Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Doğru yatırım?

Konu, 'Alışveriş Ekonomi Finans Ticaret' kısmında soman tarafından paylaşıldı.

1. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Evet internetten karta taksitle güzel fırsatlar yakalayanlar olduğunu da çok duydum ama hiç denemedim açıkçası.

AFT fon önceki mesajlarda konuşulmuştu. Nedir ne değildir merak edenler için şu videoyu paylaşayım. Güncel incelemesidir.

svdemir bunu beğendi.
  2. svdemir

svdemir Aktif Üye

Bu fonla ilgili anlamadığım bir şey var.

Hisse senedi oranı yüzde 99 ne güzel ama fon hisse senedi ağırlıklı olduğu için yüzde 80 zorunlu hisse senedi olmak zorunda.

Acaba ay içinde bu yüzde 99 olan kısmı yüzde 80 kadar düşürüyorlar mı?

Benim faiz konusunda takıntılarım var. Ama devamlı yüzde 99 larda hisse senedi oluyorsa faiz konusunda hassas olanlar için bile bence en güzeli bu yöntem.

3. omd

Hisse senedi yoğun fonun en az 80% ve üzeri hissede olması lazım. Neredeyse hepsinin hissede olması da fon yönetiminin bir tercihi. Yurtdışı hisseleri olduğu için çok ekstrem bir değişim olmadıkça oranı fazla düşürdüklerini zannetmiyorum. Yapsalar da bilemeyiz. Ayda bir durum raporu yayınlanıyor yanılmıyorsam. Faize çok hassasım ama fon da almak istiyorum diyenler için kıymetli madenler şemsiye fonları, kira sertifikası fonları, altın katılım fonları, .. vb isimlerde bazı fonlar var. Bir fon belirleyip fonun sitesinden ve geçmiş raporlarından yatırım yapılan yerler araştırılabilir.

Son tahlilde hep sepet önermişimdir. Sepetinizin bir bölümü ile de bir fon sepeti yapmanız faydalı olacaktır :D Sepet sepet yumurta sakın beni unutma. Unutursan küserim mesajımı keserim.

Gece gece hep ciddiyet bir yere kadar. Forumun asabi ve gayri-ciddi üyesi olarak hepinize afiyet olsun efendim diyorum.

acemi_bil ve svdemir bunu beğendi.
  4. svdemir

svdemir Aktif Üye

:) Hocam kira sertifikaları, katılım payları fonları filan bence aynı yumurtanın farklı renk ve boyutları gibi geliyor :) :)

omd bunu beğendi.
  5. omd

hassasiyet kişiden kişiye değişebilir :D hangisi kafanıza yatıyorsa yapın yatırımı gitsin.

svdemir bunu beğendi.
  6. Rdn Mth

Rdn Mth Site Gezgini

Hayırlı olsun hocam. Nereden aldınız? Aldığınız Bölgeyi iyi biliyorsunuz sanırım .

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal