DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN (lütfen destek verin)

Kodla Büyü
Re: DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN

hocam benin bildiğim doğum izni olarak toplam 8 hfta önce, 8 hafta sonra olmak üzere toplam 16 haftalık bir izin var. Çoğu bayan arkadaşımız doğumdan önce rapor alıp doğuma kadar raporla okula gelmiyorlar zaten. 16 haftalık izin hakkınıda sonra kullanıyor. bu sürelerde yetmezse isteğe bağlı ücretsiz izne ayrılabilirsiniz.

ücretsiz olursa 1 yıl bile olabilir hocam. en azından hamile hocamızın yerine vekalet birileri bakar.asker öğretmen iken elazıgdaydım sene bası toplantısı bir hoca hanım varmıs toplantıya katılmadıydı müdür bey dedi ; hocamız saolsun bu senede bizlerle yok görevinde 4.yılında 3. çocuğa hamileymiş.öncesi sonrası raporlar falan derken hoca hanım yanlış olmasın nisan ortası gibi geldi malum sene sonuna dogru . ders verdilermi verdilerse ne verdiler bilemiyecem..

NEFBOTE hocam yanlışınız var 8 hafta kalmışsa doğuma zaten aktarma raporu alınoıyor aksi takdirde çalışamaz, eğer kişi çalışıyorsa. yok rapor almışsa zaten 8 haftasından düşer yani başka bir rapor almışsa ve işlenmişse yanlış yapılmıştır. doğuma 8 hafta kalmadan öncekinde almışsa rapor ona bir şey demem.
bir de konuya ben de destek veriyorum doğum izni uzatılmalı gerçekten yeterli gelmiyor. ücretsiz izin alarak açığı kapatmaya çalışıoyoruz. ücretsiz izin de paraya alışık olduğumuzdan fazla alamıyoruz taksitler vb oluyor.
tavsiyem vaktini iyi ayarlamaya çalışın. ve rapor yerine eeğr ihtiyaç varsa ücretsiz izin alın. doğru olan bu. ben böyle yaptım, yapıyorum şu an eşim ikinci kere ücretsiz izinde. herkes rapor alıyor deyipte milleti toptan karalamayın.

nefbote' Alıntı:
hocam benin bildiğim doğum izni olarak toplam 8 hfta önce, 8 hafta sonra olmak üzere toplam 16 haftalık bir izin var. Çoğu bayan arkadaşımız doğumdan önce rapor alıp doğuma kadar raporla okula gelmiyorlar zaten. 16 haftalık izin hakkınıda sonra kullanıyor. bu sürelerde yetmezse isteğe bağlı ücretsiz izne ayrılabilirsiniz.

16 haftayı aktarma çok zor hocam şöyle ki: Eğer doğumun olacağı son güne kadar çalışılırsa ancak öyle aktaralabilir 16 hafta. Ama normal gebelik süresi ile birlikte doğum öncesi sayılan 8 haftalık süreçte rapor almaya kalkarsanız bu raporunuz doğum iznine sayılır. Çalışacak durumdaysanız zaten rapor alamazsınız değilse kanuni hakkınız olan doğum izninden yararlanmış sayılırsınız. Bu tür bir uygulama yapılıyorsa kanunen uygun değil ki ben uygulayanı görmedim.

benden tam destek evden gidince ilk iş katılcam malum okuldan olmuyo

bu çocuk doğuran kadınlara ucube gözüyle bakan müdürlere de gıcık oluyorum bu nedir ya kadın asli görevini yapıyor bu nedir yahu? milli eğitimde olanak çok görevlendirme var ücretli var yeterki okul ile işleri beraber paslaşarak yürütün ve zamanında izinlerinizi ayarlayın böylelikle öğrencileriniz öğretmensiz kalmaz. ancak çok küçük olan ve kimsenin gitmek istemediği uzak yerlerde problem çözülemeyebilir onun dışında çözülememişse o idarecilerin olayıdır bırakın halletsinler. daha da bir şey demem almayın bayanları işe o zaman, bir kaç yılı çocuk ile geçecek evlenmesinler mi? başbakan bile en az 3 diyor, bilinçli aileler yerine bilinçsiz aileler mi yapsın çok cocuğu_????

