Diyarbakır Norm Fazlası Duyurusu Hayırlı Olsun!

Kodla Büyü
Listeyi incelediğimde merkezde 13 BT Öğretmeni ihtiyacı, 46 tane de norm fazlası öğretmen görünüyor :shock:

Görsel Sanatlar da amma fazlalık oluşturmuş.... bu dünya da insanı fazlalık yapıyorlar ya dokunuyor gerçekten ...

regulus11' Alıntı:
Listeyi incelediğimde merkezde 13 BT Öğretmeni ihtiyacı, 46 tane de norm fazlası öğretmen görünüyor :shock:
Hayır hocam 10 açık okul ve 50 küsür norm fazlası öğretmen var. Ne edeceğiz biz?

bu oukllarda biliim tek. öğretmenlerine ihtiyaç var.Üstelik hemen hemen hepside bt rehber öğretmeni.Nasıl olurda bakanlık BT öğretmenlerine farklı bir yol izleyemiyor????????? biz diğer branşlar gibi değilizki! 21 saat üzerinden nasıl norm verebilir??? 15 saat görünüyor kontenjanda Norm sıfır!!! bu nasıl bir mantıktır? Genel il düzeyine çekip Havuz olşturup bu havuzada bt öğretmenlerini atamaz MEB.Birileri artık şu haksız işe dur desin! Ben biliyorum çoğumuz gidicez bizim yerimize haziran döneminde insan gelecek!! Baskı yapıp atama şubesine bakanlığa yazı yazmasını talep edelim! Okulumda fiilen derse giriyorum üstelik lab var.Nasıl norm fazlası olurum? Yan okulumda lab yok 1 norm görünüyor! üstelik onlar 16 saat gimiş ve ben benim idaremin mallığı yüzünden 1 ders saati yüzünde norm fazlası oluyorum.Düzenimi bozanın Allah inşaAllah düzenine çomak soksun bişeyde demiyorum.Allaha havale ediyorum.

tercih yapmazsak ne olur sizce hocam, açık görünen okulları birleri tercih edip gitse tercih yapmayanlar yerinde kalır mı yoksa daha sonra resen mi atanır, atansa nereye atanır?

hocam yazıyı okumadın galiba?? tercih yapanlarda yapmayanlarda 2. aşamaya kalacak. ve 2. aşamada diyarbakırın 17 ilçesi açılacak.kulp,hani,ergani..........vs..vs... Allah ne verdiyse.Bunlardada tercih yapmayan 3. aşamaya geçecek.3. aşama reesen atama.Adamlar nereye verirse

iyide arkadaşlar bu norm fazlaası neye göre oluşturuldu benim bildiğim bir çok okulda durum auynı ders yok yani, herkes norm fazlası ki zaten bizi atayacakları yerlerdede durum farklı olmayacak, yani bizi atayacakları yerde 30 saat Bilgisayar dersimi olacak , hayır..
ders yok çünkü bu ne saçmalıktır anlamadım
birde tercih edilecek okulklar arasında meslek liseleri var oraları seçebiliyormuyuz, bu karmaşada oldu ki atandık tekrar geri mi gönderecekler bizi
bide seneye ortaokullara akıllı tahta gelecek kendi okulunuzda formatör olurrsunuz diyorlardı, o zaman ne olacak beni gönderecekler yerime başkasını mı alacaklar, hayret bi şey

meselede o zaten..düzen bozmak.seni beni gnderecek senin benim yerime tekrar birini atayacak.yok böyle bi mallık!!!

üstelik ben göremiyorum açıldımı tercihler? 4 ün deydi güya

dün açılması gerekiyordu ama akşam baktığımdada açılmamıştı hala,
yaptıkları işleride düzgün yapsalar bari tarih verirler bekle dur ki açılsın !

mebbis- personel işlemleri- kadrolu öğretmen atama dan yapıyoruz değil mi

bende oraya baktım ama duyuruda web sitemizden yayınlanacaktır demiş.bende bişey anlamadım.bekliyoz bakalım

Başvuru ekranı açılmış, seç beğen !!!!!!!!!!!!!!

