Diyarbakır Norm Fazlası Duyurusu Hayırlı Olsun!

Kodla Büyü
Arkadaşlar ben de tercih yapmadım herkes için hayırlısı olsun. Size bi sorum olacak; bizim müdür yardımcısı seçmeli dersin normu olmaz dedi , ben de diğer okullarda norm gösterenler var 7 saat dersi olup norm gösterilen BT Öğretmeni var dedim, onlar yanlış yapıyor dedi. Bu işin resmi boyutu nedir arkadaşlar bilgisi olan var mı

seçmeli dersin nasıl normu olmaz ? olmayan normun dersine kim girecek demediniz mi? norm yoksa zaten derste yoktur.haliyle seçmeye açılması öğrenciye yada veliye bu dersi almak istiyormusunuz istemiyormusunuz sorusunu sormakta olamaz.Sizin müdür yardımcınızın düşüncesine göre normu olmayan dersi tercihe sunarız.tercih edilirse ücretli öğretmen isteriz mantığına kadar gider iş.Norm olacakki öğretmen olsun öğretmen varsa ders seçtirilsin

norm yoksa bakanlık neye göre atama yapıyor?herkes yanlış da bir tek o md yardımcısımı doğru

ilyas-71' Alıntı:
Arkadaşlar ben de tercih yapmadım herkes için hayırlısı olsun. Size bi sorum olacak; bizim müdür yardımcısı seçmeli dersin normu olmaz dedi , ben de diğer okullarda norm gösterenler var 7 saat dersi olup norm gösterilen BT Öğretmeni var dedim, onlar yanlış yapıyor dedi. Bu işin resmi boyutu nedir arkadaşlar bilgisi olan var mı

hocam müdür yardımcınız saçmalamış, norm yönetmeliğine baksın var mı yok mu?

2. aşamada tayini çıkanlara hayırlı olsun. yalnış saymadıysam norm fazlası kalan 34 kişi ve normu açık olan 17kişilik (12 meslek lisesi, 5 ilköğretim) yer kalmış.

bizi meslek liselerine almadıklarına göre, 34 kişinin de kaçı teflidir, işin içinden nasıl çıkacaklar bakalım

atanan arkadaşlara hayırlı olsun, feto23 hocam toplam fazlalık 35 adet 5 ortaokul açık var 12de meslek lisesi benim fikrim 12 tane tefci yoktur ilköğretimde görev yapan, zaten sadece 2 günleri var cuma mesai bitimine kadar yönetmeliğe göre yaptılar yaptılar yapmazlarsa bu seneyi kapatırlar, hem yapsalarda nereye göndercekler yer falan yokki o 5 tane ortaokula üzülerek sölemeliyimki puanı düşük olan arkadaşları anca gönderebilirler, zaten meslek liselerine bötecileri almıyolar bakalım bu 2 günde ne olacak

eneeeeeeee 3 kişden başka kimse tercih yapmamış ya:)))

vayy uyanıklar :p

şimdi yedik naneyi getirin nevaleyi

bu 3. aşamayı ne zaman yapacaklar?

bugün reesen atanan varmı? ben henüz atanmadımda :p :p

şaka bi yana gerginim :!:

resen atama yapmıcaklar herhalde çünkü atama mevzuatının 41.maddesinde en geç mart ayının sonuna kadar yapılabilir diyo, pazarteside nisan ayı olacağından yüksek ihtimal yapmıcaklar resen atama yinede beklemek görmek lazım

beklemedeyiz...bazı iller daha 2. aşamaları yeni vermişler.demekki mart sonu die bi baz alan felan yok olayı..
pazartesi s.çtık

bahhele' Alıntı:
beklemedeyiz...bazı iller daha 2. aşamaları yeni vermişler.demekki mart sonu die bi baz alan felan yok olayı..
pazartesi s.çtık
(5) Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda valiliklerce fazlalığın giderilmesine yönelik il içinde yapılacak yer değiştirmeler, zamana bağlı olmaksızın (Mülga ibare:RG-21/7/2012-28360) (…) en geç mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.

hocam baz almama gibi bi lüksleri yok mevzuatta 41/5 madde gayet açık

Ne oldu bu iş, kimi durdurulmuş diyor. Haziran ayına bırakılmış diyor.

bahhele' Alıntı:
bursada 2. aşamalar daha yeni duyurulmuş.demekki ucu açık
yeni duyurulmamış hocam 11martta duyurmuşlar, dün resen atamışlar bugünde resen atamaları iptal etmişler
buarada sire hocam benm fikrim resen atamayapmıcaklarhem en geç mart sonuna kadar yapabiliyolardı yapmadılar hazirandada yapamazlar haziranda norm güncellemesi oluyo norm güncellemesi yaparken neye göre norm fazlası ataması yapacaklarki

SİRE' Alıntı:
Ne oldu bu iş, kimi durdurulmuş diyor. Haziran ayına bırakılmış diyor.
hem hocam haziranda iliçi ve ildışı tayinler var haziranda mümkünatı yok yapamazlar millet ildışı iliçi isticek norm fazlalarının biçoğu bu şekilde erir zaten haziranda olması mümkün değil onu kim demişse ortalığı bulandırmak için sölemiştir hocam hem yönetmeliğede aykırı anca yaparlarsa seneye yaparlar

bahhele' Alıntı:
bende haziran die duydum..hayırlısı
valla hocam haziranda yapılması flan hem yönetmeliğe aykırı onuda geçtim mantığada aykırı haziranda iliçi ve ildışı yapacak adamlar yeni norm güncellemeleri ildışılardan sonra falan yapacaklar yani normlar daha tam belli olmucak, valla kusruma bakmayın hocam saygısızlık olarakta algılamayında haziranda yapılacak lafını hangi arkadaş dediyse iyi sallamış bunada inanmamak gerekir ama neyse, il me müdürü bizim okula geldiğinde en geç mart sonuna kadar halletçez dedi halledemediklerimizi iliçi ve ildışında hallolur dedi, zaten bu olay başıma geldiğin beri araştırmadığım yer kalmadı haziranda yapılan yer hiç görmedim

estğ...hocam olaya siz kadar vakıf değilim çok araştıran çok bilir elbet.sadece bi duyum bizimkisi. iyi düşünelim iyi olsun

aslında okulumda bana ihtiyaç olduğu halde ve okulda tek öğretmen olmama rağmen norm fazlası olup mecburen ilçelere gitmemek için tercih yaptım merkezde bir okul çıktı ancak resen atamalar yapılmadı ve ben kendi okulumda kalmak istiyorum ne yapabilirim. sendika avukatı birşey yapılamaz diyor. bizlere yapılan bu haksızlıklar karşısında ne yapmayı düşünüyorsunuz....

Neye dayanarak bişey yapılamaz diyor o avukat. bence göreve başlamazsan hiçbir şey olmaz ya da dilekçe yazarsan belki iptal edilebilir ataman. Sonuçta gönderdikleri yazıda da ilk atamalarda tercih yapın yoksa sizi resen atarız diyorlar, tercih yapmanın sebebi resen atmaya kalmamaktı. İdare mahkemesine gitsen zaten kesin iptal edilir ama bence mahkemeye gitmeden de iptal ettirilebilir yada başlamayabilirsin..

norm fazlası atananlar yeni okulda başlama için ne dendi acaba?
yoksa başladınız mı?

kütahya da mart sonunda tercih aldılar göreve başlamayı 28 Hazirana ertelediler kararnamelerin üzerinde öyle yazıyordu. belki diğer illerde de benzer uygulamalar olabilir.

Geri