waa' Alıntı:
NEFBOTE hocam yanlışınız var 8 hafta kalmışsa doğuma zaten aktarma raporu alınoıyor aksi takdirde çalışamaz, eğer kişi çalışıyorsa. yok rapor almışsa zaten 8 haftasından düşer yani başka bir rapor almışsa ve işlenmişse yanlış yapılmıştır. doğuma 8 hafta kalmadan öncekinde almışsa rapor ona bir şey demem.
bir de konuya ben de destek veriyorum doğum izni uzatılmalı gerçekten yeterli gelmiyor. ücretsiz izin alarak açığı kapatmaya çalışıoyoruz. ücretsiz izin de paraya alışık olduğumuzdan fazla alamıyoruz taksitler vb oluyor.
tavsiyem vaktini iyi ayarlamaya çalışın. ve rapor yerine eeğr ihtiyaç varsa ücretsiz izin alın. doğru olan bu. ben böyle yaptım, yapıyorum şu an eşim ikinci kere ücretsiz izinde. herkes rapor alıyor deyipte milleti toptan karalamayın.

Benim yazdıklarımda toptan karalama adına bir kelime görmüyorum. Hamile olan çoğu bayanın kullandığı yöntemi söylüyorum. Eğerki çocuğuna daha fazla kendisi bakmak istiyorsa çocuğuyla zaman geçirmek istiyorsa ücretsiz alacak eğerki maaşından da vazgeçemiyorsanız bakıcı tutacaksınız.

nefbote' Alıntı:
sizden başkada bilen yoktu zaten biz burda mücadele veriyoruz neyin ne olduğunuda iyi biliyoruz ucu size dokunmayınca önemi yok zaten hiçbirşeyin el kadar çocuğu ele emanet etmeyi nerden bileceksiniz ki?

olacaktı zaten, öyle duymuştum. inşallah olur

zilal' Alıntı:
hocam ben mail attım akime olmayacak diye cevap geldi tepki gösterelim

20.10.2012
SAYIN ********, 10 haftalık gebeliklere kadar kürtaj uygulanmaktadır. Başvurunuz da belirtmiş olduğunuz doğum izinlerinin süresi uzatılamamış olup doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta şeklindedir. Bilginize sunar iyi günler dileriz.
Sağlık Bakanlığı -

monerello' Alıntı:
nefbote' Alıntı:
sizden başkada bilen yoktu zaten biz burda mücadele veriyoruz neyin ne olduğunuda iyi biliyoruz ucu size dokunmayınca önemi yok zaten hiçbirşeyin el kadar çocuğu ele emanet etmeyi nerden bileceksiniz ki?

nefbote hocamızın dediği gibi birşey zaten yok hocam. Hocamız hızını alamamış saydırmış anlaşılan. Yasal durum ortadaır eğip bükecek birşey yok. Eşim 6 hafta sonra doğum yapacak bende 4 gözle bekliyorum 6 ay iznini bir yasa çıksa diye bakalımne olur artık.

nefbote' Alıntı:
waa' Alıntı:

Benim yazdıklarımda toptan karalama adına bir kelime görmüyorum. Hamile olan çoğu bayanın kullandığı yöntemi söylüyorum. Eğerki çocuğuna daha fazla kendisi bakmak istiyorsa çocuğuyla zaman geçirmek istiyorsa ücretsiz alacak eğerki maaşından da vazgeçemiyorsanız bakıcı tutacaksınız.

:alkis:

monerello' Alıntı:
nefbote' Alıntı:

Bana dokunmadığını nerden biliyorsun. Benim demek istediğim çocuğunuzdan vazgeçemiyorsanız ücretsiz izne ayrılacaksınız bu kadar basit...

nefbote' Alıntı:
monerello' Alıntı:
nefbote' Alıntı:

Bana dokunmadığını nerden biliyorsun. Benim demek istediğim çocuğunuzdan vazgeçemiyorsanız ücretsiz izne ayrılacaksınız bu kadar basit...
akıl istemedik destek istiyoruz vermeyeceksinizde lütfen akılda vermeyin herşeyin farkındayız

monerello' Alıntı:
nefbote' Alıntı:
monerello' Alıntı:
nefbote' Alıntı:

akıl istemedik destek istiyoruz vermeyeceksinizde lütfen akılda vermeyin herşeyin farkındayız

akıl falan verdiğim yok bu sizin kanuni hakkınız. Farkındasınız ama farkındalığınızı yerine getirmiyorsunuz.

haklar öyle kolay elde edilemiyor her kazanılan hakkın arkasında mücadele vardır şimdi kullandığınız çoğu haklarda birilerinin mücadelesiyle kazanılmıştır.

destekliyorum 8 hafta kesinlikle yeterli değil düşününki kadın doğum yapıyor sonra iki ay bile olmadan bebeği bırakıp işe gidecek mümkünmü değil e naapsın millet rapor felan alıp uzatıyor
kanun yanlış olunca herkes bi açığını bulup işini yapıyor eğer kanun doğru olsa öyle olmaz
iş bukadar basit değil iki ay izin verip sonra bırak çocuğu gel yada ücretsiz izin al demek ne kadar ahlaklı
saçma bir kanun değişmesi gerekli

monerello hocama katılıyorum ve destekliyorum. Şu anki yönetmelikleri ve haklarını zaten biliyr herkes. Ücretsiz izin alabileceğini zaten biliyor. Zaten alacak olsa buraya başlık açmaz. İstiyor ki doğmdan sonraki ücretli izin 6 aya çıksın. Herkes ücretsiz izne ayrılamayabilir. Belki ekonomik olarak çok zor durumda. Hem bu hak kazanılırsa tüm bayan öğretmenler Allah razı olsun der inanın. Doğurmak doğal hakkı bayanların. Devlet de destekleyecek. Al sana 2 ay sonra ne yapıyorsan yap demeyecek. Zaten bir çok kişi rapor alıyor izin bittikten sonra. Ama bunun yerine 6 ay izin olsa ne güzel olur değil mi tüm bayanlar için. Hem bu durum sadece bayanları etkilemiyor. Tüm aileyi etkiliyor.

monerello' Alıntı:
zilal' Alıntı:
hocam ben mail attım akime olmayacak diye cevap geldi tepki gösterelim

20.10.2012
SAYIN ********, 10 haftalık gebeliklere kadar kürtaj uygulanmaktadır. Başvurunuz da belirtmiş olduğunuz doğum izinlerinin süresi uzatılamamış olup doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta şeklindedir. Bilginize sunar iyi günler dileriz.
Sağlık Bakanlığı -
kürtajla ne alaka :eek:

tamam destek verelim inş.
bence 6 ay olmalı. doğurmak, emzirmek ve çocuk bakmak kolay mı?
hem 3 çocuk yapın diyor hem de şartları sağlamıyorlar :mrgreen:

ben de 1 yaşına kadar üzretsiz izin alarak çocuğuma kendim baktım. ama keşke böyle bir hak verilse de aileler maddi sıkıntı çekmeden rahat rahat çocuk baksalar. ben destekliyorum sonuna kadar.

kabul olacağını bilsem, 3/4 hafta var doğuma, binin üzerinde üyelik açıp, destek olurdum, kabul olması için dua yerine geçsin diye sembolik olarak tam destek oluyorum tek adresimle...

destek olmak zorunda değil kimse, köstek olanlara beddua etmek istemiyorum ama beter olsunlar, çaresiz kalsınlar inşaallah demekten de kendimi alamıyor gibiyim...

mevzu haksız kazanç ise, neyin hakkından bahsediyorsunuz gelirin üçte biri kesinti oluyor devleti alaya...

EynelMefer' Alıntı:
kabul olacağını bilsem, 3/4 hafta var doğuma, binin üzerinde üyelik açıp, destek olurdum, kabul olması için dua yerine geçsin diye sembolik olarak tam destek oluyorum tek adresimle...

destek olmak zorunda değil kimse, köstek olanlara beddua etmek istemiyorum ama beter olsunlar, çaresiz kalsınlar inşaallah demekten de kendimi alamıyor gibiyim...

mevzu haksız kazanç ise, neyin hakkından bahsediyorsunuz gelirin üçte biri kesinti oluyor devleti alaya...
Allah sağ salim kavuştursun sayın hocam

3 çocuk yap demesini bilirler. Kürtaj olmasın demeyi de bilirler. Ama ellerini taşın altına da koymazlar. Bu işler böyle.... 20. üye ben oldum bilgine hocam :)

nefbote' Alıntı:
sizin bildiğiniz doğru değil işte.ancak son 3 haftaya kadar çalışılabiliyor en fazla 13 hafta oluyor doğum sonrası.kesinlikle doğru 6 ay bile yetmez ama evet

Geri