Drive vaccine mavi ekran hatasi

Kodla Büyü

Booger

Site Gezgini
Arkadaşlar hepinize kolay gelsin. Uefi destekli w10 yukledim bilgisayarlara. Fakat drive vaccine kurduğumda mavi ekran verip onarıma geçiyor. İnternette çok araştırdım. Sürücü yazılımları falan güncelleyin demişler. Hepsini denedim. Fakat bir ilerleme kaydedemedim. Yardim istiyorum.

Re: Ynt: Drive vaccine mavi ekran hatasi

Uğraşma hocam.DV nin her yanı hata.
Bir kaç yıl düzgün çalışıyor. Sonra bilgisayarını mavi ekran yada harddisk error gibi belalara sokuyor.
Sonra;
Uninstal Edene Kadar Alnının damarı çatlıyor .Şaka değil.Low lewel format ustası oldum sonunda.

DV ni ben bile bıraktıktan sonra,,,, gerisini sen düşün.

dv nin eğer 9 versionlusuysa zaten hata veriyor uefi disklerde hic bulaşmayın. bence labda kullanın :)

COBOL' Alıntı:
Bir kaç yıl düzgün çalışıyor. Sonra bilgisayarını mavi ekran yada harddisk error gibi belalara sokuyor.
Sonra;
Uninstal Edene Kadar Alnının damarı çatlıyor .Şaka değil.Low lewel format ustası oldum sonunda.

Booger' Alıntı:
Arkadaşlar hepinize kolay gelsin. Uefi destekli w10 yukledim bilgisayarlara. Fakat drive vaccine kurduğumda mavi ekran verip onarıma geçiyor. İnternette çok araştırdım. Sürücü yazılımları falan güncelleyin demişler. Hepsini denedim. Fakat bir ilerleme kaydedemedim. Yardim istiyorum.

Booger' Alıntı:

Merhaba arkadaşlar bu tarz programlarda alınan mavi ekran hataların büyük bir çoğunluğu. Bu program için ayrılan alanın küçük olmasından kaynaklanıyor. Yani kurulum esnasında snapshotlar için bir kapasite istenyor. Bu alanı daha büyük girin. Özellikle kullanılan ağır programlarlar ile bellek tüketimi artıyor ve pagefile dosyası şişiyor ve bu hataya sebebiyet veriyor. Dediğimi bir yapın bakalım aynı sorun ile karşılaşacakmısınız. Ben bu şekilde sorunu aştım. Bu arada ben bu yazılımın free versiyonu restorerx home kullanıyorum.

Hocam bu restoreRX programını
Yüklerseniz sevinirim.

vlk4n' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Sonra;

Booger' Alıntı:

Booger' Alıntı:

Merhaba arkadaşlar bu tarz programlarda alınan mavi ekran hataların büyük bir çoğunluğu. Bu program için ayrılan alanın küçük olmasından kaynaklanıyor. Yani kurulum esnasında snapshotlar için bir kapasite istenyor. Bu alanı daha büyük girin. Özellikle kullanılan ağır programlarlar ile bellek tüketimi artıyor ve pagefile dosyası şişiyor ve bu hataya sebebiyet veriyor. Dediğimi bir yapın bakalım aynı sorun ile karşılaşacakmısınız. Ben bu şekilde sorunu aştım. Bu arada ben bu yazılımın free versiyonu restorerx home kullanıyorum.

Hocam bu önemli bilgi için teşekkürler, peki bu snapshot alanını ne kadar yapmamız gerekiyor? dv yüklü olan bilgisayarda bu alanı arttırmak için bir ayar var mı yoksa dv kaldırıp yeniden mi yüklemek gerekiyor?
teşekkür ederim

vlk4n' Alıntı:
http://horizondatasys.com/free-downloads/RebootRestoreRx20160810v2.1.zip

Yalnız bu versiyonda şifre koruma yoktur öğrenci programı disable edebilir. Restart atmadan snapshot yenilenebiliyor.
Sağol hocam.Şifresiz daha iyi.Evde kullanırım hiç olmazsa

Snapshot alanı için direk bir yerden öğrendiğim bir alan yok. Genelde kurulum esnasında verilen alanı 2 katını seçiyorum. Özellikle diskinizde yer varsa biraz daha fazla ayırın. Bir deneme yapın buradan sonuçları bildirin

vlk4n' Alıntı:
Snapshot alanı için direk bir yerden öğrendiğim bir alan yok. Genelde kurulum esnasında verilen alanı 2 katını seçiyorum. Özellikle diskinizde yer varsa biraz daha fazla ayırın. Bir deneme yapın buradan sonuçları bildirin
Ah hocam
Bildiğiniz gibi bu tür programlar, format ve sonrası kurulur.
Lakin masaüstünde ve belgelerimdeki dosyaları tasnif edip yedeklemem hayli uzun bir zaman sonra olur.
Yine de bu konuya abone oldum.Buradan yazarım.
Tekrar Teşekkürler.

COBOL' Alıntı:
vlk4n' Alıntı:
Ah hocam
Bildiğiniz gibi bu tür programlar, format ve sonrası kurulur.
Lakin masaüstünde ve belgelerimdeki dosyaları tasnif edip yedeklemem hayli uzun bir zaman sonra olur.
Yine de bu konuya abone oldum.Buradan yazarım.
Tekrar Teşekkürler.
Ben okuldaki bilgisayarınızda deneyeceksiniz zannettim. Dediğim yöntemi başka arkadaşlar denedi mavi ekran sorunu nerdeyse hiç yaşanmıyor gibi.

Hocam;
Elimizdeki kasalar ve okuldaki diğerlerinin tamamı, kısmetse hibe yolu ile bir başka kamu kurumundan daha iyileri ile değişecek. Lakin bu kasaları değişim için formatlayıp hazırlıyorlar ve Bu da 2 ay sürecekmiş.
Ona da bakacağız inşallah.

Arkadaşlar azmettim ve çözüldü. Biostan isletim sistemi seçimini others yapınca herşey yoluna girdi. Hepinize kolay gelsin mavi ekransız günler dilerim.

Booger' Alıntı:
Arkadaşlar azmettim ve çözüldü. Biostan isletim sistemi seçimini others yapınca herşey yoluna girdi. Hepinize kolay gelsin mavi ekransız günler dilerim.

Mavi ekran hatasını çözemeyince DV'yi kullanmayı bırakmıştım. Dediğin gibiyse biz de dönelim tekrardan. Tahtalar için daha kullanışlısını bulamadım çünkü :)

bu programı kullanmak artık korsan kapsamına girmez diye düşünüyorum çünkü horizondatasys firması drive vaccine programının satışını, güncellemesini vb. durdurmuş anladığım kadarıyla...

Kesin bilgisi olan var mı? bu konuyla ilgili.

aynı durum xp ve vista için de geçerli bence...

Geri