dosya silinmesini ve değiştirilmesini engellemek

Kodla Büyü

umaykut79

Site Gezgini
arkadaşlar öğrenciler çalışmalarını D:'ye kaydediyor.. Malum bazı uyanıklar dosya isimlerini değiştirebiliyor veya silebiliyor..
Bunu engellemek için şöyle bir yol düşündüm:
Her öğrenci kendine ait bi klasör oluşturacak ve çalışamalarını bu klasöre atacak fakat bu klasöre giriş şifreli olacak ve bu klasörler silinemeyecek.
Var mı fikirleriniz?
Bana meb hattından indirebileceğim mümkünse full olan program lazım..
tecrübelerinize ve tavsiyelerinize açığım..
teşekkürler şimdiden..

Hocam XAMMP Server'da Filezilla FTP Server programı da var. Dediğiniz gibi kullanıcı adı ve şifre atayabilir. Bu kişiye özel klasör oluşturabilir. Okuma yazma yetkilerini değiştirebilirsiniz. 3-4 yıl önce o sistemi kullanmıştım. Ancak bir ara filezilla server'da bu bilgiler xml tarzında tutulduğu ve bu yüzden hacklenebileceğini okumuştum. Sonra biraz soğudum ama siz yine de deneyebilirsiniz hocam

Hocam bu programı öğretmen bilgisayarına yada başka bir bilgisayara kurmalısınız.(Öğrencilerin direkt açamayacağı)
Daha sonra öğrenciler ftp://ipadresi/ şeklinde yazınca kullanıcı adı ve şifrelerini girip dosyalarını bu alana atabilirler.

lockdir diye bi program indirdim..
bulunduğu klasörü kilitliyor..
normalde gizliyor klasörün içini komple bu güzel bi özellik..
öğrenci unutup da klasörden çıkınca klasörü açık bırakıyor
böylece içindeki dosyalar görünür kalıyor..
bi de sanırım trial.. bi süre sonra kapanabilir..
kullanan var mı?
folder lock var bi de..
onu daha denemedim..

arkadaşlar öğrenciler çalışmalarını D:'ye kaydediyor.. Malum bazı uyanıklar dosya isimlerini değiştirebiliyor veya silebiliyor..
Bunu engellemek için şöyle bir yol düşündüm:
Her öğrenci kendine ait bi klasör oluşturacak ve çalışamalarını bu klasöre atacak fakat bu klasöre giriş şifreli olacak ve bu klasörler silinemeyecek.
Var mı fikirleriniz?
Bana meb hattından indirebileceğim mümkünse full olan program lazım..
tecrübelerinize ve tavsiyelerinize açığım..
teşekkürler şimdiden..
hocam kendi bilgisayarın bir klasör oluştur ve içine sınıf klasörleri aç ve ana klasörü ağda paylaş ben bu şekilde kullanıyorum sıkıntı yok

Geri