olmaz gibi geliyo zaten yer yok nereye gndercekler

yaaa ben anlamıyorum bu bilişimcilerin.armut piş ağzıma düş.dün ile dilekçemi elden götürdüm bi tane bile bilişimci durumuna itiraz etmemiş.yok böyle bi rahatlık yaaa.aslında hak ediyoz biz bunları.vallaha bak! az bile bunlar bize! herkes toplu dilekçe versin çoğumuz zaten bt rehberlikle görevliyiz. reesen atamaları bari durduralım.

işin başka sorulması gereken sorusuda arkadaşın dediği gibi neden sadece merkez 4 ilçe norm fazlaları var?? diğer ilçeler madem bize açılacak neden ilçelerin fazlalıklarıda alınmıyor bu listelere???

bahhele' Alıntı:
yaaa ben anlamıyorum bu bilişimcilerin.armut piş ağzıma düş.dün ile dilekçemi elden götürdüm bi tane bile bilişimci durumuna itiraz etmemiş.yok böyle bi rahatlık yaaa.aslında hak ediyoz biz bunları.vallaha bak! az bile bunlar bize! herkes toplu dilekçe versin çoğumuz zaten bt rehberlikle görevliyiz. reesen atamaları bari durduralım.

işin başka sorulması gereken sorusuda arkadaşın dediği gibi neden sadece merkez 4 ilçe norm fazlaları var?? diğer ilçeler madem bize açılacak neden ilçelerin fazlalıklarıda alınmıyor bu listelere???
hocam işin ucunda bizim zümre varsa sadece çok şükürcülük yaparlar. onların umrunda değildir ordan oraya sürülmek. hiç seslerini çıkarmazlar. onlara asgari ücret bile versen sıkıntı değildir. çünkü onu bile bulamayanlar vardır. müdürleri tepelerine biner. gene ses çıakrmazlar. çünkü okulun müdürü zannederler kendilerini. onların ekderse kadroya ihtiyaçları yoktur. çünkü formatörlükleri vardır( her zaman böyle gideceğini düşünürler.) diğer arkadaşlarının sorunları umurlarında değildir. çünkü tek arkadaşları bilgisayarlarıdır.
onlar bu dünyada yaşamazlar. çünkü bilgisayarı gerçek dünya zannederler.

sözlerimi üzerine alınan alınsın. kendim de böte mezunu bilgisayar öğretmeniyim.

bahhele' Alıntı:

ülke bazında birşey yapamıyoruz hiç olmazsa il bazında yapalım.dilekçede nelerden bahsettin hocam haberim olsa beraber gelirdim.

valla hocam bende dilekçemi elden ilçeye verdm onlar biz ile iletrz dediler ben bağlardayım hemen hemen hepsi bu durumdaymış burdan diyarbakır norm fazlası arkadaşlara seslenelim hepsi itiraz dilekçesni ilçelerine versnler onlar ile verirler zaten , dediğin gibi en azından resen atama yaptırmayalım

taatoo' Alıntı:
valla hocam bende dilekçemi elden ilçeye verdm onlar biz ile iletrz dediler ben bağlardayım hemen hemen hepsi bu durumdaymış burdan diyarbakır norm fazlası arkadaşlara seslenelim hepsi itiraz dilekçesni ilçelerine versnler onlar ile verirler zaten , dediğin gibi en azından resen atama yaptırmayalım
Dilekçenizde nelerden bahsetseniz, malum durumumuz hikaye olur. Bir de ilçede nereye verdiniz?

SİRE' Alıntı:
taatoo' Alıntı:
Dilekçenizde nelerden bahsetseniz, malum durumumuz hikaye olur. Bir de ilçede nereye verdiniz?
dilekçe yazanlar yazmayanlara fikir versin yazmayanlarda bundan sonra birlikte gidip versin ne dersiniz?

Ben ilçeye değilde ile verdim. Ama beklemeniz gerekir dediler, daha doğrusu kimse birşey bilmediğinden dolayı bekliyeceksiniz dediler. Acaba normdakilerin kaçı tef veya böte mezunu? Ben tef mezunuyum.

sire hocam benm durumum braz garip ben 26 saat derse grmeme rağmen mdrün hatasıyla norm fazlası oldum norm kadro güncellemelerinde ders sayımı grmemiş dilekçede ondan bahsettm, ayrıca zuzucan hocam normalde dilekçeni ilçeye vermen lazım onlar ile gnderirler senin direk ile götürmen yanlış bi uygulama ayrıca hocam ben ildeki arkadaşlarlada ilçedeki arkadaşlarlada görüştüm şuan tercih yapmadan beklememizi söylüyolar zaten büyük olasılıkla resen atanmayız çünkü açık olan yer yok yada olurda resen atanırsak dava yolu gözükecek davaylada yürütmeyi durdurma kararını almamız kesin gibi bişey arkadaşlar yani anlıyacağınız dilekçenizi yazın okullarınıza verin onlarda ilçeye ilçede ile gndersn. buarada normalde 1tane ders için bile okul yönetimi norm açmak zorunda açmamışsa okul müdürünün hatası

hocam ben aynen yazayım; okula hitaben yazdım, 26 saat bilişim teknolojileri dersne girmeme rağmen sene başı norm güncellemelernde ders sayısı grilmedğinden dolayı norm kadro fazlası gözükmeteyim, bu hatayı düzeltmek için gereğinin yapılmasını arz ederm dye yazdım, diğer yazan arkadaşlarda paylaşablrse seviniriz

hemen hemen hepimizin 15 saat altında ..dilekçeyi vermemezlik etmeyin kesn,inlikle.ayrıca dilekçelerinizi ilçelerde bırakmayın.direk il e elle kendiniz götürün.ilçeler sıkıntı yapmıyor.acil durum söz konusu olduğu için.
ayrıca şu an önemli olan kontenjan.meb.gov.tr de ne kadar ders saati göründüğü..

ben dilekçemde fiilen derse girdiğimi..okulumun aktif olarak bir bilgisayar labaratuarına sahip olduğu ve kullanıldığı üstelik 30 sat okulda bulunmamı gerektiren bir de BT rehberlik görevim olduğunu yan oukulumda labaratuar olmamasına rağmen oraya 1 kontenjan verildiğini mağduriyetimin giderilmesi için reesen atamamaın durdururlmasını istedim. Çünkü haziran döneminde benim yerime yine birini atayacaksınız ben neden düzenimi bozuyorum dedim açıkçası.

diğer branşlardan bi sürü dilekçe yığılmış bizimkinde 1 tane yok.dilekçeme BT rehberlik görevlendirme belgemi ve kontenjan.meb.gov.tr de ki girilen ders saatinin çıktısınıda ekledim.

cuma olmadan elden bi an önce yetiştirin.tanıdıklarınızada haber verin. onlarda aynısını yapsın.bi dilekçe yazamıyomu bu insanlar bu kadar gamsız olunurmu yaaa gözünüzü seviyim????

ders saatinden bahsetmeyin dilekçede..kontenjan.meb.gov.tr de ki ders saatiyle ilişkilendirin.hatta benim öyle bişeyki yan oukulda 15 saat gimiş ona 1 norm vermişler.Benim ouklda 0 (sıfır) norm görünüyor. Üstelik okulda tek bilgisayarcıyım.varın siz hesab edin gerisini...tam krizlik

@bahhele hocam kontenjan.meb de bölge normu mevcut norm vs yazıyor bu sorun çıkarırmı ayrıca benim ders saatim 10 görünüyor bunda da bi sıkıntı çıkarmı

Geri