Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

DOLAR aldı başını

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında murathan21 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. spider23

spider23 Süper Üye Süper Üye

Ha ha dış guclere sayip dokenler,faiz lobisi diye saydiranlar,çok degil 1 ay kadar önce ingiltere kralicesine ve İngiliz para barinlarina neden ziyarete gittiler??? Şu seçimi atlatana kadar az biraz sıcak para dediler......,belli ki nasihat almışlar..

2. kodleon

kodleon Üye

beyler olaya dolar tl olarak bakmayın bu finans sistemleri baştan hata. baştan kural hatası var. kripto geliyor bekleyin. evlatlarımızı kriptolu yıllar bekliyor :)

3. Srebrenica

Srebrenica Seçkin Üye Seçkin Üye

Direniş Diriliş mi? Millet ne sigaralar içiyor. o_O

4. f_dogan76

f_dogan76 Site Gezgini

Bazı insanlar söylediği söz yalan çıkmamak için ülkenin mecrasından sapmasını arzu ediyor. Mizanın bir kefesine yapılan doğru icraatları diğer kefesine hatalı, noksan icraatları koy. Ondan sonra karar ver. Yoksa sanki yapılan tüm hizmetler hatalı veyahut noksanmış gibi muhakeme edip buna göre karar verilirse isabetsiz bir vehim ortaya çıkar. İnsanı ayakta tutan ümittir. O garp medeniyeti ki içimize ümitsizliği aşılamış. Bir şey yapmak isterse bile bu ümitsizlik, kuvve-i maneviyesini kırar elinden geleni bile yapamaz hâle getirir. Bu zaman avrupalıya, amerikalıya ilerleme dünyası olacak sadece bize mi gerileme dünyası olacak? Mehmet Akif' in dediği gibi âtiyi karanlık görüp, azmi mi bırakacaksınız. Geniş siyaset dairesinde en küçük vazife bazen bulunurken ekseriyetle en büyük vazife en küçük dairede bulunur. Bulunduğunuz makam veya mevkinin hakkını vermemek demek olan geniş dairelerin cazibesine kapılmak, büyük vazifelerin terkini netice verecektir. Bundan da neme lazım, sen çalış ben yiyeyim su-i ahlâkı zuhur edecektir. Hulasa: Bir taşa ne kadar eller yapışırsa, o kadar kolay kaldırılırken; bazıların vazgeçmesi bizi ümitsiz yapmasın zira onların yapamadığı işleri de yapmak bize düşecek...

5. asikralmali

asikralmali Üye

TL değer kaybediyor diyen meslektaşım olaylara sonuc odaklı bakıyor , Abd baskanı tüm dolarları merkez bankasına çekmek adına hamleler yaptı bu yüzden tüm dünyadaki dolarlar ABD ye kayıyor . dolar da değer kazanıyor çünkü onlar hükmediyor. kafası hiç basmayan varsa bakabilir euro bile dolar karşısında sallanıyor ,parite daralıyor.
    Ülkemizin etrafı ateş çemberi , dünyaya rağmen operasyonlar yapıyoruz bunun da bir siyasi bedeli var . ayrıca seçim -hükümet karmaşası da tl ye güveni azaltıyor.
    Halkbank davasını söylemiyorum bile. Biz bu coğrafyada yaşamanın bedelini ödedik ,ödeyeceğiz.
    Üretim bazlı ekonomimiz avrupayla yarışacaz güçte değil. ayrıca ürettiklerimizle de bizi avrupa pazarına çok almıyorlar ki zaten çoğu da çin in elinde.artık avrupa devletleri çin de fabrika kuruyor. Almanya o Allah ın yasalarına savaş açarak çektiğiniz faizli krediyle aldığınız audi ,mercedes ,wolksvagenler ve bazı makina ilaç sanayisiyle ayakta. o da Çin yüzünden sallantıda (Audiye ortak oldular biliyorsunuz).
    Politika yanlışları var bunu kabul etmemek hatadır ,en basitinden meb in hali ortada...
    Ama devlete burda kızarken şunları düşünelim ?
    Kurs ek dersini kaybetmemek için 3 öğrenci geldiği halde tüm sınıfı tam yazan öğretmen varken?
    Bilişimden çocuklara çok önemli birşey yapıyormuş gibi yetiştirme kursu açıp , 2x kurs ücreti alan öğretmenler varken?
    Hiçbir başarısı olmayan meslek liselerinde kurs açıp son güne kadar saçma sapan basit konularla seneyi geçiren ,yazın da araba tatil hesabı yapan meslektaşlarımız varken?
    İnşaattan çalan mühendis , müteahhit varken?
    Fazla para alacam diye 200 hastaya bakmaya çalışan doktorum varken?
    Yazılım bitirip , kod yazacağına sağdan soldan çalıp kamuya program satan arkadaslarımız varken?
    Devlet kime yetişsin kime para versin yatırıma yetişsin?
    Biz hak ettik bu kusura bakmayın..
    :)
    Bu ülkede dolar 2.5 lira nasıl olsun ?

