Drive vaccine ve windows 10 problemi

Kodla Büyü

ctrl+z

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Windows 10 64 bit bilgisayara yine 64 bit drive vaccine pc restore plus 10 kurmak istedim windows ortamında kurulum yaptıktan sonra drive vaccine restart etmek istedi ben de tamam dedim sonra pc yeniden başlarken windows daha başlamadan drive vaccine devreye girerek kurulumu tamamlamaya çalıştı loading baseline % si filan çıkıyor %100 e ulaşıyor sonra windows logosu geliyor windows tam açılacak mavi ekran hatasında driver irql not less or equal yazıyor format atmadan nasıl cozebilirim acaba güvenli modda başlatmayı denedim olmadı ne yapabilirim yardımlarınız için teşekkürler

Denedim hocam ne program files da ne de program files x86 da drive vaccine dosyaları yok program tam kurulmadı sanırım açılışta dediğim gibi birşeyler yapıyor sonra mavi ekran...bu tarz programlar kendini mbr ye mi yazıyormuş ne başka ne yapabilirim?

Re: Ynt: Drive vaccine ve windows 10 problemi

Bilgisayar açılışında home tuşuna sürekli bas çek bas çek devam et
Karşına DV Ekranı gelecek

Kullanıcı yı tab ile geç(administrator gibi bir isim var o bozulmasın.)

Sonra imleç şifre bölümüne geçmiş olacak
Kurulumda belirlediğin Özel Şifreni gir. Özel şifre belirlemediysen boş geç tab ile enter vs.
Gelen ekranda uninstall i yukarı aşağı ok tuşları ile seç ve enter.
Sorar sana uninstal edeyimmi diye Onayla ve OK.
Kolay gelsin.

Hocam şifreyi giriyorum (bu arada eminim her zaman kullandığım sifre) ama kabul etmiyor yanlış kullanıcı veya şifre diyor acaba program tam kurulmadığı için olabilir mi?

Şifreyi enter ile boş geçin, yada tab + enter ile boş geçin.
Bu aşamayı geçemezseniz.
HBCD Özel format programlarından biri ile harddiske format atın.

(Oğlumda şifreyi sizin gibi unutmuş ve Bu yöntemle kurtulmuştu Aksi takdirde yeni bir hardisk alacaktı)

ctrl+z' Alıntı:
Hocam şifreyi giriyorum (bu arada eminim her zaman kullandığım sifre) ama kabul etmiyor yanlış kullanıcı veya şifre diyor acaba program tam kurulmadığı için olabilir mi?
Olmazsa kullanıcı adını silip enter yapın şifrenizi girin

Normal format atsak sorun cozulmez mi hocam Hbcd programı nasıl oluyor(örnek) bu arada bahsettiginiz diger yontemleri de denedim sifre icin bir sonuc alamadim bir de bu hbcd programlari tum hdd ye mi format atiyor sadece C ye atabiliyo muyuz

DV koruması için D yide seçmediyseniz Sadece c

Format konusuna gelince bir Windows yükleyin Tabiki Format attıktan sonra
ama yine açılışta Drive vaccine şifresi sorarsa artık HBCD format ve mbr tool lar ile format atacaksınız.
o da sökmezse vatan com da hdd ler indirimde ve bir harddisk satın alacaksınız

ctrl+z' Alıntı:
Normal format atsak sorun cozulmez mi hocam Hbcd programı nasıl oluyor(örnek) bu arada bahsettiginiz diger yontemleri de denedim sifre icin bir sonuc alamadim bir de bu hbcd programlari tum hdd ye mi format atiyor sadece C ye atabiliyo muyuz
HBCD hiren's boot cd
9.8 ve 10.5 arası versiyonları çok güzel.İsviçre çakısı gibi.
Hele bunu usb ile kullanırsanız tadından yenmez.Acronis - norton ghost - admin şifre çözme sıfırlama ve diğer botable tool lar çok kullanışlı.

Merak edenler için söyleyim recovery disk ile sistemi fabrika ayarlarına sifirladim sorun çözüldü harddiski kurtarmış oldum ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim

ctrl+z' Alıntı:
Merak edenler için söyleyim recovery disk ile sistemi fabrika ayarlarına sifirladim sorun çözüldü harddiski kurtarmış oldum ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim
Tam tahmin ettiğim nokta
İçimden dedimki bu arkadaşın ki notebook tur ve C harddiskte kilitli recovery bölümü vardır, kurulum çakışma yapmıştır..Yoksa 40 yıllık DV iflas etmez.
DeepFreez ile de aynı çakışma yapması muhtemel.Acronis ve ghost imajları bile özel ayar gerekir..vs. vs.
Bende de recovery vardı.Oldum olası beğenmem recovery leri.
Harddiskte yer kaplar.İmaj ıvır zıvır program ve demo ve demode antivirüslerle yetmedi reklam masaüstleri ile süslüdür.
Bende HBCD ile dümdüz ettim.Nasılsa Orjinal win cd ve driver lar var diye.
Neyse hocam.İyi akşamlar.

hocam evet recovery var ama C de değil E de ve ben recoveryi DVD den yükledim açılışta E deki recoveryi görmüyor

ctrl+z' Alıntı:
hocam evet recovery var ama C de değil E de ve ben recoveryi DVD den yükledim açılışta E deki recoveryi görmüyor
Hocam recovery e ulaşmanız için minik bir tuş yahut tuş kombinasyonu vardır.Bu ise C harddiskin üzerindeki korumalı gizli (Windows tan göremezsiniz) bölgedeki boot dosyasını tetikler. DV için Sorun bu minik ama korumalı dosyada.
Birde recovery E de olsa dahi (DvD bence windows ve sürücüler ile dolu bir oto kurulum cd si oluyor genelde) C üzerinde gizli bölgede bir boot dosya var.E yi kurulum için işaretler.
Normal win kurulumda sorun çıkmaz ama E deki recovery bozuksada bu boot dosyası işe yaramaz.
Ama madem E deki dosyalar bozuk.
Kendinize güveniyorsanız;
bölüm boşta beklemesin.Silin C ile birleştirin.

Geri