doğum günü kutlama kodu acilll yardım

Kodla Büyü

61>34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar frontpage de lcd pano yapıyorum panoma eokul dan doğum bilgilerini alıp doğum gününde Doğum günün kutlu olsun diye mesaj yazması lazım böyle bir kod varmı :?:

E okul içeriğine girişte yönetici şifresi gerekecek. :( Açık kaynak olsa xml çekersin diyeceğim ama şifreli kaynaklar için bu mümkün mü araştırmak lazım. :)

Benim ilk aklıma gelen; e okul raporlar panelinden isim soyad, okul no, doğum tarihi şeklinde içeriği gösteren tabloyu excel formatında bilgisayarınıza aktarmak olur. Daha sonra bu bilgileri veritabanıma işlerim. Öğrenci resimlerini de derlerim. (Muhtemelen sene başında e okul güncellemesi için öğrenci fotoları çekilmiştir. )

FPagede hazırladığım sayfaya asp yada hakim olduğunuz dil ile veritabanından tarihe uygun verileri çektiririm. Yıl boyunca işlem tamam :) Yıl sonunda vt 8 leri siler 1 leri eklerim.

Kolay gelsin.

hocam biliyorum ben eokul dan veri çekemem zaten deddiğniiz gibi excel kaydettim ama nasıl veri tabanı bağlantısı kurarum onu bulsam süper olcak

hocam parça parça birleştirmek yerine forumda hazır olan pano uygulamalarından bir tanesini kurmayı deneseydiniz keşke...

Geri