ofkar bunu beğendi.
  6. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

Yine döndü dolaştı ihale öğretmenlere hatta direk nokta atış bt öğretmenlerine kaldı.
    Bizim dyk kursları olmasaydı 4 ün altındaydı dolar hee hee

neontester bunu beğendi.
  7. azaz

azaz Seçkin Üye Seçkin Üye

kim sağladı bu ortamı?

Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
  8. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Site Gezgini

9. asikralmali

asikralmali Üye

bu ortamı ali ,mustafa ,şakir hazırlasa ne olur? isimler şahıslar önemli mi?
    ben resme genel olarak bakılması gerekiyor diye düşünüyorum .. politik hatalar zaten var , sorumluluğu sadece yöneticelere yüklemek yersiz. ayrıca ben de bt ciyim. 3-5 kuruş kurs parası devlet için hiçbişey . ben burda şuna takarım devlet bu işi dersane kapatmak için yapmış ,dersane sistemini silmek için politika üretmiş benim bt ci kardesim 3-5 kuruş da ben doldurayım demiş :))
    doktordan mühendisten bahsettim bunlar ülke gerçeği yalan yanlış bişey mi var?
    güzel meslektaşlarım ülkece bolluğu arabada ,ev kredisinde gördük :) kimsenin de sesi çıkmıodu.. Bilime katkımız olması gerekirken sadece günü kurtarıyoruz?kaçınızın yüksek lisansı var ? ya da kaçınız yazılım projesi yaptınız ? bilim projelerinde saçma sapan şeylerle gün geçiriyoruz. çizgi izleyen robotun bile hazır kitini getirip proje diye sunuyorsunuz.:))
    Diğer meslek grupları da böyle oldu. Kurul toplantılarında yazman kim olacak diye sorulduğunda ölü taklidi yapar tüm arkadaşlar :)) kimse sorumluluk almaz .
    bu gelinen süreci kimse kendinden bağımsız düşünmesin. :))
    Herkes kendine şu soruyu sormalı "Ben bu ülke için elle tutulabilecek ne yaptım ?" .. :))

10. bulmaca62

bulmaca62 Üye

Şu sorunun cevabını hep merak etmişimdir.Mesela Almanlar bizim neyimizi kıskanır?
    cevaplarınızı bekliyorum :)))

aak bunu beğendi.
  11. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bugün 300 dolar aldım gıcır gıcır 3 tane yüzlük.Adamlar geliyor bizim memlekette 1 hafta otelde tatil yapıyor

12. cahraz

cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam toplum yonetimi yonetimde yoplumu sekillendirir.hangi yonetici bu yil kodlama yapilmali diye zorladi.

13. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Dolar ı olan düşünsün.
    Edip hocayı, hizmetçi kız (rachel) aşağı atarak öldürdü diyor ve masayı açıyorum.

14. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Seçkin Üye Seçkin Üye

tarımda kendi kendine yetebilen bir ülkeyken buğdayı bile ithal eder hale getiren dışarıdan sağlıklı olup olmadığı bilinmeyen kırmızı eti ithal edecek duruma düşüren ormanları sahilleri satan ülkeye gelen parayı yandaş müteahhitlere peşkeş çeken iktidarı tek cümleyle eleştirip öğretmenleri 5 6 cümleyle eleştirmen manidar olmuş

15. spider23

spider23 Süper Üye Süper Üye

He canım he hep kurs acanlar yüzünden olduk böyle...sogan patates olmus 5 lira ,hersey ateş pahasına, diğer taraftan vergilerimizle ayda 30 bin liraya araba kiralaniyor,yazlik kislik saraylar yapiliyor,itibardan tasarruf olmaz diye de savunuluyor...

