Dokunulmazlık hakkındaki naçizane fikrim

Kodla Büyü

germosa

Site Gezgini
arkadaşlar eğer balık hafızalı veya 3 yaşında değilseniz,

bunların terörü yeni desteklemediğini
teröristlerin teröristliğe son 1 senede başlamadığını
teröristin 40 senedir terörist, destekçisinin 40 senedir destekçi olduğunu
aynı adamların 2 sene önce dolmabahçede ağırlandığını
devletin saraylarında bebek katilinin isteklerini okudugunu

bilirsiniz.

peki neden böyle oldu vezirken rezil edildiler?

hergün istisnasız hergün şehit haberi geliyor, artık son derece normal bir şeymiş gibi oldu. halkın gazını alabilmek onlara bir şeyler vaad etmek lazım. bakın biz bunları tutuklattık demek lazım.

ben balık hafızalı olmadığım için hatırlıyorum, teröristler davullarla zurnalarla türkiyeye sokulup diyarbakıra kadar otobüs üzerinde götürüldüğü günü hatırlıyorum. gazilerin haykırışlarını hatırlıyorum sesini çıkarana kandan beslenmeyin denilişini hatırlıyorum. çözüm sürecinde yaşananları hatırlıyorum.

uzun lafın kısası bana samimi gelmiyor çünkü 3 yaşında değilim ve gördüm yaşadım. gündem oyalamadan ibaret.

çözüm süreci denenmeliydi ki daha once de mhp hükümetteyken terörist başı apo yu asmayarak çözüm süreci benzeri bi tutum sergilemiştir, kürt vatandaşlarımızın samimiyetine güvenerek çözüm sürecinde çok şey gözlemlendi..bu gözlemin sonucuda terörle asla masaya oturulmayacağıydı..şimdi çözüm süreci hiç olmamış olsaydı bu olaylar olmazdı demek te balık hafızalığa girer..

Nacizane fikrim:
Çözüm süreci pkk'ya hdp'ye inanmış kürt kardeşlerimizin gerçeği görmesi için yaşanması gereken bir süreçti.Ayrıca devlet kurumlarında konuşlanmış hainler varken ve istihbarati bilgiler sızdırılırken çözüm süreci yaşanmadan direk teröre silahla müdahale edilseydi "Dış güçler ve iç hainler bunu çok istiyordu elleri çok güçlüydü" çok hatalar yapılacak daha çok kayıplar verilecek hem çok kayıp vermek hem istihbarat zayıflığı hem de birçok hata sonucu devlet çok ama çok aciz gözükecek hükümet çok rahat yıkılacaktı ayrıca girilen seçim sürecinde dış güçlerin maşaları olan hainler kurtarıcı gibi gösterilip millete seçtirilecek ve işte o zaman yine kaybetmiş bir millet olup sömürülmeye devam edecektik. Bir devlet başkanı olan Putin bile dedi ki Tayyip 13 yıl boyunca pkkyı oyaladı" bu cümle pkkyı en çok destekleyen bir devletin başkanının ağzından çıktı.Tayyip oyalaması gereken düşmanları oayaladı sürekli.Tabi bu süreçte yaşananlar sıkıntılı olacaktı ve oldu.Çoğumuz farkında değiliz amma büyük ve yıpratıcı soğuk savaş dönemindeyiz.Suriye bunun en açık örneğidir. Rahmetli erbakan hoca yıllar önce dedi ki Birgün konu suriye olursa hedef TÜRKİYE'dir" evet Türkiye HEDEF.Şimdi muhalif olanlar diyecek ki bırak bu martavalı yok hırsızlık yok ağaç yok gezi.Asıl siz geçin bu martavalı.Bu martavalı yapanları anlatmak için şöyle bir benzetme yapacağım affınıza sığınarak.

