Dolum yapılabilen renkli lazer yazıcı tevsiyesi

Kodla Büyü

semantic

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okul için dolum sorunu yaşamayacağımız renkli lazer yazıcı alacağız. Bildiğiniz yada kullandığınız ürünler varsa tavsiyede bulunurmusunuz.

hocam bizim okul içinde almayı düşünüyoruz. eğer aldıysanız hangi yazıcıyı aldığınızı öğrenebilirmiyim

hp 1600 olabilir, yalnız dolum işleminin her yerde yapıldığından emin değilim. istanbul ve izmitte dolum yapan yerler vardı, diğer iller hakkında bilgim yok

Hocam bir senedir HP Color LaserJet CP1215 kullanıyoruz ve çok güzel bir yazıcı. Düde tonerlerini doluma göndermiştim bugün geldi gayet güzel. Tavsiye edebileceğim güzel bir yazıcı.

Evet, bu soruyu toner dolumu yapan şirketlere sordum onlarda Hp 1215 dediler, canon 2050 ile aynı cihazmış, özellik ve parça olarak herşey birebir aynıdır, tek fark Hp servis ağı daha yaygındır dediler.. Teşekkürler.

hp 2600n var hoca bizde, yalnız 4 tane toneri var. hepsini doldurduğun zaman da baya bi gidiyo. çok da kaliteli çıkarıyo. doluma gönderdim tanesi 35 liradan dolduruyolar ankara galeriya bilgisayara.

Hocam çok fonksiyonlu bişey düşünüyorsanız samsung scx 4521F

http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-p ... returnurl=

okulumda en az 7 8 tane bu yazıcıdan var 4*5 yıldır sadece dolum işlemi yapılarak calışıyorlar hiç birinde arıza görmedim..fotokopi ve tarama özelliği de var Biz de okulun fotokopi makinalarının servis hizmetini veren ve bu işi yapan firma tavsiyesiyle almıştık..Adamların önerisi SAMSUNG Özellikle de HP den başkasına bakmamaız gerektiğiydi... tabii HP ler alış fiyatı olarak biraz daha maliyetliler ama kullanım ömrü bakımında Hp lerin üzerine yokmuşş..Ayrıca 3 tane CANON yazıcımda var okulumda sorun çıkarıyorlar..Kesinlikle tavsiye edilmiyor diye de duymuştum zatenn.yinede karar sizin...

arkadaşlar aynı durum bende de mevcut. yarın öğretmenlerimize renkli lazer yazıcı almamız gerekli. fakat öyle tahmin ediyorum ki bu iş sarpasaracak ve büyük oranlarda çıktılar renkli alınacak. mümkün olduğunca hocalarımızı monochrome yazıcıya yönlendirmeye çalışacağım ama eğer ki yönlendiremezsem sizce şu anda satılan yazıcılar arasında en kolay ve ekonomik dolup yaptırabileceğim yazıcı hangisidir? Yardımcı olursanız sevinirim...

Hepsiburada'dan...
Samsung CLP-325 Renkli Laser Yazıcı - 356 TL (Hepsiburada)
HP LaserJet Pro CP1025 Renkli Yazıcı CE913A - 419 TL (Vatan)
Samsung CLP-320 Renkli Laser Yazıcı - 430 TL (Hepsiburada)
Xerox Phaser 6000B Renkli HiQ-Led USB Yazıcı - 399 TL (Vatan)

Arkadaşlar biz okula geçen yıl Samsung CLP 325 model renkli lazer yazıcı almıştık. Geçen hafta toner dolumu için servise gitti, gelen fatura 270 TL... Fiyat nasıl? Bana çok gibi geldi, bir fikrim olmadığı için soruyorum. Bir de bu yazıcıyı kendimizin doldurması mümkün mü?

Hocam bizde de clp-315 modeli var. Bize de 200 lira gibi bir fiyat çıkarmışlardı geçen sene ama şimdi ne kadara dolar bilmiyorum.

cihan2' Alıntı:
hp 1600 olabilir, yalnız dolum işleminin her yerde yapıldığından emin değilim. istanbul ve izmitte dolum yapan yerler vardı, diğer iller hakkında bilgim yok
hp 1600'ü sakın almayın..bu model en çok toner hatası veren yazıcılardan..

Metehan' Alıntı:
Hocam bir senedir HP Color LaserJet CP1215 kullanıyoruz ve çok güzel bir yazıcı. Düde tonerlerini doluma göndermiştim bugün geldi gayet güzel. Tavsiye edebileceğim güzel bir yazıcı.
bence de en sağlamı bu yazıcı..

Okulunuz küçük bir okul ise, Yazıcının bakımını üslecekseniz illa lazer almanızda gerekmez ise.
Kolay dolumu yapılan, baskı maliyeti çok ucuz olan donmayan başınızı çok ağrıtm ayan mürekkep püskürtmeli yazıcı alabilirsiniz.
google sorun "kolay dolan kartuş"

Genel olarak illerin hepsinde tonerlerin çoğunluğuna dolum yapılır... hatta yeni bir model çıktığı zaman çinden o yazıcının toner dolum için çipler üretilir ve doldurulur... dolumda problem yaşamazsınız bence tonerin kapasitesine bakın....
samsung clp modelleri ucuza dolum yapılır ama toner kapasitesi küçük

hp laserjet 1215 tavsiye edenler var ama piyasada sorduğumuzda bu ürünün kalktığını üretilmediğini söylüyorlar bu ürünü aldığımızda sonradan sorun çıkarmı üretimden kalktığı için teşekkür ederim

slm alkm ben de bir öğrenciyim vede 5 6 yıl boyunca kullanıbileceğim bir yazıcı almak istiyorum bu notada da renkli lazer alayım diyorum bana tavsiyeleriniz ne olur acaba bu konuda gerektiğinde de dolumu ben yapabilirim elimden gelir bu tarz işlemler dışarı birtek toner parası vermek istiyorum maolüm birde öğrenci oldugumuzdan dolayı çok çıktı alacak biir değilim ama elimin altında olup her an çıktı alabilecek durumda olmam daha verimli olacağı kanatindeyim

ben açıkçası hp ve samsung düşünüyorum birde çok fonksiyonlu almak yerine bir tane lazer alıp çok gerekirse bir tane tarayıcı alırım hemde çözünürlük vede hız bakımından daha üstün olur birde arıza yaparsa iki cihazdan biri illaki yanımda olur yani fotokopi ve tarayıcıda böyle düşüncem var

bahtsız_bedevi' Alıntı:
şu yazıcıyı bir inceleyin dilerseniz.Renkli değil ancak Özelliklerine göre fiyat çok uygun gibi:
http://www.electroworld.com.tr/urunler/ ... azici.aspx

Bu ürünün bir üst modelini (5980dw) okul için elektroworld den aldık. Piyasanın neredeyse yarı fiyatı. Bir ay kadar oldu, şimdilik çok memnunuz. Toneri doldurulabiliyor, içinde gelen demo tonerle 1500 sayfaya yakın çekim yaptık.
Çift taraflı yazdırma, harmanlama özellikleri vs. öğretmenler tarafından hayranlıkla karşılandı :D

Oki 301 biraz eski bir model ama çift taraflı baskı yapabilmesi, tonerinin ucuz olması güzel özellikleri. Ben bi tane eskittim 2. sinide aynısından aldım.

Geri