doğru internet kullanımı

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
interneti doğru kullanma konulu afişler yazılar burada toplasak mı? Panolara asarız. Çok önemli bir konu...

interneti doğru kullanma hakkında bir ders ayırıp anlatmıştım. ama hiç bir dönütünü alamadım, 6. basamakta forum konusu vardı ortak forum sayfası açtırdım açıp ilgilenmediler. derste verilen etkinlikler bazı zamanlar 20 dak da bitiyor serbest çalışın dediğimde internette neye bakabileceklerinin farkında değiller galiba google da saçma sapan kulaktan duyma kelimeler yazıp onlara bakıyorlar: ceset resimleri, simekdovn (yazılışı böylem bilmiyorum), aşkı memnu gibi kötü örnekler içeren diziler, araba, güvercin şarkıcı resimleri.........

dün onlar için faydalı siteler araştırdım bulduklarımı panoya astırıp bunların dışında gereksiz sayfalara izin vermicem.

2. kademe için:

okulistik.com
sbshazirlik.net
meslektanitimi.com
rehberliksitesi.com
e-ilkogretim.com
beyinegzersizi.com
kolaytest.com
rehberlikportali.com
kitap-ozetlerim.com
guzelogrenciler.com

1. kademe için:

kulturcocuk.gov.tr
goncadergisi.com
cocukca.com
cocukpinari.com
atlikarincam.com

feza hocam sağolun bende böyle bir araştırma yapmayı düşünüyordum iyi oldu..2.kademe değilde 1.kademe siteleri iyiymiş eklemelerde yapılabilir.

hocam teşekkürler o zaman bu konudaki fikirlerimizi ve dökümanlarımızı (afiş vs.) burada paylaşalaım. Çünkü -malesef 2. sınıf çocuklarından bile uygunsuz yerlere girenler varmış:( bunun önüne geçmek istiyorum... gerçi labda internet yok ama dışarda kullanılıyor sonuçta...

Geri