doc to jpeg dönüşümü nasıl olur?

Kodla Büyü

mustiege

Site Gezgini
Arkadaşlar üniversitedeki hocam online olarak bir bildiri göndermesi gerekiyor. Fakat bildiriyi jpeg yada gif formatında 150*150 ölçülerinde isteniyor? Bu nasıl mümkün olabilir?

o işlem kolayda 10 sayfa döküman neden 150x150 yapılmak istensinki yok sa herbir sayfa ayrı ayrı mı 150x150 olması lazım?

http://sourceforge.net/projects/imageprinter/

hocam kurduktan sonra başlat menüsünden programlardan ImagePrinter gurubundan program ayarlarını(ImagePrinter Options) çalıştırın output folder(çıktı klasörü)'ı seçin, yazdırdığınız belge oraya seçtiğiniz formata göre (jpeg için sayfa sayfa) oraya kaydedilecek.

File Format sekmesinden de çıktı formatını jpeg yapın.

hocam sitede ingilizce uyarı veriyor. Tam anlamamakla berber jpeg yada gif istediğinden eminim. Ama 150*150 olayı her sayfa için mi tamamı için mi anlayamadım.

hocam wordde okuma modundayken snagitle print screen yap o sana region(bölge) olarak kaydetme seceneği sunar...rahat yaparsn

sitelerde' Alıntı:

hocam kurduktan sonra başlat menüsünden programlardan ImagePrinter gurubundan program ayarlarını(ImagePrinter Options) çalıştırın output folder(çıktı klasörü)'ı seçin, yazdırdığınız belge oraya seçtiğiniz formata göre (jpeg için sayfa sayfa) oraya kaydedilecek.

hocam denedim ama olmuyor.

bende bugün denedim hocam oluyor... @sitelerde hocama teşekkür ederim...

esinsahan' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Program kurulmadı mı, kuruldu da çalışmadı mı, çalıştı da çıktı mı vermedi, verdi de siz mi bulamadınız? Biraz daha geniş bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

sitelerde' Alıntı:
esinsahan' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Program kurulmadı mı, kuruldu da çalışmadı mı, çalıştı da çıktı mı vermedi, verdi de siz mi bulamadınız? Biraz daha geniş bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
program kuruldu da, çalıştıda ama çıktı vermedi. Programı actım;
system-output folder'den yer belirledim. Run application after printing - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE yaptım
file format- Jpg yaptım ama olmadı neresi eksik anlamadım...

Run application after printing - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE yaptım
böyle bir ayar yapmıcaksın hocam...sanal yazıcı sanki çıktı veirrmiş gibi yazıcıya gönderecek ama resim olarak kaydedecek gösterdiğin klasöre....
sadece word değil pdf xls yani neyi cıkarmak istiyorsan ona yazdır diceksin yazıcı olarak ta image printer ı sececeksin.

elrond' Alıntı:
Run application after printing - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE yaptım
böyle bir ayar yapmıcaksın hocam...sanal yazıcı sanki çıktı veirrmiş gibi yazıcıya gönderecek ama resim olarak kaydedecek gösterdiğin klasöre....
sadece word değil pdf xls yani neyi cıkarmak istiyorsan ona yazdır diceksin yazıcı olarak ta image printer ı sececeksin.
onuda düzelttim ama sanırım benim işletim sistemi 64 bit ondan olmuyor olabilri yeniden kurdum uyarı verdi. Zaten yazdır dediğimde orda gözükmüyor zaten..

sürücüyü yükle yükleme diye uyarı verdiğinde, yine de sürücüyü yükleyi sectin dimi?

Hocam yazdır dedikten sonra hiçbir şey demiyor, senin seçtiğin klasöre atıyor dosyaları, elrond hocamın dediği gibi o run application after... seçeneğini boş bırakın.

Aslılnda çıktı klasörünü otomatik açsa iyi olur, kullanıcı dostu olurdu.

elrond hocamın dediği gibi sürücü yükleme için uyarı veriyor kurulum esnasında, ona evet demelisiniz.

Onun dışında da işletim sisteminizin 64 bit olmasından başka bir ihtimal gelmiyor akla. Üreticinin sitesini bulabilirsseniz, 64 bit versiyonu vardır belki.

Geri