çoğunluk eğitim fakültesi mezunu galiba.bende dahil ve meslek liselerine tercih açmışlar

dönem başı norm fazlasıydım şimdi değilim :D nasıl iş anlamasam da halimden memnunum.

arkadaşlar çok saçma bi şey bu, dilekçe yazsak işleme konur mu uzun sürer , yapabileceğimiz başka bi şey yok mu, mahkemeye mi versek nedir yani, bu senenin başından beri yapmadıkları kalmadı
kim ayarlıyor bunları, neye göre yapıyor, ileriyi düşünen kimse yok mu mebde..

tamamen saçmalık arkadaşlar benm okulumda 22 saat bil tek dersm var 4 saat bil tek yazılım dersm var ama norm fazlası gözüküyorum tamamen mdrün hatası sene başı ders sayısını grmemiş labımda var bt rehber öğretmeniyimde ama ben bu işe bi anlam veremedm ili aradım yapacak bişi yok bekliceksnz resen atanırsanız dava açarsınız diyolar bukadar saçmalık biraraya geleblrmi anlamadım

zaten ihtiyaç gösterilen okullarda bilgisayar öğretmenleri var ben tek tek baktım ilede söledk ama alınan cevap sistemde ihtiyaç gözüküyo bakalı tercih yapmadan beklicez resen atalarsa ki nası atıcaklar 45 fazla var sadece merkezde 10 ihtiyaç var ilçelerdede 10dan fazla çıkacağını sanmam o yüzden resen atama olmaz olursada dava açacaz başka çare yok

zensu hocam ben kaç gündr bu konuyu araştırıyorum kafa yoruyorum dilekçe falanda versen çözüm değil yapacak tek bişey var beklicez resen atarlarsa dava açacaz başka çare yok, ben sene sonu il dışı isticem ildışı çıkmazsa dava açıp okuluma geri dönmek isticem tabi eğer resen atarlarsa

kafayı yedirttiler yemin ediyorum
dersleri kaldır, azalt, davranış notlarını kaldır, formatörlük yok,bekle, a hayır varmış, bt rehber ol başka okulda,lab olduğu için derslerde gir, dur yetmedi norm fazlasısın sen,
labları kaldır akıllı tahtalar geliyor diye
başka okula git ki ordada ders var mı acaba lab varmı, eminim yok!

bu branşı seçtiğim güne lanet okumaya başladım hocam ama bu sefer bu hataları yapan arkadaşlarla özellikle mdürle braz bozuşacam..

derslere giripte norm fazlası olan arkadaşlar sizce bu durumu nası çözeblriz benm gibi okul yönetminin hatasından fazlalık duruma düşen varmı arkadaşlar

dilekçelernizi elden kendiniz götürün.acele ivedi olduğu için durumumuz elden götürmeye izin veriyorlar.herkes dilekçe versin.tanıdığınız bilişimcilerede haber verin.herkes versin.reesen atamaları durduralım en azından haziran ayına kadar.haziranda nrmlar tekrar girilecek.o zaman normları garantije almış oluruz. reesen atamalr durdurulmalı

Hocam tercih etmezseniz önce ilçeniz içinde tercih açılır, sonra il içinde tercih açılır. ikisinde de tercih yapmazsan 3. aşama resen atamadır ki bunun geri dönüşü yok...

nası geri dönüşü yok hocam ben müdürün hatasından dolayı 26 saat derse grmeme rağmen norm fazlası durumundayım tercih yaparsam sanki bu durumu kabul edip isteyerek gtmek gibi bişey olacak onlar reesen atarlarsa benden kaynaklanmayan bi sebepten dolayı yerimi değiştirmelerini sebep göstererek kanuni hakkımızı kullanabiliyomuşuz onlada yürütmeyi durdurabiliriz diye biliyorum

taatoo' Alıntı:
nası geri dönüşü yok hocam ben müdürün hatasından dolayı 26 saat derse grmeme rağmen norm fazlası durumundayım tercih yaparsam sanki bu durumu kabul edip isteyerek gtmek gibi bişey olacak onlar reesen atarlarsa benden kaynaklanmayan bi sebepten dolayı yerimi değiştirmelerini sebep göstererek kanuni hakkımızı kullanabiliyomuşuz onlada yürütmeyi durdurabiliriz diye biliyorum

hocam bu yanlışlığın düzeltilmesi için müdürünüzün nası bi katkısı oldu? en azından yanlışından dolayı yardım etmeye çalıştımı?

çalıştı hocam ama nafile ilçeyi ilide kendisi aradı dilekçeme üst yazı yazarken 26 saat derse giren öğretmenimiz norm kadro fazlası durumuna düşmüştür yapılan yanlışlığın düzeltilmesi diye yazdı, çalıştı ama sonuçta kendi hatası hocam

Geri