dream viewer access bağlantı problemi

Kodla Büyü

arslan_1905

Süper Üye
Süper Üye
değerli arkadaşlarım galiba ben bu işi unutmuşum :?
ben dreamweaver ile accessi birbirine bağlayamıyorum ağlayacağım artık
yaptıklarımı size yazayım siz hatalarımı düzeltin lütfen
öncelikle wwwroot un içine klasör açıp içine örnek bir veritabanı attım
sonra dreamweaverda site oluşturup kök dizinini açtığım klasörü gösterdim
sağ panelde sitenin içinde veritabanını görüyorum
veritabanı özel dizesi için bu kodu yazdım
"DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DBQ=" & Server.MapPath("bilgisayarname\ililce.mdb")
ama hata veriyor ne eksik yapmış olabilirim???
başlatma dizesi oledb belirtisine uymuyor diye hata veriyor

IIS den site kök dizinini tanımlamanız ve bilgisayara ODBC den veri tabanını tanıtmanız gerekiyor olabilir.

inanin.ozu' Alıntı:
IIS den site kök dizinini tanımlamanız ve bilgisayara ODBC den veri tabanını tanıtmanız gerekiyor olabilir.
hocam nasıl yapmam lazım inanın hatırlayamıyorum galiba doğumlarla benim b12ler gitti ve geri gelmedi :oops:

aakcakaza' Alıntı:
wwwroot varsa iis yuklenmiş olması lazım, izinleri verdiniz mi hocam?
windows 8 kullanılıyor bu pc de hocam inetput klasörüne erişim sıkıntısı vardı netten araştırarak onu aştığımı sanırım klasör sağ tuş özellikler güvenlik gelişmiş sahibinin yanındaki değiştir linkine bastım ve oraya ever yazdım o everyone yaptı tamam dedim ve çıktım eksik mi yapmışım o ekrandan sonra bir hata mı var?

arkadaşlar lütfen yardım edin iis 8,5 hata veriyor hata da şöyle;
HTTP Hatası 404.3 - Not Found
İstediğiniz sayfa uzantı yapılandırması nedeniyle sunulamıyor. Sayfa bir komut dizisi ise, bir işleyici ekleyin. Dosyanın indirilmesi gerekiyorsa, bir MIME eşlemesi ekleyin.
bu nedir ?

hocam geçen sene IIS serverda bende çok hatalarla karşılaşmıştım busene Babywebserver buldum onunla sorunsuz çalıştırıyorum. KEndi çekimim olan 4 video hazırlamıştım onlara bakabilirsin. Devamını bu hafta tamamlayıp ekleyeceğim. 2-3 haftadır veritabanı konusunu işliyorum biraz daha sağlıklı oldu bu şekilde
geçen seneye oranala daha az sorunla hallettim dersleri.

Geri