Döviz Düşünce Zamlar Niye Düşmedi!!!

Kodla Büyü
Eğitim birsen üyesiyim, idareci değilim, müdürümüz eğitim iş sendikasından sınav görevide pek almam, sende biliyorsun ki okulda BTR öğretmenleri fazla ek ders almaz (18+nöbet) malûm dyk kursumuz yok. Kısacası saydığın hiç bir özelliğe sahip değilim kısaca senin kadar gelirim var ama doğru zamanda doğru yatırım ile Allah a binlerce şükür ortalama üstü bir yaşantım oldu.

Bu covid plandemisinden sonra tüm Dünya da büyük sıkıntı var. Özellikle enerji büyük sorun ve tüm dünya yı etkiliyor. Benim diyen ülkeler bile çok zorlanıyorlar. Şu son 2 yılı (plandemi) saymazsak ülke amatör ligden şampiyonlar ligine çıktı. Son 2 yılda da elle gelen düğün bayram ne yapalım hiç mi sıkıntı çekmeyeceğiz hiç mi dar günümüz olmayacak ki Dünya da gidişat daha kötü olacak gibi. Allah ın izniyle doğalgaz ve petrol hane - iş yeri ve pompalara verildiği zaman gözle görülür ve cepte hissedilir ve öncekinin çok çok üstünde bir refah seviyesi olacaktır.

Olayı sadece pandemiye mal etmek doğru değil.
Suriye olayından beri ekonomi sıkıntıya girdi ve artık özelleştirme adında satıp yiyecek mal da kalmadı. 2002 - 2012 arasındaki pembe tablonun sebebi özelleştirme gelirleri imiş.Şimdi en son şeker fabrikaları satıldı, şu an satılacak yer kalmadı. Bir de üstüne Suriyeliler gelince üstüne tuz biber oldu.

Eğitim birsen üyesiyim, idareci değilim, müdürümüz eğitim iş sendikasından sınav görevide pek almam, sende biliyorsun ki okulda BTR öğretmenleri fazla ek ders almaz (18+nöbet) malûm dyk kursumuz yok. Kısacası saydığın hiç bir özelliğe sahip değilim kısaca senin kadar gelirim var ama doğru zamanda doğru yatırım ile Allah a binlerce şükür ortalama üstü bir yaşantım oldu.

Bu covid plandemisinden sonra tüm Dünya da büyük sıkıntı var. Özellikle enerji büyük sorun ve tüm dünya yı etkiliyor. Benim diyen ülkeler bile çok zorlanıyorlar. Şu son 2 yılı (plandemi) saymazsak ülke amatör ligden şampiyonlar ligine çıktı. Son 2 yılda da elle gelen düğün bayram ne yapalım hiç mi sıkıntı çekmeyeceğiz hiç mi dar günümüz olmayacak ki Dünya da gidişat daha kötü olacak gibi. Allah ın izniyle doğalgaz ve petrol hane - iş yeri ve pompalara verildiği zaman gözle görülür ve cepte hissedilir ve öncekinin çok çok üstünde bir refah seviyesi olacaktır.

Şampiyonlar ligi mi? Bu anlattıklarına inanıyor musun Hocam? Küreselciler yazıyor bizimkiler oynuyor. Sağlıktan eğitime ekonomiden tarıma harfiyyen uyguluyoruz. Zaten uygulanmasa orada bir dakika durabilirler mi bilmiyorum? Bana göre bu üst akıl iktidarı da muhalefeti de konsolide ediyor. Eğitimin bile 1950lerde Fullbright ile adamların eline geçmiş. Allah aşkına kendi eğitimini şu anki eğitim ile karşılaştır bir öğretmen olarak. Her yıl geri gitmiyor muyuz?

Allah için aynı yerde mi yaşıyoruz. Baştakiler çıkıp desin ki en başta biz kemer sıkıyoruz sizden de özveri bekliyoruz. Malım mülküm feda olsun bu vatana. Ama sen itibardan tasarruf olmaz diyeceksin, etrafındakiler zengin olacak 20li yaşlardaki yandaş yetmeler bile pudra şekeri çekip lüks araçlarda yaşayacak beni ise üretim üssü ayağına Hansın Helganın ucuz iş gücü yapacaksın. Belki üreteceğiz ama kendi halkımız için değil. Hala anlamıyor musunuz?

Doğalgaz petrol demişsin yahu elin Conisi petrol için Ortadoğuyu kana buladı. O petrol doğalgaz rezervi bizi abad edecek kadar olsa sana yedirir mi?

Bu ekonomik krizler falan hepsi cambaza bak oyunu. 2010 da usulca Suriye sınırındaki mayınları temizlediler. Bugün haber vardı. Şimdi İran sınırını temizletiyorlar. İyi uykular size

Allah Türk milletine yardım ede...

Son düzenleme:
Geri