"Bir aile düşünün babası despot bir aile ve çocuklar.Çocuklar büyümüş gelişmiş bazı çocuklar babaların despotluğuna küçüklükten kin duyuyorlar bazı çocuklar ise babalarının iyi niyetli biri olduğunu biliyor ama fıtratının sert olduğunun farkındalar.Bir gün ev birileri tarafından yakılmaya çalışılıyor ve o aile harap edilmek isteniyor ve maalesef babasına kin duyan bazı çocuklar o evi yakmak isteyenlerle iş birliği yapıyor ne için babalarına duydukları kinden dolayı ve ne annelerini ne evlerini ne de diğer kardeşlerini umursuyorlar onlar için tek gaye kin duydukları babalarının o ailesinin ve evinin harap olup onun rezil rüsva oluşunu görüp kinlerinin öcünü almak.Bu süreçte babalarının fıtratını kabullenip babalrını sevmeye devam eden çocuklar ile babasına diğer kardeşlerinin gazıyla kin duyan diğer kardeşler görüyorlar ki babalarının sert despot oluşunun sebebi o evi yakıp yıkmak isteyen hem açıktan düşmanlık eden hem de gizliden düşmanlık eden şerefsizler var ve baba bunları bildiği için o evi ve aileyi sürekli koruma psikolojisi içinde olması sebebiyle sert görünmüş.İşte bunu farkedenler bu evi yıkmak için uğraşanların çabalarının artmasın fark edince babalarına dört elle sarılıp ona yardım etmeye başlıyorlar.Babalarına kinleri artarak devam eden çocukları ise daha da azgınlaşarak dışardakilerin gazıyla daha ileri gitmeye başlıyorlar.O aile birbiriyle iç savaşa sürüklenmeye başlıyor ve baba da çaresizliğe git gide itiliyor çünkü bir tarafta kendisini anlamış ve yardım eden evlatları bir tarafta kendisini anlayamamış kin nefret duyan evlatları.Hepsi de onun evlatları ve bir tarafta aile bütünlüğü.Kendisine kin duyanlara da hak veriyor çünkü hem evlatları hem de zamanında bu düşmanlara karşı ailesini korumaya çalışırken onlara sevgi gösteremedi hatalar yaptı ve nihayetinde o kendisine düşman gibi bakan çocukları onun evlatları ve onların doğduğu günleri ve sevincini hatırlıyor.Onların bu hale gelmesinde kendini suçluyor ama olan olmuş ve yine de onlar onun gözünde daha çocuklar."

Bu da benim nacizane fikrim ve bu ülkeye bakışım...

Her şey bir kenara, "şu an bu şerefsizler içeri atılmalı mı, atılmamalı mı?" sorusuna cevap verin. Akparti gündem oyalıyor, seçmene oynuyor... şu, bu. Sonuçta her vatanseverin isteyeceği şeyi yapmaya çabalıyorsa bundan öte gündem yoktur ve pek tabii siyasi parti seçmenin isteğine göre de davranacaktır.

Ocağına ateş düşmeyen, bunun ne demek olduğunu anlamaz, özgürlüğünü kaybetmeyen, özgürlüğün kıymetini bilmez. Aklını yitirmiş biri düşünmenin ne anlama geldiğini bilmez..
Ülkemizin içinde bulunduğu durum tam da bu.
Yıllarca hendek kazılmasına izin verenler şimdi kendilerini TÜRK olarak lanse etmeye başladı.( çoğunluğu Türk olmasa da...)
Cehaletin pençesinden kurtulamayan, kendi fikirlerini söylemekten aciz, hep birilerine biat etmesi gerektiği telkini ile büyümüş insanların bireysel fikirlerini özgürce belirtmesini nasıl bekleriz.
Bu kapsamda öncelikle birey olmanın değerini bilen iyi insanlar yetiştirilen bir ülke olmalıyız. Din kisvesi altında üst akıldan emir alan think client istemcilerin acil olarak kullanımdan kalkması gerek.
Gelelim dokunulmazlıklara.
Şu anki yapılan değişiklik Anayasanın 83.maddesi uyarınca tamamen anayasaya aykırıdır. Tabi anayasa sayesinde devletin makam ve mevkilerinden faydalananların anayasayı takmıyoruz düşünceleri bunu da takmaz. Bu düzen içinde öğretmen olup da hala Cumhuriyet Türkiye'sine tahammül edemeyen zati muhteremler de buna dahil. Hergün TRT yada A Haber izliyorsanız bu söylediklerim size ufo gören masum köylü kadar anormal bir durum gibi gelir.
Takiyye kültürünün tohumları bunu da anlamakta zorluk çeker çünkü okumadan araştırmadan fikri olanın elindeki tek şey sahibinin tasmasıdır.
O yüzden dokunulmazlıklar konusu referandum hamlesinin bir önceki ayağıdır. Yıllarca mecliste bu teröristleri devletin imkanları ile besleyen onlarla kolkola gezen bir zihniyetin samimi olmadığı açıktır.
Zaten meclis görüşmelerinde terörist vekillerden biri kandil konusunda kutunun içini gösterip tekrar kapadı. Mahkemede acacakmış.
İnsanın kendini en güçlü hissediği an, en güçsüz anıdır. İşte bu zihniyetin içinde olduğu hal de tam da budur.
Saygılar

aliriza61' Alıntı:
çözüm süreci denenmeliydi ki daha once de mhp hükümetteyken terörist başı apo yu asmayarak çözüm süreci benzeri bi tutum sergilemiştir, kürt vatandaşlarımızın samimiyetine güvenerek çözüm sürecinde çok şey gözlemlendi..bu gözlemin sonucuda terörle asla masaya oturulmayacağıydı..şimdi çözüm süreci hiç olmamış olsaydı bu olaylar olmazdı demek te balık hafızalığa girer..
Bu işler deneme tahtası mı hocam?NEyi deneyecekısin?Adamların istekleri açık ya anlaş ya savaş deniyor.Çözüm sürecindeki silah depolama ve hiç bir müdahalae yapılmamasını da unutmadık biz balık hafızalı değiliz.

"Savaş, hoşunuza gitmediği hâlde, size farz kılındı. Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz." Bakara-216

bilogret' Alıntı:
"Savaş, hoşunuza gitmediği hâlde, size farz kılındı. Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz." Bakara-216

başta sitalin gibi biri varsa ve devletin malı gibi görürse sizi anlayış o ükede din adına yapılıyor dedikleri her şey yalandır.(kimseyi kastetmiyorum...)hz. Ömer yaglı ekmek yerken,beytül maldan istese pirzola yapıp yerdi ve ne bileyim tebdili kıyafet dolaştıgında aç birilerini görüp benim yüzünden midir diye sorgulaması onun ne kadar adaletli ve ahiret korkusu yaşadıgını örnekler öyle bir kişilik gel savaş dese sen gözünü kırmadan gidersin.satalin gibi birine yardım edersen ne biliyim ne kadar günah işlersin.ince cizgiler vardır.Allah bizi şaşırtmasın.Dini ibadetini yapmayan zaten anlamaz bu konuları.görev ödev olarak varsayar....neyse ben sahte halifelere,dinsizlere destek vermem.(burada kimseyi kastetmiyorum..ciihat anlayışı ve Allah uğruna savaş.).Allah'u teala bize bildirdigi bizim için en iyi reçete iken biz neden bu dünyada kalıcı olacagımızı düşünüp paylaşımcı olmuyoruz olsak zaten savaşlar olmaz.Demek ki nefsini tutan Allah yolunda savaş diyene destek verecen...kim olursa olsun.Cahillerin aklıyla hareket edersen orta çag kilisesi gibi dini çıkarların için kullanan kişi dinleyip savaşırsan yandın demektir...

Geri