neontester bunu beğendi.
  16. Srebrenica

Srebrenica Seçkin Üye Seçkin Üye

@asikralmali adlı üye diyorsa ki biz ahlâksız davranıyoruz, bizi yönetenler de elbette ki ahlâksız olacaktır, haklı.
    Okul idarecisi kurs açıp bir gün bile uğramıyorsa bakan, m.vekili vs. de eline geçen fırsatlarla daha da zenginleşmeye çalışacaktır. Biri boyuna göre az çalmış, diğer çok çalmış farkı yok.
    Ama arkadaş biraz yöneticileri kurtarma derdine de düşmüş gibi, o açıdan kesinlikle katılmıyorum.

17. asikralmali

asikralmali Üye

@Srebrenica hocam yöneticileri kurtarmak gibi derdim yok , fakat şu var eleştirmek çok kolay oluyor, öğretmen arkadaşların böyle yuvarlak netten okudukları şeyleri süzmeden savunmaları çok komik :) buğday neden ithal ediliyor ? neden yetmiyor? et neden yetmiyor? 40 milyon turiste hergün oteller Turkish kebapları nasıl yediriyor,bunun bir sonucu yok mu? son yağmurlardan sonra tarlalar ne halde ? soğan patatese etkisi nasıl oldu? sahiller ormanlar satılmış ? bu kadar turisti ormanda yatırmak varken neden otel yapılsın di mi? ha ihalelerde vurgun olmuş derseniz karşısında zaten olmalıyız..
    Kurs konusunu bizim içimizden olduğu için örnekledim ,tıpçı olsaydık derdim ki şu eczaneye şu ilacı yazdıran pay alan doktorlar yok mu? ...
    bu kadar takılmanıza gerek yok meslektaşlarım alın o çılgın bt kurslarınızdan paranızı.. devlet için hiçbişey o paralar .
    benim müzikçi arkadasım bir sene sınıfta org çaldı ..aldı parasını girdi ev taksidine :))
    herkes vicdanı ölçüsünde yaşasın ...

mse bunu beğendi.
  18. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Site Gezgini

Başarılar bizim maharetimiz, başarısızlık dış güçlerin oyunu…

Zaferler kaabiliyetimiz, yenilgiler haçlı kumpası…

Attıklarımız alın terimiz, yediğimiz goller hakem oyunu…

Her neyde muvaffak olduysak cihanın bileğini bükerek, zincirleri kırarak olduk evvelallah…

Böyle bir yol açılmışken hakikati, ilmi, teknolojiyi, bilimi, hakkı, hukuku karıştırmanın lüzumu olmaz. Esasen mümkünü de olmaz. Hayret uyandıran şatafatlı sözlerin ve komplo kulelerinin cazibesine direnmek fevkalade meşakkatlidir.

Komployu ancak başka bir komplo mağlup eder, hakikat değil.

Yine de sandığa kalan 48 saat için birkaç tavsiyenin faydası olabilir. Siyasete olmasa bile ahaliye…

Şöyle bir geriye bakıp ihanetle yaftalananların, oyun ve kumpasın parçası ilan edilenlerin nasıl birdenbire makbul olduğunu…

Yahut dost müttefiklerin bir gecede gözden düştüğünü…

Yahut da asla, kat’a olmaz denilenlerin aksine, kolaylıkla mümkün olduğunu bilelim de hayatımızı zahir etmeyelim.

Komplolarda anlatılan hikayeyle gerçek hayatın bir ilgisi yoktur. Hayat mücadeledir ve düşmanlar, dostlar, çıkarlar, menfaatler vardır. Kimileri içeride, kimileri dışarıdadır. Ama hiçbirisi sürpriz değildir. Tanırsınız, bilirsiniz oyunu da ona göre oynarsınız.

Elbette, 24 Haziran bütün meseleleri halledecek değil, o kadar umutlu olmak fazla gelir. Ama kim kazanırsa kazansın; hiç olmazsa zihinleri kuşatan, toplam kaliteyi düşüren komploculuğa bir çare ummak hakkımızdır.

Seçim şimdiden hayırlı olsun.

spider23 bunu beğendi.
  19. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ben doları bilirim harcamayacağım bir miktar parayı dolara geçirdim koydum.

20. cahraz

cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam sen ciddimisin.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal