Dolandırıcı hepsiburada.com

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
06.06.2016 tarihinde kendilerinden 7 adet tişört aldım 199.99 TL. Tişörtler dar gelince iade etmek istedim ve iade edebilirsiniz dediler bende bunlardan 5 ni 10.06.2016 tarihinde aide ettim aldığım tişörtler philip loren markası (sonradan öğreneceğim üzere kalitesiz tek giyimde delinen bir ürünmüş) bunu tercih etmemin sebebi sözde 1 alana 1 bedava ürünlerdi yani 2 tişört 49.99 TL bende alırım kalitesiz çıksa da bir yaz geçiririm demiştim. Neyse iademin üzerinden haftalar geçmeye başladı bunlar paramı iade etmedi aramaya başladım durumu bildirdim aradan 3 ay geçti en son 18.08.2016 tarihinde 49.99 TL 19.08.2016 tarihinde de 49.99 TL iade ettiler sabırla aramaya devam ettim bu aramalarım 50 defayı geçmiştir site üzerinden ve sikayetvara yazdığım mesajlar hariç.

Bu süre zarfında ürünün büyük bedenini gönderim diyorum olmaz diyorlar, aynı ürünlerimi geri gönderin diyorum (gelirse birine hediye ederim dedim) olmaz diyorlar en son bana dediler ki kalan 2 ürünü gönderin. O ürünleri kullandık giydik olur mu dedim olmaz dediler tamam aynısından 2 ürün alıp göndereyim dedim bana kargo iade numarası verin diyorum 14 günü geçti veremeyiz diyorlar hata benim değil sizden kaynaklı bana verin kargo numarasını yok diyorlar. Paramı istiyorum; olmaz sistemde hata var diyorlar en son kalan 49.99 TL için aradığımda iade etmeyiz diyorlar siz bize bedava aldıklarını göndermişsiniz sizde kalanlar ücretli ürünler. Madem bedava ürünleri göndermişim bana ürünlerimi geri yollayın diyorum olmaz diyor. Anlayacağınız çok kötü şekilde dolandırıldım.

Bu ürünlerden kaç tane alırsanız alın sistemlerinde ücretli olanlar sepetin altına sözde ücretsiz olanlar üste yerleşiyor normalde sebeptte bir ücretli, bir ücretsiz olması lazım ama kendi sistemleri böyle değil.

Sözde bize kampanyalı sattıkları ürün satıcının sitesinde 24.99 TL
http://depomarka.com/t-shirt

Şuan kendi sitelerinde 19.99 TL
http://www.hepsiburada.com/philiploren/ ... c-12087279

Şuan 2 tane şu linkteki tişörtü (normal değeri 40 TL) bana 100 TL vermiş oldular.
http://www.hepsiburada.com/philip-loren ... L1504020-S

Paramın üstüne yatıp beni dolandıran hepsiburada.com dan sizinde haberiniz olsun istedim. Şimdiye dek en az 100 kere alışveriş yapıp güvenli olduğunu sandığım ve güvendiğim site beni çok kötü şekilde dolandırdı. Paramı istediğimde vermeyiz dediler, ürünü gönderin dediğimde göndermeyeceğiz dediler. :verymad:

Son çarem faturamı alıp tüketici hakem heyetine gitmek.

hocam internet alışverişi iadelerinde ne aldıysanız tam etmek lazım. tam iadeden farklı bir şekilde yaptığınızda (5ini iade etmek gibi) mutlaka bir sorun çıkar ve mümkün değil anlatamazsınız müşteri hizmetlerine anca kayıt açıp dururlar. benzer durumu media marktta yaşadım

Markafoni de parçala yada tam iade ....0 sorun yaşadım.

20 den fazla iade vardır.

Bu imkansız bir durum değil ki istese beni hiç mağdur etmez ama çamura yatıp paramın üstüne yatıyorlar.
Depomarkayı aradım durumu doğruluyorlar ama yardımcıda olmuyorlar. Bana ya paramı iade edin dedim yada tişörtlerimi gönderin dedim.

hocam kusura bakmayın ama internetten kıyafet (giyim ayakkabı) alanlara kendimce kızıyorum. bu tür ürünler el, göz ile kalitesi konrol edilip üzerine denenip alınacak şeyler.

aybr' Alıntı:
hocam kusura bakmayın ama internetten kıyafet (giyim ayakkabı) alanlara kendimce kızıyorum. bu tür ürünler el, göz ile kalitesi konrol edilip üzerine denenip alınacak şeyler.
Hocam benim ilk ve son olacak bende daha önce hiç almamıştım. :)

Ah hocam keşke markayı araştırsaydın biraz. Geçmiş olsun, tüketici hakem heyetine gider bu iş...

hepsi burada önceden çok iyiydi, şimdi bildiğim kadarıyla ya başkasına devr oldu ya da bi kaç ortak aldılar. artık ilgilenme yok

durum mu karisik siz mi karisik anlattiniz cozemedim. Begenmediginiz urunlerin tamamini iade etseni maksimum bir haftada paranizi iade alacaktiniz halbuki. isin icine bedava vs. olayi girince dogal olarak karisiyor, bedavalarin ustune yatmaya calisiyormussunuz gibi oluyor.

Bir suru urun iade ettim hb ya, hatta bazilari benim hasar verdiklerim idi hic birinde sorun cikartmadilar. Alisveris sirasinda satici kismina dikkat edip hepsiburadayi secerseniz ekstrem durumlar haricinde sorun yasamazsiniz.

Suicide' Alıntı:
durum mu karisik siz mi karisik anlattiniz cozemedim. Begenmediginiz urunlerin tamamini iade etseni maksimum bir haftada paranizi iade alacaktiniz halbuki. isin icine bedava vs. olayi girince dogal olarak karisiyor, bedavalarin ustune yatmaya calisiyormussunuz gibi oluyor.

Bir suru urun iade ettim hb ya, hatta bazilari benim hasar verdiklerim idi hic birinde sorun cikartmadilar. Alisveris sirasinda satici kismina dikkat edip hepsiburadayi secerseniz ekstrem durumlar haricinde sorun yasamazsiniz.
Durum karışık değildi fakat hepsiburada önüme o kadar engel çıkardı ki anlatırken bile nasıl anlatayım diyorsunuz yukarıda yazdıklarım işin özeti. Bize kampanyalı diye yutturduğu ürünün zaten normal değeri 24.9 TL hepsiburada.com bir alana bir bedava şeklinde 2 tanesini 49.99 TL satıyordu bende tuzaklarına böyle düştüm.

Bugün müşteri hizmetleri son derece dik konuşup ödemeyeceğiz o ürünleri de size göndermeyeceğiz dedi bende iadelerle birlikte faturayı da göndermiştim hemen bana faturamı gönderin sizi mahkemeye vereceğim dedim bugün akşama doğru bana şöyle bir mesaj göndermişler bunlara artık zerre kadar inanmıyorum. Ama şöyle yazmışlar. Tabi bu arada ben depomarka firmasını arayıp durumu onlara da izah ettim paramın ve ürünlerimin üzerine yatıyorlar dedim bana yardımcı olun dedim onlarda hepsiburada.com ile görüşeceklerini söylediler. Sanırım bu görüşme sonrası bana böyle bir mesaj attılar bakalım sonuç ne olacak.
Cevap: Hasari Bey Merhaba,

Firma ile görüşülmüş olup, tarafınıza 2 adet ürün gönderimi yapılacaktır.

Firmamıza gösterdiğiniz ilgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

geçmiş olsun ne diyelim, hb iadelerinin eksiksiz olmasi gerektigine dair bir uyari olmus oldu bu da butun kullanicilara.

3 aylık mücadelem sonucunda kalan ücreti kartıma bugün iade ettiler. Herkese direk tavsiye ettiğim ve son derece güvendiğim bu siteyi artık tavsiye ederken durup bir daha düşüneceğim. :sleep:

Geçmiş olsun hocam.
Bir de artık HB den alışveriş yaparken kendisi mi satıyor 3. kişiler mi satıyor ona da bakmak lazım. Bu örnekte asıl satıcı depomarka aslında onların durumu öyle veya böyle çözmesi HB nin de bu konuda bastırması lazımdı. Bu satışlarda HB de GittiGidiyor mantığına döndü yani.

Re: Ynt: Dolandırıcı hepsiburada.com

Hocam sanki burada hocam gazoz almış.Kapakta Bedavası var ve hepsini değil şişeyi iade etmiş.
Ben olsam Hepsini iade ederim ve dert biterdi.
Ama sonuçta adam gibi bir firma da böyle yapıyorsa gerisi ne yapmaz.
Bence 75$ gümrük limiti kalksın.Ebay Aliexpress.com ne varsa dalalım.
Onlar müşteriye daha duyarlı

Geçen günlerde eşime hediye saat aldım Hepsiburada.com dan. yurtiçi kargo başka bir adresteki kişiye teslim etmiş bana teslim edildi diye mesaj geldi neyse kargoya gidip yanlış teslim ettikleri adresten kargocuyla beraber gidip -zor ikna ettim bir de :) kargoyu aldım. hediyeyi eşime verdim açtı bende artistlik yapıyorum başka bir yerlere bakıyorum falan, eşim saati beğenmediğini söyledi bende nasıl yani dedim saate baktım ŞOK oldum saat benim aldığım saat değil. Yani hava mava bütün sürprizi Hepsiburada+Yurtiçi elbirliği mahvetti. :puhaha: Not: iade ettim daha parayı ödemediler onay verdikleri halde, paramı kullanıyorlar çatır çatır :)

Ya böyle demeyin arkadaşlar. Zaten memlekette dürüst bir kaç firma vardı.Demek bunlar da müşterinin yanında durmuyorlar.
Bu arada...
Hepsiburada.com ...gittigidiyor.com Yurtiçi Kargo ile ortaklıkları var gibi .

benim de defalarca alışveriş yaptığım bir site. şimdiye kadar bir kere sorun yaşadım onda da direk satış olmamasından kaynaklandı. para iadesi için ben de çok uğraşmıştım. ama hallettiler.
ben genelde üründe sorun olduğu ve iade etmek istediğim zaman önce mesaj atıyorum, onların yönlendirdiği şekilde ürünü iade ediyorum. bi keresinde mutfak ürünü almştım ürün bir kaç parçaydı ve sadece birinde deformasyon vardı. ben durumu anlatan bir mesaj attım ürünün tamamını göndermemi ve değişim yapmayacaklarını ancak parasını iade edeceklerini söylediler. kısa sürede de iadesini yaptılar.

amdturion' Alıntı:
benim de defalarca alışveriş yaptığım bir site. şimdiye kadar bir kere sorun yaşadım onda da direk satış olmamasından kaynaklandı. para iadesi için ben de çok uğraşmıştım. ama hallettiler.
ben genelde üründe sorun olduğu ve iade etmek istediğim zaman önce mesaj atıyorum, onların yönlendirdiği şekilde ürünü iade ediyorum. bi keresinde mutfak ürünü almştım ürün bir kaç parçaydı ve sadece birinde deformasyon vardı. ben durumu anlatan bir mesaj attım ürünün tamamını göndermemi ve değişim yapmayacaklarını ancak parasını iade edeceklerini söylediler. kısa sürede de iadesini yaptılar.
Yaşadıklarımı sizde yaşasanız eminim bir daha yüzlerine bakmazsınız. Bende çok güveniyordum iade için son görüşmemde "paranızı iade etmeyeceğiz" tamam o zaman ürünlerimi gönderin dedim bana ne derse beğenirsiniz "ürünlerinizi de göndermeyeceğiz" peki siz neyin peşindesiniz dedim. Sizi tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim dedim siz bilirsiniz dedi. Aynı müşteri hizmetleri elemanıyla tekrar görüşmek isterdim. Paramızı kolay yiyebileceklerini düşündüler ama olmadı. Büyük bir para değildi ama olsun davranışları hiç hoş değildi...Kendi paramızla bizi rezil etmeye hakları yok!

Hepsiburadada ürünleri incelerken ilk yaptığım satıcı kısmını hepsiburada olarak filtrelemek. Kendi ürünlerinde bile sıkıntı yaşayan arkadaşlar varsa diğer satıcılarda düşünemiyorum bile. Amaç arada bırakmak olsa gerek. Çok geçmiş olsun.

Her müşteri lehine sonuölanan kararda ayrıca;
ürün başına minimum 5tl + % 5 idari ceza olmadıktan sonra;
Bu sistem böyle gider.
Tutturabildiğine.
........................................................
☆Hocam ne kazandı SIFIR
☆Hocam ne kaybetti Zamanını sinirlerini
☆Firma ne kazandı. Uğraşmayan her Tutturduğundan biraz kazandı.
☆Firma ne kaybetti.Hiçbişey

hasari hocam büyük geçmiş olsun. bende hepsiburada.com'dan çok alışveriş yapan biriyim. iade de çok yaptım hiç sıkıntı çekmedim ama bu çekmeyeceğim anlamına gelmiyor artık. bir daha öğrenmiş olduk.

Aras kargo aldığım hiçbir şeyi evime getirmiyor. Hangi siteden ne alırsam alayım ürün bana hiç gelmeden bir şekilde geri gidiyor. Hepsi Burada ile şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Umarım bundan sonrada yaşamam.

Geri